Автор Тема: Посланията на водата  (Прочетена 59132 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pimeto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 118
  • Kin: 159 ::: Sun: CAUAC
емото ясно си каза, че това са ръце. които Н показа, отделно Емото показа и сърцето в средата на кристала, ако не сте го забелязали вече ;)

ако имаше негативизъм какъвто и да е в кристала, щешеда изглежда по друг начин ;)

ако сте се интересували би трябвало да знаете, че кристала според зависи от думата се развива или не.
;)
човека показа такива снимки че.... лудница....


а по напред питаха за емото и неговите цели....

ами на мене човека ми се видя леко комерсиален... парата, парата, парата.....

но все пак мога да го разбера, не е духовен водач, че да се раздава и да го прави това безвъзмезно....

както и да е, откритията които прави са невероятни.... ще търся книгата му да си купя, не знаех, че е издадена в България :)
а на лекцията я изкупиха бързо :(

Savage

  • Гост
.... ще търся книгата му да си купя, не знаех, че е издадена в България :)
а на лекцията я изкупиха бързо :(

Вчера я гледах на Славейков, можеш да си я купиш оттам  :)

Eon

  • Гост
Абе тия кристали в течно състояние ли се образуват? Има ли ги във водата и без да й говорим и залепяме лепенки с думички? Или се появяват само ако залепим нещо или й говорим? Как става така, че да има кристали във водата? На мен ми приличат като на снежинки. Виж ако е лед и вътре да зяпаме кристали, иди доди... Ама кво праят тея кристали в течната вода. Тя като е течна нали е на молекули?

Мерсим за отговорите.

Неактивен pimeto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 118
  • Kin: 159 ::: Sun: CAUAC
ами тои замразява водата.....
преди или след като и е говорил, или думички и т.н.
след това снима... докато се размразява май.... пускаше филмчета на кристали и как растат.... еми не разбрах как го е заснел това. защото според мене в замръзнала вода не може да се развива кристала.
а кристала предполагам е някакъв минерал ?! нямам идея....
в чешмяната вода няма кристали....
показа експеримент, на които 4 мъже и 4 деца се молеха на чешмяна вода. нямаше промяна.
и се молеха на вода от извор... и кристала беше красив....

Eon

  • Гост
Ами то изворната вода нали има разни допълнителни съставки... това не са кристали според мен, снежинката кристал ли е???


Неактивен pavlitos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 104
  • Има надежда
Не знам почти нищо по тоя въпрос, но от това дето прочетох сега ми се струва 4е кристалът всъщност е това, което ние знаем като снежинка. Спомнете си през зимата като подложите ръка и падне снежинка, за 4асти от секундата виждате форми4ката, след което се разтопява. По същия на4ин снима и кристалите в размразяващата се вода. А разликата в кристалите се получава по принципите на квантовата физика. Чрез силата на мисловната си енергия човекът внася промени в структурата на водата. На мен квантовата физика ми е много интересна като модел на света изобщо.
There is a war on your mind. Wake up.

Неактивен pimeto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 118
  • Kin: 159 ::: Sun: CAUAC
аами аз не намирам нищо общо между снежинката и кристала на водата, освен в формата може би.
кристала на водата се снима с някъв микроскоп..... и т.н.
докато снежинката и с око си е видима.... просто са различни неща.
скрежта по стъклата също има такива форми ;)
просто явно това са форми на природата :)
на лекцията Емото показа снимка на една планета (не си спомням коя)
снимка на наса..... облаците бяха оформили шестоъгълник :) много наподобяваше на кристал.....
:)

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
На тази снимка е кристалът на вода, на която е пускан химнът на България. Снимката е направена  от Еми Манолова .
Пробите на водата са взети от Рилските езера при гостуването на М. Емото в България.

http://www.spiralata.net/bb/viewtopic.php?t=285
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен pavlitos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 104
  • Има надежда
аами аз не намирам нищо общо между снежинката и кристала на водата, освен в формата може би.
кристала на водата се снима с някъв микроскоп..... и т.н.
докато снежинката и с око си е видима.... просто са различни неща.
скрежта по стъклата също има такива форми ;)
просто явно това са форми на природата :)
на лекцията Емото показа снимка на една планета (не си спомням коя)
снимка на наса..... облаците бяха оформили шестоъгълник :) много наподобяваше на кристал.....
:)

Мисля, че няма как да няма общо между снежинката и кристала на водата, след като и двете са  едно и също - вода. Дадох снежинката за пример, а тя естествено също се състои от кристали, а тази съвкупност от кристали следва модела на самия кристал и за това формите на кристала, снежинката и скрежта са подобни. Но ти ме подсети нещо като каза природни форми...много хора, включително баща ми плюят съвременната архитектура заради ръбестите и симетрични форми, твърдейки 4е никъде в природата няма грам симетрия, нито една изцяло права линия или прав ъгъл...ха сега ве4е ги хванахме на тясно. Верно че симетрията е на микро ниво, ама я има :)
There is a war on your mind. Wake up.

Eon

  • Гост
Добре, де какво представлява този кристал? От какво е направен? Някой може ли да обясни..

Няма такъв елемент в природата като "кристал".

Неактивен pavlitos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 104
  • Има надежда
Добре, де какво представлява този кристал? От какво е направен? Някой може ли да обясни..

Няма такъв елемент в природата като "кристал".

Би трябвало от атоми да е направен.

В случая според мен не трябва да си представяме кристала като онова блестящо нещо дето виси на нежната шия на някоя прелестна девойка (ако това имаш предвид). Предполагам, че в случая кристала е не градивен елемент, а елемент от структурата на водата(в замръзнало състояние естествено). Предполагам че и други носители имат кристална структура. Друг е въпросът какви конкретни свойства има тоя кристал. Мисля, че става дума за физическите свойства на водата(когато говорим за кристал и структура), а не химическите. Химическия състав май е друга бира :)

Водата, тъй като е течност, няма как да има кристална структура, защото частиците са в непрестанно движение. "Кристалът" представлява организирана структура в която съставните части имат точно определени позиции. За това кристала се снима след охлаждане. Е, да - има и "течни кристали", но  случая с водата не е такъв.

 
« Последна редакция: Юли 22, 2007, 10:35:28 am от pavlitos »
There is a war on your mind. Wake up.

Eon

  • Гост
Добре, де какво представлява този кристал? От какво е направен? Някой може ли да обясни..

Няма такъв елемент в природата като "кристал".

Би трябвало от атоми да е направен.
Добре, ще задам въпроса по друг начин: От атомите на кое вещество е направен? Ако това е замръзнала вода, за какви кристали изобщо говорим??? Това си е чист лед. Който е нормално да образува такива форми, снежинките и тези работи според мен са едно и също нещо.

Неактивен pavlitos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 104
  • Има надежда
Добре, ще задам въпроса по друг начин: От атомите на кое вещество е направен? Ако това е замръзнала вода, за какви кристали изобщо говорим??? Това си е чист лед. Който е нормално да образува такива форми, снежинките и тези работи според мен са едно и също нещо.

Всяка част от Молекулата на водата(H2O) е съставена от атоми. Подреждането на тия атоми определя свойствата на молекулата. Когато водата замръзне верно става на лед, който има кристална структура и в случая си прав, че снежинките са същата хава :)
« Последна редакция: Юли 23, 2007, 14:04:35 pm от H. »
There is a war on your mind. Wake up.

Eon

  • Гост
Всяка част от Молекулата на водата(H2O) е съставена от атоми. Подреждането на тия атоми определя свойствата на молекулата. Когато водата замръзне верно става на лед, който има кристална структура и в случая си прав, че снежинките са същата хава :)
Да, и аз така мисля.

Неактивен pavlitos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 104
  • Има надежда
Кристалите са твърди тела, при които съставящите ги атоми, молекули или йони са подредени в правилна, повтаряща се структура в трите пространствени измерения.

Обикновено кристалите се образуват при процеса на втвърдяване (преминаване от течно в твърдо агрегатно състояние). В идеални условия резултатът може да бъде единичен кристал (монокристал), в който всички атоми в твърдото тяло са разположени в една кристална решетка или кристална структура, но обикновено се образуват едновременно много кристали и се образува поликристално тяло. Например повечето метали, познати в ежедневния живот, са поликристали.

В каква кристална структура ще се втвърди една течност зависи от химията на течността, условията, в които се осъществява втвърдяването и налягането. Процесът на образуване на кристалната структура се нарича кристализация.

Тва ще рече, че не си в грешка като си представяш нещо от рода на цкъпоценен камък. Той също е кристал, който се е образувал от втвърдяване на течност, само че тя е различна от водата и с различни свойства.
There is a war on your mind. Wake up.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27