Автор Тема: Гробницата на Бастет в Странджа  (Прочетена 296430 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #435 -: Октомври 20, 2009, 12:21:15 pm »

Нямам намерение да чета 30 страници в които 5 човека си развиват фантасмагориите. Просто съм човек на фактите, а в по-голямата част от темата те липсват.
Както и да е. Желая ви приятно фантазиране.

  ;D Поредният нов, недоволен констататор във форума, на който другите са му виновни, и длъжни да поднасят всичко на готово. :nea:
Честно казано, взе да ми омръзва от такива сълзливо-мързеливи и обидни за форумците констатации.
  Момко, ами вземи и ти потърси, някой НОВ факт, снимка или нещо друго, нали и ти уж си се записал тук, не само да ползваш, но и да даваш.А и както казваш, нали си човек на фактите! Тук не сме само консуматори, а и снабдители. :yes:
  

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #436 -: Октомври 20, 2009, 14:16:25 pm »
Не съм нов. Ника е нов.
Едно нещо не казахте подкрепено със факти.

 Който изказва теория, той си я подкрепя. Не е ли подкрепена с убедителни доказателства е фантазия. И има едно правило във физиката, "ако нещо има няколко обяснение, то най-вярно е най-простото". Все пак ще продължа да ви хвърлям по едно око на темата.
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 18:55:12 pm от Mirotvorec »

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #437 -: Октомври 20, 2009, 14:22:06 pm »
A ти momo,защо си толкова скептичен?
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 18:55:28 pm от Mirotvorec »

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #438 -: Октомври 20, 2009, 14:28:20 pm »
Може да ми проверите постовете и да ми кажете не съм ли подкрепял всичко казано от мен с факти. Хубаво е да изказвате хипотези, но без доказателства 30 страници само хвърчите из въздуха. Очаквам до 40-та страница и космически кораб да намерите там(не, че е изключено да се намери някъде на Земята подобна находка). Подкрепяйте си тезите, отнасяйте се сериозно към разкритието на загадката.
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 18:56:23 pm от Mirotvorec »

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #439 -: Октомври 20, 2009, 14:56:02 pm »
<offtopic>Първо ние не фантазираме ,а предполагаме.Факти няма или са оскъдни.Какво да правим , да затворим темата под предлог ,че няма факти?</offtopic>
Може би не е построена за гробница ,а някой да се е нанесъл вътре.Аз подкрепям идеята ,че това е вход към нещо.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #440 -: Октомври 20, 2009, 15:16:29 pm »
Може би не е построена за гробница ,а някой да се е нанесъл вътре.Аз подкрепям идеята ,че това е вход към нещо.


Изказваш две теории. Развий ги.
Кой някой? Вход за къде/какво?
Интересни предположения, но са просто подхвърлени ей така. Развивай си мислите, потърси подкрепа с факти.

Ето за това ви говорех.

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #441 -: Октомври 20, 2009, 17:33:56 pm »
Аз дадох предложение.Явно не си забелязал МОЖЕ БИ  в началото.За подземен град/база
(подземен град в България-кеф).С "този някой" искам да изкажа съмнение ,че е там погребана Бастет.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #442 -: Октомври 20, 2009, 23:27:00 pm »
След това взех предполагаеми точки /нищо не е сигурно/от съзвездието гарван, а от чашата лицето което е в центъра.


ОК, но се сетих baradj дали преди 4-5 хиляди, а и повече години съзвездието Гарван е стояло по същия начин на небето? Т.е дали видимата му от земята форма е била същата :-X

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #443 -: Октомври 21, 2009, 18:47:46 pm »
И това е идея.А може би са имали друго съзвездие предвид ,което сега не изглежда същото.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #444 -: Октомври 22, 2009, 21:16:19 pm »
А защо така безрезервно вярвате на всяка дума на Кръстю Мутафчиев ?

Да не забравяме,че Александър Фол е отказал среща с него и К.Стоянова.

"Ребусът" и схемите по него са творение на К.М.Никъде не съм срещал снимка на оригиналната карта,която е занесена на Ванга.

В твърденията на К.М. има много логични изводи,но и твърде много несъответствия.

Трябва да подхождаме с по-голяма доза критичност към всяко твърдение защото по този начин ще останат само издържаните аргументи.
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #445 -: Октомври 22, 2009, 21:23:17 pm »
Така е, но да не се плашим и от нестандартното и различното мислене.Това, че някой вижда нещата различно от нас, и не го разбираме лесно, не означава, че не е прав.
Освен това, не са малко случаите, когато в БГ, някой който набара истината, но не е със силните на деня е обявяван за несериозен, ненормален и е забутнан встрани.А откритията му се ползват тайно от другите. ;)

« Последна редакция: Октомври 23, 2009, 08:57:53 am от Mirotvorec »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #446 -: Октомври 22, 2009, 23:09:25 pm »
Кръстьо Мутафчиев е силно превъзбуден от случилото му се при пещерата и в някои моменти не е обективен. Аз знам че си е донагласял някои неща. Много е трудно да не го направиш ако си в неговата позиция. Може би и всички ние щяхме да направим същото.
Но да напишеш 3 книги по една случка (макар последната, която е и най-голяма, да не е свързана със случая) е лееееееко разтегнато и е нормално да има пресилени неща.
Ами представете си ситуацията. Случило ти се е нещо извън рамките на нормалното и се е случло на ТЕБ. Нормално е в един момент да се самозабравиш, да се помислиш за избран и в един момент да приемеш, че всичко което излиза под ръката ти води във вярна посока.
Моето мнение пък е, че фигурите са се появили, казали са им да се разкарат и са изчезнали - хаха. Другото еее... :writer: :writer: :writer:

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #447 -: Октомври 23, 2009, 22:36:11 pm »
marhs според египетската история принцеса Бастет е починала ок. 920 г. пр. н. е. по времето на фараон  Осоркон 1 (името му означава „моща на трансформацията на Ре”) 924 г. – 889 г. пр. н. е. Това означава че не са 4 – 5 хилядолетия, а ок. 3 хиляди години. Заради елипсовидната форма на Земята посоката на земната ос бавно се мести в пространството и за около 26000г. описва пълен конус, и се връща в първоначалното си положение. Във всички случаи гарвана и чашата от Ребуса трябва да се наложат върху двата върха на хълма. :)
« Последна редакция: Октомври 25, 2009, 12:12:50 pm от baradj »
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #448 -: Октомври 24, 2009, 00:23:05 am »
Във всички случаи гарвана и чашата от Ребуса трябва да се наложат върху двата върха на хълма. :)

Ок.Просто казах за едно мое съмнение.Дано си прав. ;) Дано се намерят някои отговори по въпроса. :)

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #449 -: Октомври 25, 2009, 13:35:23 pm »

Бащата на царица бастет е Осоркон 1 той е  син на Шешонк 1 и след смъртта на баща си го наследява, става втория фараон от двадесет и втора династия. Обърнете внимание на династията и кои подрет е в нея. 1 символ обозначен от мен на ребуса както знаете означава „баща”, а също се използва от древните българи и като родствен знак. Като погледнете ребуса ще забележите символа нареден в две колони да се повтаря двадесет и два пъти,а Осоркон 1 е от 22 династия. Същия символ го има както виждате и в друго положение два пъти, а Осоркон 1 е втори фараон в 22 династия. Малко невероятно за съвпадение.
   
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27