Автор Тема: Интервю с Бог  (Прочетена 7539 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Интервю с Бог
« -: Ноември 26, 2005, 04:00:02 am »
Някой го беше постнал на английски - май Стоян... Поствам го на български, защото е хубаво ;)


Сънувах, че интервюирам Бог.
- Влизай – каза Той. – Значи искаш да ме интервюираш.
- Ако имате малко време – отвърнах аз.
Бог се усмихна и каза :
- Моето време е вечността и е достатъчно за всичко. Какви въпроси си намислил?
- Какво най-много Ви изненадва у хората?
- Че им омръзва да бъдат деца и толкова бързат да пораснат, а след това копнеят отново да станат деца – отговори Той. – Че губят здравето си, за да натрупат пари, а след това губят парите си, за да си върнат здравето. Че тревожейки се за бъдещето, забравят настоящето и така пропускат и днешния ден. Че живеят така, сякаш никога няма да умрат, и умират така, сякаш никога не са живели….
Бог взе ръцете ми в своите и за кратко останахме безмълвни.След това Го попитах:
- Като родител, кои са уроците на живота, които искате да научат децата Ви?
Бог се усмихна и отвърна:
- Да научат, че не могат да накарат някой да ги обича. Това, което могат да направят, е да се оставят да бъдат обичани. Да научат,че най-ценното е не онова, което притежават в живота си, а кого имат в живота си. Да научат, че не е добре да се сравняват с другите. Всеки ще бъде съден поотделно – според собствените си заслуги, а не групово на основата на сравнение! Да научат, че богат е не онзи, който има най-много, а онзи, който се нуждае от най-малко. Да научат, че са необходими само няколко секунди, за да нараним дълбоко хората, които обичаме, а след това ще ни трябват много години, за да излекуваме раните, които сме им нанесли. Да се научат да прощават. Като практикуват опрощение. Да научат, че има хора, които ги обичат нежно, но просто не знаят как да изразят чувствата си. Да научат, че двама души могат да гледат едно и също нещо и да го виждат по съвсем различен начин. Да научат, че истинският приятел е този, който знае всичко за тях … и пак ги обича. Да научат, че не винаги е достатъчно другите да им простят, а че трябва сами да си простят.
Замълчах за кратко, наслаждавайки се на мига. След това Му благодарих за отделеното време и за всичко, което Той е направил за мен и за семейството ми.
- Винаги си добре дошъл – ми отвърна Той – Аз съм тук по двадесет и четири часа. Трябва само да се обърнеш към мен и ще ти отговоря.

За да не умра като идиот, правя експеримент..............Прочети, това ще ти отнеме две минути и ще ти стане добре! Малък текст, който въздейства. Малка преживяна история:
Моят приятел отвори чекмеджето на шкафа на своята съпруга и извади оттам един малък пакет, обвит в коприна:
- Това, - каза той - не е прост пакет, това е бельо.
Той хвърли хартията и огледа коприната и дантелите.
- Купих й това, когато бяхме за първи път в Ню Йорк, преди 8-9 години, но тя никога не го използва. Тя искаше да го запази за някакъв по-специален случай. Е добре, мисля, че това е един доста подходящ момент.
Той се приближи до леглото и прибави пакета към другите неща, които погребалната служба беше донесла. Жена му току що беше умряла.Обръщайки се към мен, той ми каза:
- Не пази нищо за някой специален случай. Всеки ден, който живееш е специален случай! Винаги мисля за тези думи. Те промениха живота ми.
Днес чета много повече отпреди и чистя по-малко. Сядам на моята тераса и се възхищавам на пейзажа без да обръщам внимание на бурените в градината ми. Прекарвам повече време с моето семейство, с приятелите ми и по-малко време в работа. Разбрах, че животът е съвкупност от експерименти за изучаване. Отсега нататък не съхранявам нищо. Използвам кристалните си съдове всеки ден, обличам новите си дрехи, за да отида до супермаркета, ако имам желание. Не пазя вече най-хубавия си парфюм за празнични дни, а си слагам винаги, когато имам желание за това. Фрази от типа на " един ден " или " някой от следващите дни" вече излязоха от моя речник. Ако това си струва труда, искам да видя и да правя нещата сега.
Аз не съм съвсем сигурна за нещата, които е искала да направи жената на моя приятел, ако е знаела, че няма да има утре (утре, което ние приемаме съвсем несериозно). Сигурна съм, че тя би извикала семейството си, близките си приятели. Може би, би извикала няколко стари приятели, за да се помири или да се извини за някоя минала кавга. Аз мисля, че тя би отишла да хапне китайска кухня (нейната предпочитана).
Това са тези малки, дребни нещица, не направени, за които бих се ядосала много, ако зная, че моите часове са преброени. Бих се ядосала, че няма да видя повече някои от моите приятели, с които съм отлагала среща за (един от следващите дни). Бих се ядосала, че не съм написала писмата, които имах намерение да напиша "някой от следващите дни". Бих се ядосала, че не съм казвала по-често на моите близки, колко много ги обичам.
Сега, аз не оставям нищо за после, не отлагам и не съхранявам нищо, което би могло да ми донесе радост и усмивки в живота. Казвам си, че всеки ден е специален!?
Всеки ден, всеки час, всяка минута е специална......

P.S. Преведох това, за което ти бях писала, че моята приятелка от Канада ми изпрати.Това е някаква история "Тантра", която идва от северна Индия. Има върху какво да се замисли човек, защото забързани в ежедневието, все бързаме да работим, никога не мислим, че наистина може да няма утре! Дано да ти хареса и да си направиш нужната поука.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Интервю с Бог
« Отговор #1 -: Ноември 26, 2005, 15:22:56 pm »
Цитат
Не пази нищо за някой специален случай.
и аз това разправям на моята ама тя все не ми дава да отворя специалните вината.
Има поне едно 10ина бутилки вино на по 20г.
На оцет ще станат и разправям а тя все - не, за специален случай са.

Накрая оцет в специален случай ще пия .. знам си аз  ::) ::) ::)


..... не майтапа настрана - готин текст
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Интервю с Бог
« Отговор #2 -: Ноември 26, 2005, 15:34:27 pm »
Хахаха :D

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Интервю с Бог
« Отговор #3 -: Ноември 26, 2005, 17:25:31 pm »
Това с интервю с бог го имам в подписа. Някой ако иска да го види(има и видео) да отвори линка.  ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Интервю с Бог
« Отговор #4 -: Ноември 26, 2005, 18:15:20 pm »
познато, и двете съм ги чела, ...
над тези неща наистина трябва да се мисли

но само една забележка, мисля че често се бъркат думите 'тантра' и 'мантра', а нещата са съвсем различни... не е ли така?
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Интервю с Бог
« Отговор #5 -: Ноември 26, 2005, 18:24:43 pm »
Доста са различни, да ;)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Интервю с Бог
« Отговор #6 -: Ноември 26, 2005, 18:25:37 pm »
Абе, asdfghjkl, верно ти е в подписа :P
Много съм тъп :P

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Интервю с Бог
« Отговор #7 -: Ноември 27, 2005, 01:40:55 am »
Верно ли, сега го виждаш? Сложих го още когато махнах първия, през лятото. Ц-ц-ц...  ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Интервю с Бог
« Отговор #8 -: Ноември 27, 2005, 22:11:29 pm »
Да бе, тогава го видях, ама не обърнах внимание. Май си казах: "А, той asdfghjkl е в някаква секта влязъл..." :P :P :P
Ти не че не си де - форумската :P :P :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Интервю с Бог
« Отговор #9 -: Ноември 27, 2005, 22:14:21 pm »
Тъй тъй аз за ко съм сложил такъв подпис - да са вижда  ;D ;D ;D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Интервю с Бог
« Отговор #10 -: Ноември 27, 2005, 22:20:34 pm »
Alien е най-върлият сектант във форума :P Именно той прави ритуалите като се събираме... Веднъж даже си смени кожата пред нас :P :P :P Затова се пише "Alien" :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Интервю с Бог
« Отговор #11 -: Ноември 27, 2005, 22:28:05 pm »
Хах като спомена ми дойде  наум че е крайно време да се разделим на фракции - вече не сме толкова малко  ;D
Аз мога да оглавя дясното крило ALIEN SUPER FORCE :P :P :P

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Интервю с Бог
« Отговор #12 -: Ноември 27, 2005, 22:42:05 pm »
Аз пък мога да изтрия горният ти пост и да напиша само Horus Rules, тъй че момчета идвайте в моя клуб - предлагам повече възможности :P :P :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Интервю с Бог
« Отговор #13 -: Ноември 27, 2005, 22:43:46 pm »
хахаххаха сега не ма карай да моля Админа да ма прай модератор че и аз да мога да прая мизерии  ;)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Интервю с Бог
« Отговор #14 -: Ноември 27, 2005, 23:07:16 pm »
Хехехе, това да не е бит пазар :P И Еон е вече модератор, сто човека няма да станем :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27