Автор Тема: Манипулация на календара  (Прочетена 9375 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Манипулация на календара
« Отговор #15 -: Октомври 20, 2005, 16:15:13 pm »
...сега се ориентирам по майския календар,имам го на компа,и си го разгадавам малко по малко всеки ден..
musica universalis

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Манипулация на календара
« Отговор #16 -: Октомври 25, 2005, 01:26:41 am »
ето и кратко описание :
musica universalis

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Манипулация на календара
« Отговор #17 -: Ноември 22, 2005, 16:06:16 pm »
Много е важно въвеждането на личен календар, в който циклично е въведено достатъчно време за свещенодействие - всеки както сам за себе си разбира това. Сегашният официален и напълно алогичен грегориански календар е разделен на време за работа и на време за почивка; някогашните дни на празници (свещенодействие), са сведени до просто време за почивка, което по някога се пада в дните за работа и така дава гратисно време за почивка, което не рядко ни налагат да отработваме в други дни за почивка. Както и да е - нещата са сведени до работа (произвеждане на материални блага) и възстановяване на способността отново да работим. Функцията на човека като същество, устремено към Възвишеното, е напълно изтрита. Ето защо, дори да не възприемем календара на маите (който впрочем е гениален и човеколюбив), голяма стъпка напред ще бъде определянето на някои часове от ежедневието ни и дни от седмицата, в които нито работим, нито си почиваме, но се занимаваме със свещенодействие - всеки както си го разбира.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Манипулация на календара
« Отговор #18 -: Ноември 22, 2005, 22:37:04 pm »
Да прав си дори според Дънов човек трябва да работи за материални блага не повече от 4 часа на ден а по-голямата част от деня да използва за работа с Духа. Макар ще при тез заплати с 4 часа на ден ще ядем главно като спим  :P :P :P

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Манипулация на календара
« Отговор #19 -: Ноември 25, 2005, 13:38:30 pm »
Това не е лоша идея - да се научим да ядем докато спим. Всъщност, разбирам изказването на Alien много по-широко - изхождам от това, че пространството на съня, усилено подтискано в съвременния строй, е много по-пащабно и значимо пространство, отколкото казаният строй иска да допусне. С риск да навляза в ОffTopic - съновното пространство е приемано от много окултисти дори и като много по-реално от света на заблудите, в който сме заключени, докато ходим из вещите. Някои препоръчват специални програмирания на съня - насочвания на вниманието и "изстрелване" на духа в опитности извън тялото, които не са много лесно постижими докато сме будни (докато сме под засиления контрол на видимото и на сетивата).

И за да не позволя текстът ми да се види като OffTopic:
времето е една от най-мащабните илюзии, с които mr.Календар ни държи в работния график на нашите фирми. Никой от вас няма да отрече, че му се е случвало да предреме няколко минути, а когато се събуди с изненада да си спомни, че е сънувал дълги сюжети, с часове и повече... Аз самият разглеждам съня си като смърт за материалния свят и отпътуване към вишите светове; там ще се срещам с когото трябва, ще уча и ще се лекувам... Ако трябва, там ще ме и нахранят. И когато се върна, когато се родя и разбудя на сутринта, трябва да съм се подготвил за Предстоящото и пак за него да сме се наговорили с моите приятели, които са също из тези светове нощем... Сигурен съм, много от вас също идват там!

Пребиваването в сън е изключително неподвластно за всякакво оковаване в работен календар. И в същото време - поддържането в просъница - в едно полубудно състояние е най-ефективно средство за парализиране на волята за свобода. Странна двойна взаимност, но... Благодаря на Аlien!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Манипулация на календара
« Отговор #20 -: Ноември 25, 2005, 13:45:33 pm »
Аз неслучайно  го казах щото ми прави впечатление че ако си легна гладен (тва става ако ма домързи да си сготвя) почти винаги докато сънувам си търся да ям и на сутринта не ми се яде.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Манипулация на календара
« Отговор #21 -: Ноември 25, 2005, 15:00:11 pm »
...разучете майския календар - много истини има закодирани в него!!!
musica universalis

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Манипулация на календара
« Отговор #22 -: Ноември 25, 2005, 15:07:47 pm »
ето ви едно файлче:
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27