Автор Тема: Стресът разбива имунната ни система  (Прочетена 11933 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Стресът разбива имунната ни система
« -: Декември 05, 2005, 09:52:16 am »
 actualno.com

Учени доказаха, че стресът разбива имунната ни система
        
Австралийски учени заявиха, че са доказали научно въздействието, което стресът може да има върху човешкото здраве. Той може да причини както проста хрема, така и рак.
Учените от института "Гарван" в Сидни са открили хормон, който се освобождава в тялото в периоди на стрес и засяга имунната ни система, поради което се разболяваме.
Хормонът е наречен невропептид У (NPY). "До този момент имаше основно непреки доказателства за връзката между мозъка и имунната система на човека, но вече това е повече от ясно", заяви Фабиен Макей, член на изследователския екип.
"В стресови моменти, нервите освобождават много голямо количество NPУ, което отива в кръвта и блокира клетките на имунната система", допълни тя.
Негативният ефект на невропептид У върху артериалното налягане и сърдечния ритъм вече е познат, но разкриването на влиянието, което той има върху имунната система, ще открие нови пътища за борба с някои болести, уточни от своя страна Херберт Херцог, който също е участвал в изследването.
"Стресът ни прави по-уязвими когато имаме лека хрема или сме болни от грип, но и когато положението е много по-сериозно и става въпрос за рак, например", допълни той.
Диабетът, болестта на Крон, руматоидният артрит и множествената склероза също са болести, свързани със стреса, подчертават учените.


Taка си е а медиите допълнително бълват стресови новини за заплахи от болести. Не случайно голяма част от хората ползват различни антидепресанти като цигари алкохол и различни опиати. И честно казано макар че те също им увреждат здравето поне малко ги избавят от стреса. А Швеция където подобни стимуланти са забранени е на първо място по депресии и самоубийства. Въпроса е обаче да се намерят други методи на антистрес терапия които незатормозяват организма.[/b]

« Последна редакция: Декември 06, 2005, 11:07:55 am от Alien »

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Стресът разбива имунната ни система
« Отговор #1 -: Декември 05, 2005, 10:07:30 am »
има един немец Dr. med. Ryke Geerd Hamer дето е разработил една теория за рак и др. болести.
кръстил си е труда Neue Medizin - в предов Нова Медицина.
Той обяснява всички болести с негативни изживявания - стрес, др. подобни. Всичко това го е дефинирал в 5 "природни закона" и наистина е много интересно да се прочете.

За съжаление го има само на немски .. поне на друг език не съм го намерил за сега. Ето линка http://www.neue-medizin.de/

Като имам време може да попреведа туй онуй

Поздрави
Атила
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Стресът разбива имунната ни система
« Отговор #2 -: Декември 05, 2005, 13:28:43 pm »
Еми да, всичко е на енергийна основа и мислене. Като имаш лошо мислене, стрес и притеснения ще влияеш лошо на себе си и духовното си здраве. Всяка една физическа болест е проява на енергиен пробив.
Водата в клетките отново в в дъното на нещата. Изменя се от лошите вибрации и води до заболявания.

Eon

  • Гост
Re: Стресът разбива имунната ни система
« Отговор #3 -: Декември 05, 2005, 18:12:45 pm »
Хор за тва аз вече сам развалина
 :'( :'( :'( :'( :'(

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Стресът разбива имунната ни система
« Отговор #4 -: Декември 05, 2005, 18:18:08 pm »
Така е батко... Съвсем сериозно... :'( :'( :'(

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Стресът разбива имунната ни система
« Отговор #5 -: Декември 11, 2005, 16:14:29 pm »
News.dir.bg

"До този момент имаше основно непреки доказателства за връзката между мозъка и имунната система на човека, но сега това е повече от ясно", заяви Фабиен Макей, член на изследователския екип. Какъв е механизмът на действие на този белтък? В стресови моменти нервните клетки освобождават много голямо количество NPУ, което блокира клетките на имунната система (част от тях отговарят за разпознаването и унищожаването на раковите клетки). Невропептидът влияе зле и на кръвното налягане, няма съмнение, че диабетът и ревматоидният артрит също са причинени от стреса, подчертават учените. Японците пък създадоха апарат за мерене на стреса “Кокоро-метър”, с който човек може да си проверява нивото на притеснение, но и на успокояване.

viryska

  • Гост
Отг: Стресът разбива имунната ни система
« Отговор #6 -: Януари 05, 2006, 11:24:18 am »
В последните години се изписаха доста неща по темата,убедена съм ,че всеки един от нас тук,или е преживял последиците от стреса на свой гръб,или поне го е наблюдавал в околните.Нашата неспособност да реагираме адекватно на стреса е факт.Въпросът е какво правим за да променим нещата и в същото време,кой има интерес хората  да са неспособни да се справят в стресови ситуаций.По-лесно се малнипулират стресирани,изплашени за здравето си,наистина болни хора с болни съзнания и умове.
Аз самата от години се опитвам да живея нормално в стресираща среда и мога да споделя единствено своят опит тук,отчасти и моите наблюдения как хората се справят със стреса и как влияе на качеството им на живот.
Нека погледнам как децата се справят със стреса,на тях почти не им влияе,ако са налице любящи родители или настойници,които реагират адекватно в стресови ситуаций.Всеки един от нас притежава в себе си ресурс да се справи и да излезе почти недокоснат от напрежението по време на стрес.Проблемът е,че когато бурята отмине човек се отпуска,което си е нормална реакция на целият организъм,но в този точно момент той е най-уязвим....и тогава се появяват болестите.Не можем да искаме да излезем"безнаказани"от това,което сме причинили на тялото и душата си.Има групи от хора,които излизат почти сухи от мътната вода,с какво те са по-различни от останалите?.С начинът си на мислене и светоусещане-това е единственото нещо,което ги отличава от останалите(това са ми личните наблюдения)Значи изводът е,че всичко е в главите ни.....доколко можем да противостоим на вярването,че стресът е нещо,с което не можем да се справим.
Сега за ежедневният дребен и почти незабележим стрес,който просто изпива силите ни без да забележим....ден след ден.Животът ни си тече,ежедневието ни прави като автомати и нямаме вчреме и излишна енергия дори да спрем и да се запитаме,защо да му се не види,като нямаме никакъв проблем и всичко уж е ОК,се чувстваме като изцедени?Защо вместо да се опитваме да си помогнем по адекватен и познат за телата и душите ни начин,ние посягаме към антидепресанти или разни стимуланти?И кой има интерес да  се отдаваме на пороци,много по стресиращи и унищожителни от самият стрес?Доста индустрий се намърдват в тази чудна ниша.
Ако повече хора се замислят по този въпрос и решат да променят нещата в себе си,какво ще се получи,а?Доста бизнеси ще фалират,а кой има интерес да се сгромоляса безславно?Промиват ни мозъците и ние като някакви зомбита се носим по течението.....пък нека ми казват,че съм параноичка,май съм свикнала вече с това.

Oberon

  • Гост
Отг: Стресът разбива имунната ни система
« Отговор #7 -: Януари 05, 2006, 12:31:01 pm »
Мдам, аз имам едно лекарство, само то ми остана :)))
Много смях, съсипващ смях, див откачен смях:)) после се чувствам много добре:) Но смехът ми взе да става саркастичен....

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Стресът разбива имунната ни система
« Отговор #8 -: Януари 05, 2006, 12:50:19 pm »
Смехът е много полезно нещо.Ама като видиш Юрген и вече не ти е до смях,щото Юрген го виждаш  "след"
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

viryska

  • Гост
Отг: Стресът разбива имунната ни система
« Отговор #9 -: Януари 08, 2006, 20:01:12 pm »
Мдам, аз имам едно лекарство, само то ми остана :)))
Много смях, съсипващ смях, див откачен смях:)) после се чувствам много добре:) Но смехът ми взе да става саркастичен....

зарежи сарказма и просто се смей,силно та всички да чуят :D :) ;D

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Стресът разбива имунната ни система
« Отговор #10 -: Януари 11, 2006, 01:16:24 am »
Като оня маниак който се смеел сам. Седи си в автобуса и се смее, някаква жена го пита:
- Защо се смеете?
- Разказвам си вицове.
Минало известно време и мъжа се разсмял като откачен. Жената пак го попитала:
-А сега защо се смеете?
-Този не го бях чувал.
 ;)
Така, че да не ви пука разказвайте си вицове когато ви е кофти.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Стресът разбива имунната ни система
« Отговор #11 -: Юли 22, 2009, 00:07:54 am »
Виновникът,
който блокира радостта ви


Когато започнете да открехвате вратата към невероятната радост във вашия живот, вие знаете откъде идва тя. От най-големия източник на сила, на познания и на радост.

Има един фактор в живота, който действа подмолно във вас и върши мръсната си работа. Той не само блокира радостта от живота, но и изцежда енергията ви, пречи на просветлението ви, разяжда жизненоважните органи и дори ви убива.

Този виновник е стресът.
http://www.maxima.bg/bg/library/psychology/zhivotbezgr/VI.htm

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Стресът разбива имунната ни система
« Отговор #12 -: Август 03, 2009, 16:47:25 pm »
 ;) ;D ;)
Стресът не е нещо ново ;)Имало е стрес винаги, само дето вече е много на по-финни нива и действа доста по-разрушително :(
Като червейче се вмъква на мисловно ниво минава през цялата ни физика и ако не сме достатъчно подготвени се загнездва в някое от по-слабите ни места :( Това може да се окаже нервната система,вътрешен орган,кожа или каквото му дадем ;) Стреса не е придирчив, той приема всяка подадена част от нас. ;)
Обаче , ако го подминаваме с безразличие и вярваме повече на онова старо правило: "АКО Е РЕЧЕНО ДА СЕ ОБЕСЯ НЯМА ДА СЕ УДАВЯ" Точно тази реплика може да бъде нашето лекарство против стрес... ;)
 ;D :) ;) А всички знаем ,че смехът е здраве и действа антистресово ;) Защо пък да не се усмихваме по-често, усмивката е най евтиното и прекрасно лекарство :) ;D ;) :-X
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен MB

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re:Стресът разбива имунната ни система
« Отговор #13 -: Август 16, 2009, 19:04:17 pm »
Вярата в Бога може да помогне да избегнем тревогата и да намалим равнището на стреса Според резултатите от изследване на Университета в Торонто, вярата в Бога може да помогне да избегнем тревогата и да намалим равнището на стреса . Това изследване показва, че в начина на мислене на вярващите и невярващите има съществена разлика.



В две изследвания , проведени от доцента по психология Майкъл Инзлихт (Michael Inzlicht), участниците станали част от известния тест за когнитивно внимание (Stroop Test), където мозъчната активност на участниците се измерва чрез тяхното включване към електроди.



В сравнение с нерелигиозните хора , вярващите са показали по-малка степен на активност в предната част на мозъка, която регулира поведението , сигнализирайки кога е необходим контрол и внимание и се явява резултат от всяко събитие, предизвикващо тревога, като например, правенето на грешки. Колкото по-силно са вярвали в Бога участниците в експеримента, толкова по-малко е реагирала предната част на мозъка на собствените грешки и толкова по-малко грешки са правили.



„Вие можете да наречете това покорен звънец, който се включва, когато човек прави грешки или с него се е случило нещо неопределено”, казва Инзлихт, главен автор на изследванията. , който преподава и провежда изследвания в Торонто, Скарбороу. „Ние изяснихме, че религиозните хора и тези, които вярват в съществуването на Бога, много по-малко преживяват собствените грешки. Те са по-малко нервни и не изпитват висока степен на стрес при правенето на грешки.” Тези връзки са останали така силни и при контрола на личните и когнитивните способности , твърди Инзлихт, който също така отбеляза, че вярващите правят по-малко грешки в теста за когнитивно внимание , отколкото хората, невярващи в Бога.



Изследванията показват, че религията има успокояващо въздействие върху хората, по силата на което те по-малко чувстват безпокойство, правят грешки и се сблъскват с неопределености. Но, Инзлихт предупреждава, че вълнението е чувство, което понякога е полезно.



„Очевидно, тревожността е негативно чувство, тъй като ви парализира страхът”, казва той.”В същото време това чувство има важна функция, да ни прудупреждава , когато правим грешки. Ако не се вълнувате, когато правите грешки, то какъв стимул бихте имали да промените или подобрите вашето поведение, за да не извършите тези грешки отново?”
---
Аз лично не вярва в "Бог", но на някои явно им помага.
ABC

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Стресът разбива имунната ни система
« Отговор #14 -: Август 20, 2009, 14:57:33 pm »
Да прави сте за стреса. Аз също  "страдам" от влиянието му, въпреки че уж съм спокоен.А наште управници пък още повече допринасят за геометричното нарастване на стресовите фактори.Дано Бат Бойко да ги намали.

Хор освен смеха, смятам че други оръжия са здравето и парите.Такъв е светът.
Абе  ;D ;D и аз обичам да се смея, ама 3-4 дни в месеца.После кат платя сметките и таксите вече не ми е до смях. Е кажи кво да прая оставалите 27 дни? ???  Тогава стресът си прави каквото иска. :rofl: :rofl:
Ще гледам шоу програми-друго не остава. ;)
« Последна редакция: Август 20, 2009, 14:58:29 pm от marhs »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27