Автор Тема: Пророчествата на племето Хопи (Северна Америка)  (Прочетена 13090 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Края на филма Koyaanisqatsi (онзи който така и не мога да запомня :))), ама Хор го знае се казва, че краят наближава, когато облаците по небето станат като мрежа. Това е предсказано от Хопите. Хор мисля е най-светнат по въпроса за това племе (аз пък за Догоните:)))

Хор, поствай тук интересни неща за тях плс, а като ми дадеш книгата ще поствам и аз:)

Хопитата говорят за това, че Духът на Земята е смъртно ранен, и ако човека не се опомни самата Земя ще го затрие. За Хопите Земята е жив организъм...със Съзнание и т.н. Те силно вярват (а и са си прави де), че човек трябва и е длъжен да живее според законите на майката Земя. Но понеже той не го прави и отдавна се е възгордял и поел по съвсем друг път... краят наближава и Хопите знаят това отдавна.

Оберон
« Последна редакция: Май 25, 2008, 19:04:19 pm от H. »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Пророчествата на племето Хопи ( Северна Америка )
« Отговор #1 -: Декември 02, 2005, 20:25:11 pm »
Те облаците вече стават като мрежи. Спомнетe си Chemtrails:P
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Пророчествата на племето Хопи ( Северна Америка )
« Отговор #2 -: Декември 02, 2005, 21:37:56 pm »
Целогодишно Хопите извършват специални ритуали. По този начин те поддържат състоянието на нашата ноосфера,т.е. балансът в отношенията между човечеството и финните нива. Те имат специални текстове и таблици,изписани с рунически знаци на каменни плочи.
Шаманите влизат в специално приготвена за тази цел ... дупка, приличаща на голям мравуняк (входът е точно отгоре,по средата) и там вече отдават тялото си на духовете.Така духът слиза в нашето измерение и предава нужната информация.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Пророчествата на племето Хопи ( Северна Америка )
« Отговор #3 -: Декември 03, 2005, 19:57:36 pm »
asdfghjkl, той за това го поства Оберон-а, защото онзи ден си говорехме за това и му го казах това предсказание ;)

Ще намеря после точното пророчество и ще го постна... Аз го видях в един сайт за chemtrails, а тази мисъл стоеше отгоре и беше нещо като лого...

Но го помня хич, ама беше нещо приблизително такова: "Когато в небето започнат да се появяват мрежи, краят е близо..." ...


When the end of the age is near we will see
a halo of mist around the heavenly bodies.
Four times it will appear around the Sun
as a warning that we must reform and telling
us people of all colour must unite and arise
for survival, and that we must uncover
the cause of our dilemmas.

http://www.michael-irving.com/world/navohti.html#one

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Пророчествата на племето Хопи ( Северна Америка )
« Отговор #4 -: Декември 05, 2005, 01:59:24 am »
Можеш ли да го преведеш, че на някои места не ми е ясно?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET


Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Пророчествата на племето Хопи (Северна Америка)
« Отговор #6 -: Януари 01, 2011, 19:03:14 pm »
Хопите имат още едно интересно и може би много вярно и основополагащо твърдение, което четох някъде. А именно, че нашата наука неправилно поставя в основа на своите изследвания, закони и търсения материалните частици, вероятно имат предвид атомите, електроните, позитроните и т.н. Хопите препоръчват да се стъпи на честотата, на вибрациите. Според тях това е определящото за опознаването на света, което им е казано от Вселенския разум. И може би тук е ключа за разгадаването на физиката например на електрическия ток. Все още няма смислено обяснение какво представлява, въпреки че се ползва от човека стотици години. Една от дефинициите е насочено движение на електрони, но това в всъщност не е така. А такива примери са десетки.
 Хопите не е обикновенно американско племе, както и догоните-африканско. Това разбира се е добре известно на болшинството от участниците във форума. :hi:

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Пророчествата на племето Хопи (Северна Америка)
« Отговор #7 -: Януари 01, 2011, 20:35:35 pm »
Хопите не е обикновенно американско племе, както и догоните-африканско. Това разбира се е добре известно на болшинството от участниците във форума. :hi:

За това ли американците ги отровиха с алкохол и затвориха в резервати с неплодородна земя?

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Пророчествата на племето Хопи (Северна Америка)
« Отговор #8 -: Януари 01, 2011, 20:41:40 pm »
Че това е политиката на всеки завоевател. Те не само ги тровиха и затваряха, но си ги и стреляха като на сафари. Едва ли са се замисляли какви знания и познания имат местните индианциь, пък и не ги интересувало.Кортес да не би да е бил по-различен? Но за честотното мислене е много интересно. Моя преподавател по антеннофидерни устройства това ни набиваше в главите: Мислете честотно. Явно не е бил далеч от истината.


Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Пророчествата на племето Хопи (Северна Америка)
« Отговор #10 -: Ноември 18, 2011, 18:56:58 pm »
Това е извлечение от пост № 1 на Оберон:   "Края на филма Koyaanisqatsi (онзи който така и не мога да запомня Smiley)), ама Хор го знае се казва, че краят наближава, когато облаците по небето станат като мрежа. Това е предсказано от Хопите. Хор мисля е най-светнат по въпроса за това племе (аз пък за Догоните:)))"
 Ето че облаците вече станаха на мрежа. Т.е. пророчеството може и да се сбъдне.Небето над Канада:
« Последна редакция: Ноември 18, 2011, 19:02:13 pm от bojinkata »

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Пророчествата на племето Хопи (Северна Америка)
« Отговор #11 -: Ноември 20, 2011, 00:59:31 am »
Благодаря за темата!  @---  Изключително ценна информация!

Ето че облаците вече станаха на мрежа. Т.е. пророчеството може и да се сбъдне.Небето над Канада:
Ако трябва да съм в тон с форума и конспирациите, ще кажа, че ми напомня на хипнотичната спирала, но нищо чудно да си е в резултат на някакво въздушно течение.
« Последна редакция: Ноември 20, 2011, 01:08:17 am от Passiflora »

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Пророчествата на племето Хопи (Северна Америка)
« Отговор #12 -: Ноември 20, 2011, 01:51:18 am »
Ето и някои от разсъжденията ми по темата, ще използвам този източник:
http://hadzapi.blog.bg/lichni-dnevnici/2011/08/02/hopi.794886
Цитат
За целта Сотукнанг сътворил първата богиня Кокъянгвиити, Жената-паяк. В този контекст образът на паяка се асоциира със създаването на мрежа (паяжина) като мандала за всеобща хармония.
"създаването на мрежа (паяжина)" - сакралната геометрия
...
Цитат
И така, първият свят - Токпела, бил разрушен много бързо от огън, но се наложило да се чака дълго, докато всичко изтине, за да се сътвори нов свят.

Според Слава Севрюкова по времето на динозаврите, комета е минала близо до Земята и е изпепелила голяма част от земята.
...
Цитат
Така били създадени първите летящи апарати паттувот, имащи формата на щит и захранващи се с жизнената енергия на хората (не е трудно да се забележи приликата с НЛО). 
Под "захранващи се с жизнената енергия на хората" може да се има в предвид левитацията.

Неактивен joy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Пророчествата на племето Хопи (Северна Америка)
« Отговор #13 -: Ноември 20, 2011, 03:36:14 am »
Това е извлечение от пост № 1 на Оберон:   "Края на филма Koyaanisqatsi (онзи който така и не мога да запомня Smiley)), ама Хор го знае се казва, че краят наближава, когато облаците по небето станат като мрежа. Това е предсказано от Хопите. Хор мисля е най-светнат по въпроса за това племе (аз пък за Догоните:)))"
 Ето че облаците вече станаха на мрежа. Т.е. пророчеството може и да се сбъдне.Небето над Канада:


По скоро нещо подобно Ясно се виждат 2 слоя, облаците са отгоре, а отдолу са chemtrails. Както се забелязва, облаците се формират и изчезват по време на видеото, което е нормално, докато chemtrails просто са в тази grid форма и се движат.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27