Автор Тема: До кога?...  (Прочетена 5189 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
До кога?...
« -: Ноември 24, 2005, 03:48:14 am »
Преди 2 седмици.

Влизам като фурия (може и като змей :P) в една баничарница и си взимам две средни баници и един айран (само това мога да ям ей 8)). Отивам аз и започвам да си хапвам (с доволна широка усмивка изразяваща обичта към този материален свят ::)). След някъде 2-3 минути се доближава до мен баба. Да ти се приплаче. С гипс на едната ръка (доста износен, после ми хрумна, че най-вероятно е фейк). Куцаща. С една протрита торбичка от едно време (сещате се де ;)). С най-умилителният глас на света (повярвайте ми) ме моли:
- Момче, моля те дай ми 30 стотинки, не ми достигат да си купя баничка. - едновременно с което вади две по 5 стотинки и ми ги показва в треперещата си изстрадала ръка. - Не ми достигат 30 стотинки, имам само 10.

И полу-разплаканият от състрадание лирически герой (в случая Хорус) вади с дясната си мазна (от баниците де ;D) ръка от джоба 30 стотинки и ги дава на бабата, по този начин възставащ срещу несправедливостите в света и ревящ срещу Матрицата! Бабата с умиление ги грабва най-почтително и съответно отива и си купува баничка. Да седнем и да поплачем задружно, нали?... Застава бабата до мен на плота и започва да яде с пухкавите си от старост устни. Казвам ви, като гледаш как правиш добро и егерегорът ти пуска топлина в сърцето. Седя аз и си мисля какъв алтруист съм. Бабата до мен и колкото пъти я погледна ми се усмихва и ме потупва по рамото. Свършва преди мен (все пак се бях взел две баници и айран), потупва ме по рамото и излиза с "Бог да те благослови момче". Хорус доволен. След около 4 минути, свършвам с яденето. Тръгвам да излизам. До същата баничарница има магазинче тип "мазе с прозорче" - знаете ги - навеждаш се и си купуваш. Отивам да си купя кърпички.
Кого да видя - любимата ми баба. Подава на продавачката същата изстрадала ръка, която допреди минути беше на рамото ми. Този път обаче ръката беше пълна със стотинки по 1, 2, 5, 10 и 20. Жената от мазето-магазин и върна ръката, под формата на шише с мастика...

Пълен срив.
Бабата ме видя, позна ме и хич не се почуди, пак ме потупа по рамото, каза "благодаря" още веднъж и си замина.

Не ми се случва за пръв път. Давал съм пари на циганче, което "умираше" пред мен с молбата за 20 стотинки (когато още беше толкова хляба...) - "за хляб бе бате" - вика то. Много добре знам, че са за кале и цигари бе, къв хляб? Отивам аз и не му давам пари, а му купувам ръжен хляб (че и загрижен бях, да не яде фалшивият бял хляб, а пълнозърнест - природосъобразен >:(). Отивам и му давам хляба. Разделихме се "приятелски". Циганчето пое в другата посока. Предпазливо тръхнах след него. След няколко метра хвърли хляба (и то ръжен!!!) в първият кош за отпадъци...

Тогава си казах, че никога, ама никога няма да давам пари на такива дето се спират и искат. При никакви обстоятелства. Защото дори мога да стана съучастник на убийство на енергийно ниво. Може да иде и да си купи дрога. Кой го знае... Въобще да се дават пари не трябва, защото не са чиста енергия, а напротив - деструктивна...
А тези дето стоят с бебета, са най-опасни. Като ги подминеш и проклинат... Даже няма срам, че използва бебето, за да вади пари за водка...

Доста години спазвах принципа. До случаят с бабата преди 2 седмици. Беше ми нужно, за да се опомня...
Сега пак си казвам "Никога, ама никога!"
Да видим до кога и как...

Horus

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: До кога?...
« Отговор #1 -: Ноември 24, 2005, 07:03:43 am »
Да прав си ако севизма нещо е по-добре да ги купиш ти и да го дадеш  иначе най вероятно парите ще отидат за друга цел.... бтв аз също обичам банички ама от доста отдавна не съм ял по една проста причина - преди 5 години на една баничарница пишеше - купуваме свинска мас. Бухат здраво от този "ценен" продукт за съжаление и едва ли има място където да ги правят с масло  :'(

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: До кога?...
« Отговор #2 -: Ноември 24, 2005, 08:51:32 am »
Alien, в повечето баничарници използват олио, свинската мас им идва скъпичко - в краен случай маргарин, Иво /gligar/ ми каза за една такава, където със сигурност, и даже имат банички без пълнеж, т.е. вегански;)

Horus, и аз съм на същото мнение, не трябва да им се дават пари, но и ако им купиш нещо за ядене не е сигурно, че са гладни изобщо. От друга страна, такива сцени правят, че ти развалят настроението за минимум половин час, дори и да знаеш, че най-вероятно това, което приказват не е истина.
Наскоро някаква жена ме молеше пак за стотинки, плачеше, че няма къде да спи, и т.н., и т.н. Обаче беше с олющен лак за нокти - олющен, но ако няма къде да живее и какво да яде, откъде има лак, и време и желание да се лакира.... И това не беше единственото несъответствие. Проблемът е, че плаче и умолява и те кара да се чувстваш като абсолютно безсърдечен и гаден човек, кофти е. Споменът остава. Какво е решението на проблема обаче не знам.....
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: До кога?...
« Отговор #3 -: Ноември 24, 2005, 11:44:34 am »
Преди доста години ме посъветваха да се науча да отказвам и се оказа, че е доста полезно.

"Не мисли като човек!" - Крион
Не мисли като човек!-Крион

elionora

  • Гост
Re: До кога?...
« Отговор #4 -: Ноември 24, 2005, 12:01:29 pm »
Хорус не си единственият който се чувства така. Аз ще ви разкажа една забавна случка от моя скромен и скучен живот - по пътя за в къщи минавам покрай най-голямата православна църква в града. Отпред може да си представите циганета на куп и всеки иска иска и пак иска
Просто ми писна един ден, защото бях с детето си и те го дръпнаха. Ядосах се и им казах вместо да искат само да вземат и да датат някой път. И представете си изумлението ми когато цигането което беше горе долу на 6 години извади една шепа монети от 1 лев и ми ги даде с думите - вземай и за теб има да не стоиш без пари
Това е животът  ;D ;D ;D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: До кога?...
« Отговор #5 -: Ноември 24, 2005, 17:11:59 pm »
Хахаха, elionora ;D

И на мен един приятел ми разказваше, как всеки път, когато минавал по центъра, едно и също циганче му давал изпросените си за деня пари ;D Незнайно защо. Майнд контрол - хехе 8)

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: До кога?...
« Отговор #6 -: Ноември 24, 2005, 17:45:47 pm »
като разрешат евтанзия ще взема патлака и един по един ще ги отърва всички просещи мангали от мъките им.

Подаваш му бланка за евтанзия с 4-5 лв. наградка, като подпише - буууум.

До кога?... пишатш .. ами докато се разчуе
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Heinie

  • Гост
Re: До кога?...
« Отговор #7 -: Ноември 24, 2005, 18:10:15 pm »
И Хайл Волен, нали? ;)

Мен също ме дразнят. Особено тия, на които като дадеш казват "Гхоспуд сдраве да ти дава", а иначе кълнат.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: До кога?...
« Отговор #8 -: Ноември 25, 2005, 18:33:41 pm »
kъф хайл волен бе ?!?!
тоя социалдарвенизъм е плод на демокрацията в която живеем -> по-силният преживява!!! Закона на джунглата!!!
какъв волен какъв хайл те гони пък тебе ?!?!?
Единственото което е, че официално това не е легализирано (да трепеш по слабият) ама на практика караме ускорен курс по преживяване на партизанска война в градски условия - камикадзера фърчат по улиците, стрелят се и се взривяват по улиците, и тн.
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: До кога?...
« Отговор #9 -: Ноември 25, 2005, 23:57:44 pm »
ми да, само некой треа да се обади че циганите са терористи - и да видиш к'ва паника ща настане
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27