Автор Тема: Гробницата на Бастет в Странджа  (Прочетена 299609 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 547
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #570 -: Ноември 16, 2010, 16:40:04 pm »
Едва ли,ще е случайно!Нима,мумиите са се показали случайно на археолозите ?Ако търсиш-намираш,и как да сме сигурни че вече не е открито това което е имало там?

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #571 -: Ноември 16, 2010, 18:20:50 pm »
Случайни неща няма  и именно затова съм сложил кавички.

  Относно мумиите прочети малко повече и ще разбереш,че не е било никак трудно да се намери мумия.Били са в такива количества,че са използвани за гориво на локомотивите в Европа и Америка.Намерените знатни мумии се броят на пръсти а като знаем колко  хора са отдали живота си на тяхното търсене елементът "случайност" тук играе значителна роля.

 
Ако търсиш-намираш,и как да сме сигурни че вече не е открито това което е имало там?

  Първо не знаме със сигурност какво точно търсим,което ще се отрази значително на това,което ще намерим  ;)

  Второ условията на местността са такива,че търсенията,които са възможни вече многократно са направени и нищо ново не е открито (поне не се знае за него).

  И трето не можем да бъдем сигурни в нищо защото не знаем какво точно е открито,какво точно е имало и какво точно има сега там.

  Имаме свободата да предлагаме и обсъждаме хипотези,които да проверяваме на място,след което да споделяме при желание полученият резултат.

 Аз лично съм ходил там с много хипотези и огромно желание за тяхното доказване,но те все още си остават хипотези  :hi:
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #572 -: Ноември 16, 2010, 18:24:05 pm »
Съгласен съм с Fry „търсиш – намираш”, според вас колко трябва да чакам, сигурно докато ми изгният костите в земята.  :shout: :shout: :shout:
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 547
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #573 -: Ноември 16, 2010, 18:24:20 pm »
Ох,Manve добре съгласна съм с теб :flag_of_truce:Нали, все някаква жертва трябва да се направи за да разбереш......какво има,какво е имало?Око да види-ръка да пипне!Аз,не съм ходила там но в най скоро време ще отида!Хипотези,хипотези колко да са хипотези..............и все пак......нищо че са хипотези :P
« Последна редакция: Ноември 16, 2010, 18:27:18 pm от fry »

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #574 -: Ноември 16, 2010, 18:27:39 pm »
Все пак имаме картата.
Но за съжаление не знаем колко е истинска.
Но ако е така, на нея се вижда ясно, че има още един вход.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 547
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #575 -: Ноември 16, 2010, 18:28:59 pm »
Съгласен съм с Fry „търсиш – намираш”, според вас колко трябва да чакам, сигурно докато ми изгният костите в земята.  :shout: :shout: :shout:
baradj,и аз не искам да чакам ???

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #576 -: Ноември 16, 2010, 18:35:48 pm »
Но ще трябва да проявим търпение. Може би в началото на лятото. Имам план за действие, но само времето ще покаже дали ще мога да го осъществя.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #577 -: Ноември 16, 2010, 18:50:26 pm »
Не е ли хубаво просто да се направят една две разходки да там, без да се товарим с някакви планове.Без напрежение.Просто като туристи, за удоволствие.А и не само в тази местност.Хубаво е първо да се усети атмосферата.
Да ударим по едно питие в местна кръчмичка и да се повеселим :) :drinks:
Да чуем странджанска песен наживо  8)
« Последна редакция: Ноември 16, 2010, 18:52:05 pm от marhs »

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #578 -: Ноември 16, 2010, 19:03:17 pm »
Да де и аз имам същото на предвид.
Плана ми по скоро е свързан с това как да останем повече време там /като дни/. 
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #579 -: Ноември 16, 2010, 19:04:11 pm »
Съгласен съм с Fry „търсиш – намираш”, според вас колко трябва да чакам, сигурно докато ми изгният костите в земята.  :shout: :shout: :shout:

Коментирали сме с теб темата няколко пъти.Няколко пъти ти казвам едно и също и сега ще ти го кажа пак - отиди на място,провери си хипотезите и след това сподели резултатите с нас.
 Ако си готов да дискутираме темата искам да започна с няколко основни въпроса:

 Колко пъти се качи до Градището ? Колко от рисунките и споменатите знаци откри ? Как приложи разгаданата от теб карта и какво откри с нея ?

 Ако си направите труда , уважаеми съфорумци,да отидете и да разгледате коментираните места със сигурност ще си спестим доста от публикациите тук,които най-малкото са доста несериозни.
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #580 -: Ноември 16, 2010, 19:17:11 pm »
 :)ок  :)
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 547
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #581 -: Ноември 16, 2010, 19:18:44 pm »
Manve,сигурно в твоите очи наистина така изглежда"несериозно"предвид това,че си ходел на мястото :yes:Тази,тема ще я продължим като му дойде времето всеки ,със своите тези , аргументи и доказателства :drinks:

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #582 -: Ноември 16, 2010, 19:25:28 pm »
Ох,Manve добре съгласна съм с теб :flag_of_truce:Нали, все някаква жертва трябва да се направи за да разбереш......какво има,какво е имало?Око да види-ръка да пипне!Аз,не съм ходила там но в най скоро време ще отида!Хипотези,хипотези колко да са хипотези..............и все пак......нищо че са хипотези :P

 Скъпа Fry,когато посетиш Градището ще придобиеш истинска и коренно различна представа за нещата от представата,която имаш в момента.Там те очаква една малка полянка вдлъбната като голяма чаша с диаметър десетина метра с голяма скала висока 4-5 метра от едната страна.Две дупки горе в скалата и голяма дупка долу пълна с вода,дълбока към метър и половина през лятото.
 Хората остават разочаровани,защото очакват да видят нещо като пирамидите или поне Сфинкса.Много от посетителите разказват след това как цялата история е пълна измислица.
 Трудно е да тръгнеш мотивиран за открития с големи очаквания а да се върнеш без нищо с празни ръце.Хипотезата за това е хипотеза защото не е доказана.Една хипотеза не може да се използва като основа или база за по нататъшно проучване.
 Ако няма какво да кажем е по-добре да си замълчим за да не се излагаме.Тук се излагането е в писмен вид.А ако желанието е просто да си "почешаме езиците" по-добре да се изплзва чата  :drinks:
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 547
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #583 -: Ноември 16, 2010, 19:30:58 pm »
Manve,благодаря ти все пак за забележката :)ще го имам в предвид

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #584 -: Ноември 16, 2010, 19:39:28 pm »
Страшна реч Manve. :flag_of_truce:

Напомняш ми на един мой професор по „Увод в историческото познание”. :hi:

И го казвам без никакви лоши чувства. :drinks: 
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27