Автор Тема: Откриха самолета на изчезналия Стив Фосет (отвлечен?)  (Прочетена 5190 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131


Останките от самолет, открити в Калифорния, действително са от самолета на Стив Фосет, който изчезна преди малко повече от година.
Изпратен беше екип от следователи и те откриха самолета, който ние потвърждаваме, е същият, с който 63-годишния Стив Фосет летеше, когато изчезна, съобщи говорител на властите. Ние имаме потвърждение, че едномоторният самолет "Беланка" на Фосет е бил открит, каза още той, предаде АФП, цитирана от БГНЕС.
Вещи и документи на Фосет бяха намерени вчера от турист в националния парк "Айнао" близо до град Мамот Лейкс в Калифорния. Властите формираха екипи и започнаха да претърсват по въздуха район в радиус от 16 км от мястото на откритите вещи. Говорителка на полицията на област Мадера съобщи, че към мястото на предполагаемите останки е изпратен наземен екип.
Стивън Фосет постави общо 116 световни рекорда в авиацията и пътешествията - с балони, самолети, планери, дирижабли и платноходки. Изкачил е 400 планински върха, сред които Матерхорн в Швейцария и Килиманджаро в Танзания. Правил е два неуспешни опита за покоряване на Еверест. Фосет е преплувал Ламанша за 22 часа и е прекосил Аляска с кучешки впряг.

http://dnes.dir.bg/2008/10/02/news3434834.html

Това ми напомня малко на Полет 19 :P
« Последна редакция: Октомври 02, 2008, 22:41:08 pm от H. »

Breath

  • Гост
Fossett's secret project was built in Richmond

Steve Fossett was working on a watercraft to dive down to the lowest spot on Earth

video: http://abclocal.go.com/kgo/story?section=news/local/east_bay&id=6429493


Може малко да са му "помогнали" да поизчезне, а може пък и никога да не е и изчезвал.

http://news.cnet.com/8301-13772_3-10057877-52.html?tag=mncol;txt

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Breath,

Това доказва 2 неща:

Първо, частните проекти са били винаги по-напред от държавните и учените фундаменталисти зад тях, от което следва, че Терзийски е бил прав ;)

Второ, големите "Братя" не са му позволили да покаже какво се крие в Марианската падина и най-вече - да остане скрит необятният океан, където, най-вероятно, са доста от тайните бази :D

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Breath,

Това доказва 2 неща:

Първо, частните проекти са били винаги по-напред от държавните и учените фундаменталисти зад тях, от което следва, че Терзийски е бил прав ;)

Второ, големите "Братя" не са му позволили да покаже какво се крие в Марианската падина и най-вече - да остане скрит необятният океан, където, най-вероятно, са доста от тайните бази :D
Частните проекти не са по-напред от държавните поради простия факт, че напредналите 'държавни' проекти са под земята на едни специални места и ние хал хабер си нямаме идея докъде са напреднали. Така, че базата за сравнение е неуместна. :)

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Има частни, които вървят редом с държавните и са също толкова секретни.

Breath

  • Гост
Частни проекти от подобен род може да има на ниво - идея. Оттам нататък всичко е контролирано. Мислиш ли, че правителството ще разреши да се създаде подобно нещо и да бъде използвано в частен проект, без тяхно участие и най-вече знание?
А за това, че някой не иска да видим какво крие Марианската Падина си прав. Затова е и "изчезнал" човека.
На мен ми беше интересна историята отначало, но сега вече мисля, че всичко е ясно.  ;)

Неактивен cccpkgb

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 269
Fossett's secret project was built in Richmond

Steve Fossett was working on a watercraft to dive down to the lowest spot on Earth

video: http://abclocal.go.com/kgo/story?section=news/local/east_bay&id=6429493


Може малко да са му "помогнали" да поизчезне, а може пък и никога да не е и изчезвал.

http://news.cnet.com/8301-13772_3-10057877-52.html?tag=mncol;txt

Интересно. И аз мисля, че някой му е помогнал да "изчезне" ;)
Этот шоу-бизнес мама, папа Он будет с тобой или без Если ты послушаешь Камен

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Частни проекти от подобен род може да има на ниво - идея. Оттам нататък всичко е контролирано. Мислиш ли, че правителството ще разреши да се създаде подобно нещо и да бъде използвано в частен проект, без тяхно участие и най-вече знание?
А за това, че някой не иска да видим какво крие Марианската Падина си прав. Затова е и "изчезнал" човека.
На мен ми беше интересна историята отначало, но сега вече мисля, че всичко е ясно.  ;)
Че правителствата кой ги държи? Не са ли пак частни и могъщи лица :) 

Breath

  • Гост
Стив Фосет не е от този вид "частни и могъщи лица", за които говориш.
Той е от тези, които биха дали идеята, но не и от тези, които биха използвали крайния продукт получен от нея.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Вече съм съгласен :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27