Автор Тема: Малко тълкования на стиховете на Нострадамус  (Прочетена 9371 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
На този адрес:
http://www.faqs.org/faqs/nostradamus/part1/

очаквам коментари (не много скоро щото е дългичко)
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Малко тълкования на стиховете на Нострадамус
« Отговор #1 -: Септември 13, 2005, 23:14:46 pm »
Олелеее, не ми се чете честно :P Тази вечер ще гледам един филм за Нострадамус и ще кажа ако има нещо интересно ;)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Малко тълкования на стиховете на Нострадамус
« Отговор #2 -: Септември 25, 2005, 04:33:48 am »
    Украинският учен, кандидат на техническите науки, Олександър Лазарьов твърди, че е успял да разшифрова всички предсказания на знаменития френски гадател Мишел Дьо Ностредам (1503-1566), известен като Нострадамус. Това той обяви на пресконференция, по повод излизането на книгата, събрала научната му работа “Нострадамус - апостол Михаил”.
     “Постигнатото от мен не е окончателното тълкувание, но не заради невярно разшифроване на символните предсказания. Просто не всички катрени (четиристишия) на Нострадамус носят завършен характер”, посочва Лазарьов. Ученият подчертава, че Нострадамус по-често е описвал не конкретни събития, а технологията, която ще доведе до случването им, съобщава украинският информационен сайт ForUm.
     По думите на Лазарьов, в 1102 катрени на гадателя и 3-те му запазени произведения в проза под формата на писма, е описана бъдещата история на човечеството до XXIII век. Според тълкуването на украинския учен, важен момент в предсказанията на Нострадамус е вероятността през XXII век да се разрази унищожителна Трета световна война, в която ще загине най-малко 30% от населението на Земята.

Източник: http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=12&id=5869

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Малко тълкования на стиховете на Нострадамус
« Отговор #3 -: Септември 27, 2005, 01:29:56 am »
Нещо съм объркан. Нали през 2012 се смята, че ще настъпи коренна промяна в живота на планетата и на хората,тогава сме щели всички да се събудим и да осъзнаем защо сме тука. Тогава какви са тези предсказания, че през XXII век щаяло да има унищожителна 3-та световна ? Нали уж сме щели да се осъзнаем и да продължим духовната си еволюция, какви са тези войни тогава?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Oberon

  • Гост
Re: Малко тълкования на стиховете на Нострадамус
« Отговор #4 -: Септември 27, 2005, 10:42:44 am »
Ако питате мене, аз съм пълен песимист:)) Никакво духовно пробуждане, а само мор и войни. Това си мисля аз, оглеждайки се наоколо:))) Сори

Оберон

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Малко тълкования на стиховете на Нострадамус
« Отговор #5 -: Септември 27, 2005, 12:38:12 pm »
asdfghjkl, това е субективно изследване на "изследовател" някакъв... Никъв 22 век, до месец (или няколко) почваме да ядем дървото. Гответе се. В България ще има силни заметресения. София ще го хване с двете ръце. Няма да плаша повече... :-X :-X :-X

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: Малко тълкования на стиховете на Нострадамус
« Отговор #6 -: Септември 27, 2005, 16:18:12 pm »
asdfghjkl, това е субективно изследване на "изследовател" някакъв... Никъв 22 век, до месец (или няколко) почваме да ядем дървото. Гответе се. В България ще има силни заметресения. София ще го хване с двете ръце. Няма да плаша повече... :-X :-X :-X

Тъкмо и аз това щях да попитам за 2012, но ме изпревариха.
Ама да знаеш, че ще си записвам и твоите "предсказания". И после пак ше си говорим ...  8)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Малко тълкования на стиховете на Нострадамус
« Отговор #7 -: Септември 27, 2005, 17:06:08 pm »
Що се отнася до предсказания е много трудно да се коментира какво точно ще стане. Всичко е просто различни сценарии така че от нас зависи в кой ще попаднем! Още повече че с навлизането в  4-то измерение нещата могат да станат доста по- индивидуални за възприемането на света и различните хора да станат свидетели на съвсем различни преживявания и визия за това , което става на базата на собственото си развитие !

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Малко тълкования на стиховете на Нострадамус
« Отговор #8 -: Септември 27, 2005, 18:07:03 pm »
Мда-а-а,
холограмност, паралелност, квантови работи разни .... ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Малко тълкования на стиховете на Нострадамус
« Отговор #9 -: Септември 28, 2005, 02:13:16 am »
С една дума сложнотии много от които непонятни за мен, засега.  ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: Малко тълкования на стиховете на Нострад&
« Отговор #10 -: Септември 28, 2005, 12:14:32 pm »
Е, тъкмо обяснявах досега на един, че не си падам по сляпото заемане на една или друга позиция и противопоставянето заради самото такова. Не е въпроса до "хващане за нещо" или дребнаво заяждане, а до това доколко една тема ми изглежда правдоподобна или не. Имам си субективно и индивидуално мнение по всеки въпрос и държа на него, без да ми пука особено дали се споделя от много хора или обратното.  8)

А в случая съвсем сериозно смятам да пазя архиви с "предсказания" и после да ги проверявам ...
« Последна редакция: Май 02, 2008, 17:56:16 pm от Mirotvorec »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Малко тълкования на стиховете на Нострадамус
« Отговор #11 -: Септември 28, 2005, 15:43:24 pm »
Хихи - пази, пази. Недай си Боже ако се случат обаче, тогава какво ще пееш...
Аз нямам нищо против срещу никой - знаеш ;) Когато имаш избирателност на темите, влизай и в  другите и ни подкрепяй ако сметнеш за нужно. Ще ни бъде приятно ;)
« Последна редакция: Септември 28, 2005, 20:09:11 pm от Horus »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Малко тълкования на стиховете на Нострадамус
« Отговор #12 -: Септември 28, 2005, 16:50:35 pm »
Тва с архивите не е лоша идея...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Малко тълкования на стиховете на Нострадамус
« Отговор #13 -: Септември 29, 2005, 01:15:10 am »
Според мен нещата трябва да се разглеждат малко по-сложно а не  като игра на тото - успял или неуспял да познае! Ние сами участваме в създаването на бъдещето с нашите мисли и ако то е негативно - това че сме го предвидили определено не е успех! И ще е100 пъти по-добре тези предсказания , които всъщност трябва да се възприемат като предупреждиния за евентуален сценарий на развитие, не се състоят и затова всички ние ще сме допринесли откокото да "познаем" ще ще стане нещо кофти и да го усилваме чрез мислите си !

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Малко тълкования на стиховете на Нострадамус
« Отговор #14 -: Септември 29, 2005, 01:38:48 am »
Знам го това, но иди го обясни. Всичко е в полето на вероятността. Медиумите виждат възможната реалност, ако нещата се развиват както в момента на предсказанието. Т.е - в развитието на честотата на планетата, която градим/рушим ние самите.
Ако предсказанието е направено в момента Х (което да речем е по времето на Нострадамус и е преди 300 години примерно) и ако от тогава до момента, в който предсказанието трябва да се случи (момента У), честотите на планетата са се вдигнали - предсказаното няма да се случи. Не защото предсказанието е грешно, а защото нещата са се подобрили - т.е вече предвиденото, става излишно. В този ред на мисли, някои може да обвинят "гадателя", че може да се извинява винаги с горната теория, когато не познава. Но мъдрият ще разбере, че несбъдването на предвидените събития говорят само за добро ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27