Автор Тема: Египетски хороскоп  (Прочетена 31806 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Египетски хороскоп
« -: Септември 17, 2005, 09:43:46 am »
Преди години ми беше попаднала една книжка по темата, и беше доста интересно, но напоследък не мога да намеря никаква информация в нета, някой случайно да има някакви материали/линкове?
« Последна редакция: Септември 17, 2005, 16:05:03 pm от Horus »
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Египетски хороскоп
« Отговор #2 -: Септември 17, 2005, 17:07:21 pm »
честно казано само едно имаше това което ми трябваше, и странно не съвпадаше с моята информация но благодаря все пак, това поне е нещо
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Oberon

  • Гост
Re: Египетски хороскоп
« Отговор #3 -: Септември 17, 2005, 18:15:28 pm »
Понеже си нямам work днес та се ровя във форума:)))

Мога да споделя това онова за хороскопа :)

Идеята за хороскопа идва на Вавилонските звездобройци, така поне мислят официалните учени.
Египтяните обаче си траят по въпроса. Ето какво знам аз обаче.

Каква е идеята на Хороскопа като цяло. Аз съм се родил на 16.02, значи съм Водолей. Какво означава това? Това значи, че на този ден Слънцето е изгряло от съзвездие Водолей. Някои бързо ще ме отреже, че говоря известни неща :) Имайте търпение, моля.

На следващата година, Слънцето на 16.02 пак изгрява от Водолей, но с няколко дъгови секунди разлика от предната година. След 1 година пак, след 1 пак. Ще минат 2064 години, и на 16.02 Слънцето ще изгрява от Риби. Защо е така? Защото земята не се върти само около себе си (оста) а самата ос се върти околко центъра си. Тоест, за за 24000 години приблизително, земната ос прави малък кръг в небесната сфера, демек земята се върти малко като пумпал (добре че на 10 водки не се усеща хахаах). Ако ви е интересно, ще продължа само кажете. Brb, шефа :(
« Последна редакция: Септември 17, 2005, 18:47:07 pm от Horus »

Неактивен BloodMaster

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: Египетски хороскоп
« Отговор #4 -: Септември 21, 2005, 23:32:06 pm »
Oberon дай още малко де :)
ти пъс спрея на най интересното  ;)
Сега или никога

Oberon

  • Гост
Re: Египетски хороскоп
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2005, 13:05:13 pm »
Така...

Та за 2400 някъде ( цифрите не са важни в крайна сметка ) слънцето преминава от едно съзвездие в друго за фиксиран ден . А, сметнах го на калкулатора, цифрата е 2166 години. Това се нарича " малък прецесиален цикъл". Големия е 26600 години. За този период, земната ос прави пълен кръг в небесната сфера.
Интерсното е, че преди 12500 години ( за която година говори Хенкок ), е била епохата на Лъва. Алфа Лео ж деня на пролетното равноденствие изгрява точно в точката, в която гледа Сфинкса към хоризонта.Съвпадение:))? Не мисля.

Знаете, че Египетката цивилизация е много стара. Интересното е, че тя е била подвластна на тези прецесиални епохи от по 2166 години. Ако например настъпва епохата на Лъва, започват масово да се правят статуи на лъв ( Алеята на Сфинксовете ), ако идва епохата на Телеца ( Бика ) - стауи на бик, и тн.
Защо са вярвали в този символ? Вярвам, че са разбирали прецесията като планетарно явление. Това вече ме навява на други мисли, приятели:))))

Оберон

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Египетски хороскоп
« Отговор #6 -: Октомври 06, 2005, 13:27:44 pm »
доколкото знам сега е епохата на водолея, тогава какви статуи биха правили сега?:)
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Oberon

  • Гост
Re: Египетски хороскоп
« Отговор #7 -: Октомври 06, 2005, 13:31:21 pm »
Предполагам мои и твои:)))

Хванати за ръка като на МосФилм едно време ако си спомняш:))))
И ще ни обсипват с цветя:)

Хехе

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Египетски хороскоп
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2005, 14:24:00 pm »
е онова на мосфилм беше добро но малко вече не е фешън, макар че соц вълната се завръща, формата трябва да е по-съвременна:)
все пак ме хваща любопитството какво биха измислили, но уви....

а за цветята - по вероятно да ни пръскат с вода, по традиция:)
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: Египетски хороскоп
« Отговор #9 -: Октомври 07, 2005, 11:03:06 am »
Така...

Та за 2400 някъде ( цифрите не са важни в крайна сметка ) слънцето преминава от едно съзвездие в друго за фиксиран ден . А, сметнах го на калкулатора, цифрата е 2166 години. Това се нарича " малък прецесиален цикъл". Големия е 26600 години. За този период, земната ос прави пълен кръг в небесната сфера.
Интерсното е, че преди 12500 години ( за която година говори Хенкок ), е била епохата на Лъва. Алфа Лео ж деня на пролетното равноденствие изгрява точно в точката, в която гледа Сфинкса към хоризонта.Съвпадение:))? Не мисля.

Знаете, че Египетката цивилизация е много стара. Интересното е, че тя е била подвластна на тези прецесиални епохи от по 2166 години. Ако например настъпва епохата на Лъва, започват масово да се правят статуи на лъв ( Алеята на Сфинксовете ), ако идва епохата на Телеца ( Бика ) - стауи на бик, и тн.
Защо са вярвали в този символ? Вярвам, че са разбирали прецесията като планетарно явление. Това вече ме навява на други мисли, приятели:))))

Оберон

Добре, сега чакам да обясниш каква връзка има между това през какви съзвездия преминава Слънцето, и това дали ще се оженя до края на годината, ПРИМЕРНО. Защо не приемем, че на древните народи са им били интересни звездите, ама доста грешно са тълкували някои неща които са виждали. А относно масовото производство на статуи, не е имало особено какво да се прави в ония години - не е имало Интернет, компютри, (даже и масони с които да се бориш не е имало хехе), saturday night излизания. Предвид тези ограничения, какъв по-добър начин от това хем да си запълваш времето, хем да оставиш нещо трайно след себе си,  от блъскането на камънаци :>

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Египетски хороскоп
« Отговор #10 -: Октомври 07, 2005, 11:56:56 am »
отделен въпрос, че все пак е можело да прочетеш или напишеш някоя книжка, това-онова...
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Eon

  • Гост
Re: Египетски хороскоп
« Отговор #11 -: Октомври 07, 2005, 13:07:14 pm »
ако се водим по логиката ти Оберон....

тогава имената на съзвездията датират от много отдавна (12500г.пр.н.е.)

че и по отдалеч....значи египтяните (древните) или каквито са били там атланти и пр.
те са казали: "Тази група от звезди така ще ги съеидиним, че да образуват формата на лъв и тази група ще я наречем съзвездието Лъв."

така ли е??

Атила

  • Гост
Re: Египетски хороскоп
« Отговор #12 -: Октомври 07, 2005, 21:55:16 pm »
какво означава Cenestelle ?!?! на мене ми звучи медицинско - медикамент, препарат или подобно

Oberon

  • Гост
Re: Египетски хороскоп
« Отговор #13 -: Октомври 07, 2005, 22:38:45 pm »
Eon:)))

Neshto takova:))) Syzwezdiqta koito obrazuwat Ekliptikata sa specialni, kakto i slunceto e specialno za nas. Ne mi se obesnqwa tuk....Pone ne sega, sry

Sorry za latinicata, ne sum u nas

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Египетски хороскоп
« Отговор #14 -: Октомври 08, 2005, 00:47:13 am »
Капитане, масони не е имало, но са съществували сислите, които ги контролират сега.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27