Автор Тема: Манипулация на календара  (Прочетена 9373 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Манипулация на календара
« -: Октомври 12, 2005, 19:07:57 pm »
 Попадна ми това материалче което е част от по-голяма статия и ми се стори доста интересно а и логично донякъде начина по който измерваме времето да ни вкарва в определен ритъм, който да не е  най- благоприятни за нас и да има и по-добри варианти. Вие какво мислите ?


Естествена Честота и Изкуствена Честота

Биологичното време е естествено, натурално, нашият живот е воден от ритмични цикли които ни позволяват да еволюираме в хармония с Цялостта, Тоталността.
Естествените закони съдържат в себе си “космичният ред” и ако не ги уважаваме ще променим осъзнаването ни за действителност.
Това биологично време е изразено като честотата 13:20. В човешкото тяло има 13 основни сгъвки (стави), 20 пръста (на краката и ръцете), освен това съществуват 13 Лунни цикъла в един Слънчев (1 година от 365 дни), 13 меструални цикъла от 28 дни и 20те слънчеви вибрации.

Изкуственото време е “изобретение” на човека което ни откъсва от нашата природа, провокирайки сблъсаци с естественото време вътре в нас и околната среда.
Познаваме инструменти които претендират че измерват Времето като например актулно ползващият се грегориански календар или механичният часовник. Същите създават една изкуствена честота, 12:60, 12 месеца и 60 минути за един час.
Тази честота противоречиво използва една мярна единица за пространство за да уравновеси Времето, което е в измерението на психиката. Един кръг разделен на 12 части за да измерва елептичното изместване на земята около слънцето. На тази сгрешена мярна единица се приписва глобалното ни механизиране чрез употребата на часовника.


Какво е календарът?

Календаърт е уравновесител между циклите, биологични и галактични, който настройва всички системи с шаблоните на Универсалното Време.
Календарът е инструмент за измерване на Времето, което програмира живота.



Какво измерва?

Галактичният цикъл, Слънчев (365 дни), Лунен (28 дни), седмичен (7 дни) и дневен.


Каква е функцията на календарът?


Има функцията да организира съзнанието ни и да ни настройва с действителните шаблони на времето. Освен това е подходящ и за нашта социална постройка. Чрез календарът запазваме социалните принципи, регистрираме нашите житейски и социални събития, т.н. Например: в сега изпозваният грегориански календар имаме 5 работни дни, 2 почивни, работни месеци и месеци за почивка, национални и международни чествания, религиозни чествания, Нова година и т.н.


Знаеш ли кой е произходът на думата “календар”?


Calenda е латинското наименование дадено от римляните на една книга за сметки където всеки първи ден на всеки месец се отбелязвали данъците сметките и глобите които трябвало да се плащат. От тази дума произтича фразата че “Времето е пари”. По подходяща дума за регистриране на времето би била тогава, хронометър или може би просто отчитане или отчет.


Знаеш ли кои се известните досега измервания на времето?

ОТЧИТАНЕ СЛЪНЧЕВО-ЛУННО:
Праисторическа система, полинезия, келти, инки, основавайки се на средната продължителност на 13 месечният лунен цикъл от 28 дена. 364 дена + 1 аз да се завърши земната орбита около слънцето.

ОТЧИТАНЕ ЛУННО:
Японско, китайско, мусюлманско, еврейско, основавайки се на 12 те синодски цикъла на луната от 29,5 дена, общо 354 дни за една година. Една лунна година от 354 дни не взима пред вид орбитата на земята около слънцето.

ОТЧИТАНЕ ГЛАКТИЧНО-СЛЪНЧЕВО-ЛУННО:
Най сложната система за отчитане на времето позната ни от историята защото взима за начална точка, започването на годината, звездата Сириус и изравняването и с нашето слънце всеки 26ти юни на всяка година.
Това отчитане на времето се е използвало само от 2 известни ни култури; Маите и Египтяните с техният календар Тхот.


Грегориански календар:

Произход:
Вавилонски
Шаблон:
Слънчев
Започване на цикъла:
1ви януари, ден посветен на слънцето
Мерна единица:
Самоналожени мерки , неточни и изкуствени
Разбиране за Времето:
Линейно измерение, минало,сегашно и бъдеще. Хронологично, времето е функция вътре в пространството на триизмерността.
Ефект-последици:
Конфликти, неточности, разделение, индивидуализъм, неравенство, забързване, стрес, текносфера.
Философия:
Времето е пари


Отчитане (календар) на 13те Луни:

Произход:
Универсален
Шаблон:
Галактично – Лунно - Слънчев
Започване на цикъла:
26ти юни, изравняването на слънцето с централната галактична звезда - Сириус
Мерна единица:
Еднакви мерки , естесвени и хармонични 28 дни - 13 месеца.
Разбиране за Времето:
Мултидименсионално, центрирано вертикално Тук и Сега, Радиално и Синхронично, Времето е функциа на съзнанието, Четвърто Измерение.
Ефект-последици:
Доверие, Хармония, Точност, Интегриране, обединено съзнание, Припомняне и Развитие на Телепатията, Вечно сегашно, Биосфера, Ноосфера.
Философия:
Времето е изкуство

   _____________________________________________________________________________
03 октомври 2004


превод от испански:
Делян Христов
« Последна редакция: Октомври 12, 2005, 19:21:14 pm от Alien »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Манипулация на календара
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2005, 20:34:59 pm »
Аз излиза че следвам слънчево-лунното отчитане,само май галактическото трябва да поставя някъде в схемата.А "нормалния" календар ми е по-скоро неудобен,ама няма как и с него трябва да се съобразявам.
Иначе крайно интересна статийка.Поклон!
Бтв.Някой може ли да ме снабди с инфо за старобългарския календар,както и за българските религиозни вярвания,по възможност в електронен формат
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Манипулация на календара
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2005, 20:53:12 pm »
То имаше няква теория, че нашият е най-точният календар...

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Манипулация на календара
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2005, 21:34:54 pm »
да, ако имаш предвид древнобългарския, ей това се казва календар:)
между другото някой да има онзи календар на фондация ТАНГРА - мисля че беше за 1999 или 2000 година, не се сещам точно, но информацията беше много добре подбрана и дизайна беше на много високо ниво, мисля че беше в зелени тонове, ... някой да се сеща? /там имаше статия за древнобългарския календар.../
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Манипулация на календара
« Отговор #4 -: Октомври 13, 2005, 01:27:34 am »
То за календара добре ама на мен не ми стана ясна алтернативата за денонощието ако няма да се мери в часове и минути в какво тогава ? Или просто часовете ще имат различна продължителност ?

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Манипулация на календара
« Отговор #5 -: Октомври 13, 2005, 10:43:51 am »
Часове с различна продължителност.делиш нощта на 12 и деня на 12 равни части и така...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Манипулация на календара
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2005, 12:30:38 pm »
Времето както го измерваме ние - не съществува. Това го развивам от много години. Това е пласт на Матрицата, с който сме държани в контрол от време оно... Тъй че календара няма да ви е много от полза... Аз никога не знам кой ден сме... Откакто се помня не нося часовник - час не ми е нужен. Ориентирам се по други начини в условията, в които за беда сме поставени... Но няма да е още дълго така ;)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Манипулация на календара
« Отговор #7 -: Октомври 13, 2005, 19:09:14 pm »
Да,тази манипулация наистина датира от времето на маите,когато се е заложила тази саморефлексивна матрица,която наричаме "време".Все пак точно техния календар е изчислен до 2012г.,след която "данните за историята на човечеството" спират...
Finally, a follow-up to the First Planetary Congress of Biospheric Rights was called in Mexico City, the "Harmonic Convergence of Humanity," July 21-26, 1996. The purpose of the Mexico Congress was to design and lay out the pragmatic structure of the First World Peace. Following a demonstration of "time is art" on the Day-Out-of-Time, July 25,1996, a grand formal ceremony of indigenous elders and contemporary peace groups was brought together for the declaration of the First World Peace. This historically unprecedented event was staged, July 26, 1996, at the ancient pyramid and urban center of Teotihuacan, "place where the gods touch the Earth." For the researchers, this event completed three years of peace pilgrimage and testing of the Law of Time for its social applicability.
musica universalis

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Манипулация на календара
« Отговор #8 -: Октомври 13, 2005, 19:40:03 pm »
Времето е малко или много скорошна концепция. А маите.Те са измервали по-скоро циклите а не толкова времето,като време-като днес ,утре,  вчера
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Манипулация на календара
« Отговор #9 -: Октомври 14, 2005, 00:32:16 am »
Аз също не нося часовник защото вече 5 поредни часовника като си ги сложа на ръката и или почват да отчитат времето грешно или пък се чупят по няква причина :P

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Манипулация на календара
« Отговор #10 -: Октомври 14, 2005, 09:38:14 am »
като не започват обратно броене пак добре
аз също не нося часовник, има ги навсякъде: по компютри, телефони на приятели /не нося и гсм/, телефони по улицата, обществени места... няма смисъл
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Манипулация на календара
« Отговор #11 -: Октомври 14, 2005, 10:29:24 am »
има ги навсякъде: по компютри, телефони на приятели /не нося и гсм/, телефони по улицата, обществени места... няма смисъл
и ти напомнят че си смъртен  и нямаш време Мухахаха
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Манипулация на календара
« Отговор #12 -: Октомври 14, 2005, 11:20:34 am »
Да ве голяма манипулация особено нали се сещате като пуснаха часовници с обратно броене - колко живот ти остава уж да си използваш времето по- пълноценно като гледаш изтичащите секунди - хаха то по  - скоро някои ще са стресират  :P

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Манипулация на календара
« Отговор #13 -: Октомври 14, 2005, 12:34:44 pm »
не само стрес, но някои сериозно ги хваща депресия от такива мисли и после гледай какво става...
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Манипулация на календара
« Отговор #14 -: Октомври 20, 2005, 16:10:31 pm »
и аз не нося може би от 5-6 години вече.Почнах да размествам стрелките всеки ден на различно време,помних само разликата в часовете и минутите,която се пада,после стъкълцето му се пукна,и така уредчето постепенно изгуби смисъл за мен ::)
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27