Автор Тема: Пирамидите по света  (Прочетена 112985 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Пирамидите по света
« Отговор #75 -: Август 30, 2006, 04:16:00 am »
От кой учебник са преписали това?  ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Geo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
    • Fenomenibg.com
Относно: Пирамидите по света
« Отговор #76 -: Септември 01, 2006, 13:54:50 pm »
Не сме/съм преписвал от никакъв учебник. Моля обърнете се към информацията за пирамидите в новата версия на сайта - http://www.fenomenibg.com/modules/news/index.php?storytopic=11&storynum=15 .

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Пирамидите по света
« Отговор #77 -: Септември 02, 2006, 02:42:14 am »
Ами така си го написал все едно е от учебник. Изглежда когато си го писал си го смятал за вярно. Поздрави :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Geo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
    • Fenomenibg.com
Относно: Пирамидите по света
« Отговор #78 -: Септември 04, 2006, 22:09:43 pm »
Ако прочетеш следващите 4-5 статии от серията за пирамидите ще видиш, че половината, ако не и всичките от нещата, написани в първата част се опровергават в голяма степен. Затова те препратих в новия сайт (не че в стария ги няма точно тези, но са по-трудно достъпни, особено в този дизайн, към който е линка).

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Пирамидите по света
« Отговор #79 -: Септември 04, 2006, 23:46:02 pm »
Знам, видях и съм ги виждал, говорех за първата част. Поздрави :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Пирамидите по света
« Отговор #80 -: Септември 08, 2006, 15:38:26 pm »
Според една от идеите за пирамидите, тези съоръжения са били укрепени портали за излитане/кацане на пътници към и от далечни звездни системи (по-нагоре в темата има схеми на коридори, насочени към такива звездни цели). Установено е, че пирамидите (поне тези в Египет) са силно устойчиви на каквито и да било природни катаклизми: могат да издържат на грамадно земетресение, а ако цялата равнина бъде залята с вода, камерите им ще останат сухи - за целта всички коридори към вътрешността са ориентирани по подходящ начин, който да не позволи проникването на вода. Счита се също, че тези съоръжения могат да се окажат непоклатими и при ядрена експлозия... В разговора за "погребалните функции" на пирамидите се споменава и фактът, че тялото на фараона трябва да се ориентира по специален начин спрямо важните за египетската култура звезди - счита се, че след своята смърт монархът трябва да бъде излъчен в тяхна посока. Ако се вгледаме по-пряко в остатъците от египетска митология, досдтигнали до нас и обнародвани, ще забележим, че се говори за раждането и умирането на Слънцето (изгрев и залез), което е много подобно с раждането и умирането на фараона, заедно с микро-варианта на неговото ежедневно заспиване и събуждане. Тези цикли са били обслужвани от цялата храмова система на Египет, която е имала като своя главна функция поддържане на непрекъснатия процес на кръговрат в реалността и е трябало да осигурява успешното придвижване към всеки следващ цикъл. В този план изчисленията за поведението на река Нил и за времето на посяване или прибиране на реколтата, както и хипертрофираните от римската култура идеи за събиране на данъци (calendarus) са по-нова интерпретация; Египет не се интересува толкова много от материални неща. Самата устойчивост на пирамидите, тяхната непреходност по отношение на земните явления, както и пълната им ориентираност към отвъдни, висши и звездни реалности говори за една цивилизация, която няма почти никакъв досег със земното; сякаш египтяните са дошли тук временно и по случайност, а главното им внимание е насочено към едно скорошно и сигурно транслиране обратно във висшите светове - както и е станало минути преди нахлуването на римските варвари...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Пирамидите по света
« Отговор #81 -: Септември 08, 2006, 15:42:32 pm »
Снощи, по някаква случайност, се лекувах с една визуализация, изникнала почти интуитивно в моето съзнание: златисто-прозрачна пирамида, която се въртеше над мен в обратна на грегорианските часовници посока; можех да променям размерите на пирамидата, при което се променяше и начинът на нейното въздействие - при по-висок връх лъчът й ставаше по-точков, насочен и концентриран, а при по-широка основа - фонов, разливащ се навсякъде в стаята ми... Общото усещане беше на топлота и дружелюбност, от която скоро се почувствах по-добре и заспах...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Пирамидите по света
« Отговор #82 -: Септември 08, 2006, 17:04:25 pm »
Не съм се сещал да я завъртам  ::)  Това е най-честата ми визуализация(и аз не знам защо)- пирамида, златно-жълта и искряща и...добре ми е  :D
« Последна редакция: Септември 08, 2006, 21:44:11 pm от Mirotvorec »
Не мисли като човек!-Крион

Oberon

  • Гост
Относно: Пирамидите по света
« Отговор #83 -: Септември 08, 2006, 17:31:50 pm »
Аз от време на време имам едни визуализации...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Пирамидите по света
« Отговор #84 -: Септември 14, 2006, 11:17:37 am »
След като в Босна намериха пирамида манията се разраства  :P Сега и в Украйна. Kакто е тръгнало скоро и в България ще намерим...



Археолози откриха пирамиди в Украйна
actualno.com
Украински археолози съобщиха, че са открили пирамиди в източните части на страната, недалеч от гр. Луганск, предаде МИГнюз. В разкопките са се включили най-добрите специалисти от Украинската академия на науките. На този етап археолозите разкопават само върховете, но са уверени, че са се натъкнали най-малко на две каменни пирамиди. Някога те са били светилища на езическия бог на Слънцето.

Откритите пирамиди в Украйна не се различават съществено от египетските. Приличат си най-вече по размери и по технологията на изграждането им. Украинските археолози съобщават, че за строежа са били използвани например плочи от глина, всяка от които тежи поне по 2 тона. Те са били наредени в кръг и прикрепени. След експертизи украинските учени са стигнали до извода, че луганските пирамиди са на няколко хиляди години. Все още няма обяснение за това как са се появили тези съоръжения.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Относно: Пирамидите по света
« Отговор #85 -: Септември 14, 2006, 12:04:15 pm »
Да, и аз напоследък се заглеждам във всяко възвишение и хълм..:) Наскоро при връщане от Пловдив разглеждах доста обстойно всяко малко хълмче и куполовидно възвишение и трябва да призная, че има доста такива. Те се характеризират с "особена" правилна форма;) Също и на отсечката от магестрала "Хемус" Шумен - Варна има такива;)
Ами, хайде де... ;D
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Oberon

  • Гост
Относно: Пирамидите по света
« Отговор #86 -: Септември 14, 2006, 13:03:57 pm »
Ахахахахахахахахахаха!!!!
Приличали си най-много по размерите ???? И къде са били досега тези пирамиди:)))?

milenski

  • Гост
Относно: Пирамидите по света
« Отговор #87 -: Септември 14, 2006, 13:32:02 pm »
В България засега май не са откривани пирамиди, поне доколкото знам. Тези възвишения с правилна форма са все могили, някои от които са т.нар. крайпътни могили, които не са кухи, а са изцяло каменни струпвания, които са отбелязвали откъде минават основните пътища.

А това в Украйна дали наистина е пирамиди, като се има предвид, че блоковете им са подредени в кръг? Това вече не е пирамида, а конус, поне доколкото си спомням какво сме учили в училище  :)

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Относно: Пирамидите по света
« Отговор #88 -: Септември 14, 2006, 14:24:29 pm »
В България засега май не са откривани пирамиди, поне доколкото знам. Тези възвишения с правилна форма са все могили, някои от които са т.нар. крайпътни могили, които не са кухи, а са изцяло каменни струпвания, които са отбелязвали откъде минават основните пътища


Е, те бая ще да са големички тези могили, възвишение и могила ми се струва доста различно. Говоря за високи форми образувания /посока Пловдив, Сливен > Варна; планински възвишения с изключително правилни форми/, които незная дали са с естествен произход, но са достатъчно големи и стари за да се  покрият с растителност. Не си защитавам тезата, но нищо не се знае. Не може да се каже, че има задълбочени проучвания  в нашата страна. Общо взето за археологиятя все не достигат средства. А и едва наскоро има известни целенасочени действия /които пак ми изглеждат някак хаотични и спорадични/. Ние сме дали много на света, 'що пък да нямаме и пирамиди. :P
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Пирамидите по света
« Отговор #89 -: Септември 14, 2006, 23:32:57 pm »
И щото сме извън света , ние българите де ("опачи-наопъки", казано по друг начин), ако се открият пирамиди, те сигурно ще са с върха надолу.  :D
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27