Автор Тема: Абсурдна цивилизация  (Прочетена 11651 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Абсурдна цивилизация
« Отговор #15 -: Ноември 27, 2008, 15:48:18 pm »
За себе си зная само едно - че цивилизацията ни е майката на всички абсурди,познати на човека! Законите, задълженията, паричната и останалите системи, обществения строй и всички досегашни възгледи, са и-ди-от-ски.

И затова подкрепям всяка мисъл в посока на нещо друго.



Аз не смятам,че съм се гмурнал в живота, за да:
-живея два дена на всеки седем
-за да ми се забранява да правя повече неща, отколкото някой си позволява да ми позволи!
-за да ми забранява някой нещо въобще!
-и за да бъда задължаван да правя наща, които не желая!

И след като Е така, се чудя следното:
-как е възможно някой да вярва, че видиш ли целта му била да търпи това, защото Висшия му аз така възнамерявал още преди инкарнацията? Аз какво съм, РОБ НА ВИСШИЯ СИ АЗ ЛИ !? Или може би, видиш ли, АЗ САМИЯТ съм искал това още преди да дойда, и да млъквам и да не се оплаквам !!!
-как е възможно някой да се утешава с вероятна измислица, че сме били някакви пионери на духа и незнам си какво и че сме били мнооого напред, видиш ли, в духовно отношение...

Аз съм тооолкова напред в духовно отношение, че съм крепостен гражданин на София,а ако не - умирам! Избора си бил мой!

И си мисля - ако аз намеря начин всичко да се обърне на 180 градуса...не за всички,но поне за мен...кой, от онези, които твърдят горните неща, биха избрали досегашния начин на съществуване?
« Последна редакция: Ноември 27, 2008, 15:51:17 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Абсурдна цивилизация
« Отговор #16 -: Ноември 27, 2008, 16:55:14 pm »
Разбрах какво не искаш, но не разбрах какво искаш. За да бъде една промяна положителна, човек трябва да знае с какво да замени това, което счита за ненужно.

Неактивен dlakon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
  • 65% chance for critical post
Относно: Абсурдна цивилизация
« Отговор #17 -: Ноември 27, 2008, 21:25:58 pm »
Метни едно око на темата за project SERPO, там - дори и да не е истина се описваше една доста утопична извънземна цивилизация... но едва ли скоро ще стигнем до такова ниво  ;)
Наскоро с едни познати обсъждахме някакви подобни неща, накъде отива света и как виждат хората бъдещето.. и понеже работя в i-net клуб, разпитвахме някой от клиентите, които изглеждаха по-разговорливи и да ви кажа.. много е зле работата..   ??? Повечето хора виждат повече от ясно накъде отиваме, но.. просто не им пука, преобладаваха отговори от сорта на 'да му мислят тия след 100-200 години'.
Asatoma sat gamaya, tamasoma jyotir gamaya, mrityorma anritam gamaya..

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Абсурдна цивилизация
« Отговор #18 -: Ноември 28, 2008, 01:05:24 am »
Разбрах какво не искаш, но не разбрах какво искаш. За да бъде една промяна положителна, човек трябва да знае с какво да замени това, което счита за ненужно.


Разбрах,че не си разбрал какво искам,но не разбирам с какво казването му в прав текс ще ти помогне да разбереш.За да бъде едно освобождаване невъзможно,човек трябва винаги да заменя с друго това,което счита за ненужно.
« Последна редакция: Ноември 28, 2008, 01:06:47 am от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Абсурдна цивилизация
« Отговор #19 -: Декември 01, 2008, 13:19:15 pm »
... За да бъде едно освобождаване невъзможно,човек трябва винаги да заменя с друго това,което счита за ненужно.
Лъжата наистина винаги ограничава и е добре да можем да се освободим от нея. Но да отречеш лъжата съвсем не означава, че си достигнал до истината. Човек е дотолкова свободен от илюзиите, доколкото може да съзре реалността. Ако не може да съзре реалността, колкото и да отрича илюзиите, той все пак ще си остане потънал в тях.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Абсурдна цивилизация
« Отговор #20 -: Декември 01, 2008, 14:51:13 pm »
Кой е казал нещо за лъжа? И какво за бога искаш да кажеш, свързано с моите думи? Нямам си никаква идея за какво говориш...
« Последна редакция: Декември 02, 2008, 01:09:03 am от Mirotvorec »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Абсурдна цивилизация
« Отговор #21 -: Март 08, 2009, 11:22:42 am »
Висшето образование


Ясно е, че масата хора не могат да мислят, защото представляват биологични програми, или органични портали или каквото и да е там...в общи линии нещо, което е оперирано от самоинициатива на мисълта.
Въпреки това, може би е полезно да се обсъди, токувиж на някой му хрумнало нещо.

Има хора, които преследват свои цели и които имат свое гледище за нещата и въпреки че са наясно, че желанията им може би са невъзможни, те все пак постоянно ровят, за да откирят начин.Ако такъв човек е избрал висшето образование като път...то той вижда някаква своя алтернатива или развитие на нещата и няма да го адресирам със следващите си думи.




Като цяло овцете и хлебарикет избират висшето образование като начин за правене на...пари.
-има много по-лесни начини, за правене на пари.
-тези начини са и по-бързи.
-висшето образование е най-рискованият начин за правене на пари.

Хлебарките и овцете избират висшето образование и защото това им се струва като най-смисленото нещо за правене през времето, което им се освобождава, заради оперираната самоинициатива на мисълта.
-има много по-полезин неща за правене.
-има хем по-полезни, хем много по-забавни неща за правене.
-висшето образование всъщност е една от най-безсмислените инвестици в бъдещето на някого.

Някои хора избират висшето образование и защото ги влекат дебрите на науката и искат, да кажем, да направят собствени открития и да бъдат професори например.Може би тези хора си дават сметката, че:
-за да се сдобиеш със значим научен чин, се минава през комисия, която те оценява.(?)
-тази комисия е тежко масонизирана.
-тази комисия, дори да станеш масон, няма да ти даде чин, ако нямаш сключена "сделка за изпълнение на някаква мисия в попрището си".
-тази комисия също така, е поставила възрастови граници.(?)

От друга страна, наред със всичко останало, висшето образование налага силен натиск и полага големи усилия за:
-промяна на ценностната система.
-промяна на собствения възглед за света.
-промяна в първичното отношението към нещата.
-залагане на цивилизационно-социални(тоест обречени) програми от всякакво естество.

И ако има човек от последната група, който все пак успее да стане професор и тн, то дали ще му е останал акъл, с който да се попита "на каква цена?".



И така.Висшето образование - повечето се стремят да го имат.Още повече овце съжаляват, че го нямат.Има единици, които се стремят да го нямат.

Защо?
« Последна редакция: Март 08, 2009, 11:25:39 am от Спорт-Здраве3 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Абсурдна цивилизация
« Отговор #22 -: Март 08, 2009, 12:05:54 pm »
Аз се отказах от висше образование. Кандидатствах само, за да докажа на един човек, че ако искам мога да влезна, и после не се записах.

За мен най-ценното нещо е самообразованието, това да учиш свободно това, което те влече и интересува.

А висшето образование е за тези, които го искат.

За съжаление в днешно време самото понятие "висше образование" се обезцени. У нас на конвейер вадят висшисти, преподаването е безумно остаряло и на много ниско ниво.

Прави ми впечатление, че сегашните мислещи млади хора (поне сред тези, които познавам) нямат желание за висше образование и даже да са се хванали под натиск на родители или нечие друго мнение, скоро изоставят ученето и сами си търсят това, което ги интересува и се самообразоват.
« Последна редакция: Март 08, 2009, 16:20:25 pm от хадзапи »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Абсурдна цивилизация
« Отговор #23 -: Март 08, 2009, 16:14:48 pm »
Зависи къде и какво учиш. Има места и специалности където качеството е добро, има и такива,където е плачевно. Така или иначе висшето образование винаги зависи повече от този,които го учи,отколкото от преподавателите.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Абсурдна цивилизация
« Отговор #24 -: Март 08, 2009, 16:24:48 pm »
Така е, но това са места, които се броят на пръсти. Повечето факултети от Софийския университет са в плачевно състояние и откъм студенти и откъм преподаване на остарели неща и безумно остаряла материална база. Същото е положението и в Икономическия университет и в Лесотехническия и в Химическия. Поне такъв извод имам от различни материали от преса и от форуми по такива теми и от разговори с познати и непознати.

Нов Български имат добра материална база, както и добра библиотека.

Но предимството на Софийския, а мисля, че беше и на Пловдивския университет е, че дипломите им се признават по целия Евросъюз, без да се налага да се държат допълнителни изпити.

Във всеки университет се срещат и добри преподаватели и добри специалности. 
А ученето си зависи от самите студенти, за съжаление повечето са там, само за да си отбиват номера, не от желание да учат.
« Последна редакция: Март 08, 2009, 16:46:42 pm от хадзапи »

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Абсурдна цивилизация
« Отговор #25 -: Март 08, 2009, 16:48:42 pm »
Зависи къде и какво учиш. Има места и специалности където качеството е добро, има и такива,където е плачевно. Така или иначе висшето образование винаги зависи повече от този,които го учи,отколкото от преподавателите.


Това са клишета,Гил.Не случайно Санчо Панса е баннат перманентно от този форум...   ( :P )

И какъв чеп от това, че специалиста бил добър? Аз също познавам "добри физици", за които е невъзможно да се направи перпето-мобиле.Въпреки, че вече има твърде много примери, които или са на крачка, или по косвен начин го постигат, за тях това си остава невъзможно.Какъв чеп от такива добри учени???

Също така има много добри математици, за които номерологията винаги ще си остане глупост.Какъв чеп и от такива "училищни даскали"?


Висшето образование не е за тази цел, народе.Престани да бъдеш глупав, или продължавай, за да има кой да те управлява.
« Последна редакция: Март 08, 2009, 16:49:45 pm от Спорт-Здраве3 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Абсурдна цивилизация
« Отговор #26 -: Март 08, 2009, 17:00:22 pm »
Не са клишета. Разбирането на дадена наука е доста сложно нещо и е необходимо някой да те насочва. Именно това прави и университета.
Основно той ти дава насоки на развитие, поставя ти основи, едва после ти следва развитието.
Именно познаването на някакви основни закони, били те на физиката или на логиката кара даден физик да твърди че не може да се направи перпетум мобиле в момента. Забележи, ако е свестен учен няма да каже "не възможно е",а "според сегашните ни разбирания, това е невъзможно", а в повечето случаи когато някой твърди че е напрвил такова устройство, то той или е мръднал или търси известност, а понякога и двете.
А нумерологията от научна гледна точка няма никакъв смисъл, освен упражнения на петокласници по смятане.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Абсурдна цивилизация
« Отговор #27 -: Март 08, 2009, 17:23:58 pm »
А нумерологията от научна гледна точка няма никакъв смисъл, освен упражнения на петокласници по смятане.

Именно :) Тъкмо фактът, че тя е невероятно твърда и точна като наука, говори зле за характера на сегашната "научна гледна точка".Тъкмо тази точка, с която се е примирил и следва всеки университетски преподавател(най-малкото защото си пази работата, но това студента не го интересува, защото става дума за неговото бъдеще и знания, а не тези на тъпата бабичка или дядо), кара университета да се държи по толкова смешно себичен начин.

Не ми трябва университет, за да видя написаните "основи" в някоя библиотека и да избера книгите, които да ме насочват.Нали така? Но името "университет и неговите преподаватели" отдавна вече са егрегоризирани.

"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Абсурдна цивилизация
« Отговор #28 -: Май 05, 2009, 11:30:44 am »
Тъкмо преди ден разговарях с един правист и естествено останах направо покрусен.


Оказва се, че ако бръкнеш в дупката на собствената си майка(сексуално), си подсъдим !
Ако го направиш без нейно желание, си престъпник!
Ако го направите по взаимно желание, и двамата сте престъпници !!!

Ако две сестри решат да го направят, и са пълнолетни, са престъпници и подлежат на лишаване от свобода !!!

С гейовете е същото.


Може би, има някаква минимална вероятност, да видя някаква положителна капчица идея в това да забраниш на майка и син или на баща и дъщеря да го правят.Води се "престъпно кръвосмешение".( WTF !!! след като ВСЯКО кръвосмешение се води престъпно? Това е официалния закон на република България драги сънародници!)

Но по дяволите какво кръвосмешение се води секс между лесбийки сестри или братя гейове !?


Тук не става дума за "разваляне на детската психика", или за "разрушаване на моралните устои на обществото".Защото сексът между лесбийки или гейове не е престъпен, ако не са роднини.


Тоест, забелязвате ли болната логика на ония капут, дето е правил законите?



Казах това и на колегата ми, който следва право.Той ми отвърна:
-Абе пич, ти за какъв се мислиш, че сам да измислиш по-добър закон от това, което са измислили хората, които са поставени на власт именно заради това? Събрали са се всички и са го решили.Аз не мога да си позволя да мисля за това, защото не ми е в категорията!

Тъп гъз! Тогава, като не можеш да мислиш, ще си чистач в тъпи хотели и ще миеш кенефа след мене до края на живота си. И дано да прочетеш това някой ден.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:Абсурдна цивилизация
« Отговор #29 -: Май 06, 2009, 20:19:25 pm »
Ти си се хванал за най-големия абсурд... 
Ако две сестри изпитват сексуални желания една към друга, могат да си го правят и без да узнае целият свят.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27