Автор Тема: Великани  (Прочетена 61150 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Великани
« Отговор #15 -: Юни 08, 2006, 02:07:08 am »
Впечатлен съм Обе! Това тяло ми прилича на мумифицирано - какво ще кажеш ти?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Великани
« Отговор #16 -: Юни 08, 2006, 14:25:55 pm »
Гиганти се откриват непрекъснато, но когато това стане веднага идва една група с черни костюми да ги прибере. Това го казват археолози - не си го измислям.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Великани
« Отговор #17 -: Януари 25, 2007, 03:42:29 am »

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re:Великани
« Отговор #18 -: Февруари 10, 2007, 13:54:11 pm »
Спомнете си Суифт - книгите за Гъливер не са писани напразно въпроса е какво е искал да каже ;D ;D ;D
Суифт - описанието на Фобос и Деймос доста преди те да бъдат открити официално. Там е разковничеството. Не можем да отречем съществуването на великани, твърде много следи са оставили. Великаните не са продукт на земната еволюция. Не мислите ли, че великаните биха могли да дойдат от планета с по-малко притегляне от земното? Хайде, нататък е лесно.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Великани
« Отговор #19 -: Февруари 11, 2007, 02:51:11 am »
Не съм сигурен, но на Марс не беше ли по - малка гравитацията? Дали е достатъчна за израстването на великани?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re:Великани
« Отговор #20 -: Февруари 11, 2007, 10:07:24 am »
В своята "Книга на проклетите", Чарлз форт говори за планета, 12 пъти по-голяма от Земята, чиито обитатели са ни посещавали. Като доказателство той сочи вкаменелости, иначе еднакви със земните, но 12 пъти по-малки. Това е природен закон. колко е по-голяма гравитацията, толкова организмите са по-малки. И обратно. Значи е логично да предположим, че големите на ръст същества идват от планета с по-малка гравитация. Впрочем напоследък някъде четох, че изследванията, проведени върху скелети на гиганти изключват тяхната принадлежност към човешките раси.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Великани
« Отговор #21 -: Май 25, 2008, 02:34:19 am »
Вероятен фалшификат:


Неактивен ipsilan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Великани
« Отговор #22 -: Май 26, 2008, 03:12:03 am »
В Шри Ланка /бившия о-в Цейлон/на 70 км от столицата Коломбо има връх,наречен от англичаните Adam peak,но местните го наричат "Стъпката на Бога".Счита се за религиозно светилище,и се посещава редовно от местни и туристи..Там,във вкаменената скала има отчетлива гигантска стъпка,с дължина 1.20см.Работехме заедно/в Холандия/с момче от там,бяхме приятели,бъбрейки по време на работа,си споделихме живота,вълненията,хобитата...Един ден ми донесе няколко снимки от това място-стъпката ясно си личи,все едно този гигант е стъпал в размекната глина,процедила се е между пръстите му,и така е застинала,с лупа съм разглеждал снимките,Бога ми,чак линиите по кожата на петата сякаш си личат.Разказа ми доста неща за това място,като малък /беше 32-33г./-на около 9-10г.често играели в тази местност/в подножието има село,където е живеел той,/и там,на около стотина метра от тази стъпка имало голяма пещера,и дошли хора,говорещи английски-започнали да ровят там,и те-децата се навъртали,носели вода,вършели дребни услуги,и Рагулан /така се казва момчето/ми разказа за огромни кости,които англичаните чистели и изравяли от пещерата,и внимателно подреждали.."Почти всички кости бяха по-големи от самия мен,беше с дължина около 4-6 метра,този скелет,многократно съм го виждал,но ме беше гнус,и гледах да не влизам много-много вътре.Но бяха човешки,вече ходех на училище,и бях виждал човешки скелет..Но интересно-нищо не се чу за този скелет-очаквахме,че ще кажат на света за нас,но..нищо...Сензацията си остана само тази огромна стъпка,тамбе!/батко/"-разказва Рагулан...Умирам от яд,че не поисках снимките...Вероятно из нета могат да се намерят,но тези бяха с превъзходно качество..."А ти,тамбе,вярваш ли,че е имало такива хора?"-Вярвам,ане/обръщение към по-малък/ ;),всъщност мисля,че приказките са истина,разказана по детски...
« Последна редакция: Май 26, 2008, 03:18:11 am от ipsilan »
Животът е сън,смъртта е събуждане...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Великани
« Отговор #23 -: Май 26, 2008, 15:40:53 pm »
В Шри Ланка /бившия о-в Цейлон/на 70 км от столицата Коломбо има връх,наречен от англичаните Adam peak,но местните го наричат "Стъпката на Бога".Счита се за религиозно светилище,и се посещава редовно от местни и туристи..Там,във вкаменената скала има отчетлива гигантска стъпка,с дължина 1.20см.Работехме заедно/в Холандия/с момче от там,бяхме приятели,бъбрейки по време на работа,си споделихме живота,вълненията,хобитата...Един ден ми донесе няколко снимки от това място-стъпката ясно си личи,все едно този гигант е стъпал в размекната глина,процедила се е между пръстите му,и така е застинала,с лупа съм разглеждал снимките,Бога ми,чак линиите по кожата на петата сякаш си личат.Разказа ми доста неща за това място,като малък /беше 32-33г./-на около 9-10г.често играели в тази местност/в подножието има село,където е живеел той,/и там,на около стотина метра от тази стъпка имало голяма пещера,и дошли хора,говорещи английски-започнали да ровят там,и те-децата се навъртали,носели вода,вършели дребни услуги,и Рагулан /така се казва момчето/ми разказа за огромни кости,които англичаните чистели и изравяли от пещерата,и внимателно подреждали.."Почти всички кости бяха по-големи от самия мен,беше с дължина около 4-6 метра,този скелет,многократно съм го виждал,но ме беше гнус,и гледах да не влизам много-много вътре.Но бяха човешки,вече ходех на училище,и бях виждал човешки скелет..Но интересно-нищо не се чу за този скелет-очаквахме,че ще кажат на света за нас,но..нищо...Сензацията си остана само тази огромна стъпка,тамбе!/батко/"-разказва Рагулан...Умирам от яд,че не поисках снимките...Вероятно из нета могат да се намерят,но тези бяха с превъзходно качество..."А ти,тамбе,вярваш ли,че е имало такива хора?"-Вярвам,ане/обръщение към по-малък/ ;),всъщност мисля,че приказките са истина,разказана по детски...

Благодаря ipsilan! :-*

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Великани
« Отговор #24 -: Юни 08, 2008, 21:27:43 pm »
            О К О Т О   Н А   Д Е В А

      Всички древни езичници и християни са вярвали, че най-ранното човечество е било раса на гиганти. Разкопки на някои гробници и пещери в Америка вече са дали в отделни случаи групи от скелети с ръст девет и дванайсет фута. Тези скелети принадлежат на племена на ранната Пета Раса, днес изродили се до средното равнище между пет и шест фута.

      Но лесно може да се повярва, че титаните и Циклопите на древността действително са принадлежали на Четвъртата /на атлантите/ Раса и че всички следващи легенди и алегории, срещани в индуските Пурани и в гръцките поеми за Хезиод и Омир, са били основани на смътни спомни за действително съществуващите Титани – хора със страшна, свръхчовешка сила, даваща им възможност да се защищават и да държат на разстояние гигантските чудовища на Мезозойския и ранния Ксенозойски период - както и за истинските Циклопи, „Три-Оките“ смъртни. В Коментариите на Пураните четем:

       „В онези далечни времена на мъжете-женствените /хермафродитите/ съществували четириръки човешки същества; с една глава, но с три очи. Те са можели да виждат пред себе си и зад себе си. След изтичането на една Калпа /след разделянето на половете/ духовното зрение на хората станало замъглено, вследствие на тяхното падение в Материята, и съответно на това Третото Око започнало да губи своята мощ...

     Когато Четвъртата Раса достигнала своята средна възраст, дошло време да се събуди Вътрешното Зрение и то да се придобие чрез изкуствен стимул, този процес бил известен на древните Мъдреци...На свой ред Третото Око започнало постепенно да се вкаменява и скоро изчезнало. Двуликите станали еднолики, окото влязло дълбоко в главата и сега то е погребано под косите.

     По време на дейност на Вътрешния Човек /по време на транс и духовни видения/ окото набъбва и се разширява. Архатът вижда и го чувства и съобразно с това регулира своите действия… Непорочният Лану /Ученик, Чела/ не бива да се страхува; който не пази своята чистота /който не е целомъдрен/, няма да получи помощ от „Окото на Дева“.

     За съжаление това е така. „Окото на Дева“ вече не съществува за мнозинството от човечеството. Третото око е мъртво и повече не действа; но то е оставило след себе си свидетелство за своето съществуване. Това е епифизата. Що се отнася до „четириръките“ хора, именно те са станали прообрази на индуските богове.

         Елена БЛАВАТСКА Из „Тайната доктрина“, том 2, книга втора

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Re:Великани
« Отговор #25 -: Декември 27, 2008, 17:45:41 pm »
Бях постнала снимка на разкопки на гигант, но мистериозно изчезна не само поста, а и темата (беше в подобна тема)
напук, ще постна още:

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Re:Великани
« Отговор #26 -: Декември 27, 2008, 17:47:23 pm »
и още:

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Великани
« Отговор #27 -: Декември 27, 2008, 18:08:34 pm »
Уна, това е толкова очевиден фейк, че освен ако не го цениш като художествено произведение няма друга стойност. Очаквам отговор разбира се - напук :)

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Re:Великани
« Отговор #28 -: Декември 27, 2008, 18:14:51 pm »
Незнам какво е фейк, а още по-малко кое му е очевидното, така че ще трябва да си отговориш сам, защото явно си експерт...
 :-\

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
Re:Великани
« Отговор #29 -: Декември 27, 2008, 18:20:53 pm »
Два от черепите са с по два избити долни предни зъби  :D. Може да е съвпадение незнам, ама ми прилича на "Фейк" ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27