Автор Тема: Конспирацията на някои 3-цифрени домейни  (Прочетена 5074 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Конспирацията на някои 3-цифрени домейни
« -: Септември 27, 2008, 14:35:28 pm »
Съвсем случайно попаднах на нещо доста съмнително докато гледах топкласациите на най-скъпо продадените домейни за годината. Направи ми впечатление, че трицифрените домейни ги продават за почти едни и същи цени:

    www.246.com   $124,568
    www.245.com   $168,888.88
    www.11.com   $188,888.88   
    www.880.com   $188,888.88
    www.242.com   $178,888.89

Но не това е интересното на тези домейни, ами неверотното им съдържание. Някои дори нямат свое съдържание ама директно водят до сайтове с интересни статии като например домейна 880.ком

Не знам какво мислите, но на мен това ми прилича на някаква брутална конспирацийка със скрито послание за определени хора, които могат да четат измежду редовете...

Ето и други домейни от моето бързо проучване
 www.254.com
 www.256.com -> polzvayte tarsachkata samo... ;)

Та това което ме учудва е кой ще купи домейни в една година на стойност над 800 000 долара и ще ги навърже всичките да редайректват към странни снимки и начуни статии...
 :o laugh

Интересно ми е какво мислите по темата и дали ще изнамерите нещо интересно.  8)

« Последна редакция: Септември 27, 2008, 14:36:22 pm от Admin »
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Конспирацията на някои 3-цифрени домейни
« Отговор #1 -: Септември 29, 2008, 00:35:36 am »
Утре ако намеря време ще се позанимавам да намеря логически връзки.

Неактивен sas

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Относно: Конспирацията на някои 3-цифрени домейни
« Отговор #2 -: Септември 29, 2008, 15:58:14 pm »
явно са на едно и също място. :-\

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Относно: Конспирацията на някои 3-цифрени домейни
« Отговор #3 -: Септември 29, 2008, 20:58:59 pm »
тук май се заформя прилична конспирация.Поне мен ме чошърка нещо относно цялата работа.
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Относно: Конспирацията на някои 3-цифрени домейни
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2008, 16:12:12 pm »
добавям:

444.com - $178,888.89

хммм.. доста странно наистина. Редиректна ме  към снимка , изтеглих я , и ми се появи :



По-принцип в снимки лесно може да се крие информация , както и да се правят други неща ;) .
Ще проуча малко снимката , много странно. Напомня ми на една серия на Stargate , където логин формата  беше скрита в обикновен сайт.
Елементарен човек!

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Относно: Конспирацията на някои 3-цифрени домейни
« Отговор #5 -: Октомври 11, 2008, 16:12:22 pm »
Както едно време някой си комуникираха чрез безсмислени уж рекламни обяви във вестници и по радиото.Това е нещо подобно според мен.Доста по-удобно и бързо.Ако някой успее да го разшифрова ще е много интересно

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Относно: Конспирацията на някои 3-цифрени домейни
« Отговор #6 -: Ноември 18, 2008, 12:15:15 pm »


Та това което ме учудва е кой ще купи домейни в една година на стойност над 800 000 долара и ще ги навърже всичките да редайректват към странни снимки и начуни статии...
 :o laugh

Интересно ми е какво мислите по темата и дали ще изнамерите нещо интересно.  8)

Този домейн е вече купен, сегашния му собственик ще ти иска 100 или 800 хиляди за да ти го прехвърли на теб, а после си плащаш 20 лева/долара на година за пререгистрация. Няма никаква конспирация тук, три и четири значните домейни винаги са били скъпи, но има и по-скъпи ;)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Конспирацията на някои 3-цифрени домейни
« Отговор #7 -: Ноември 18, 2008, 18:02:31 pm »
Ами както казва един наш добре известен литературен герой: "Имал бол пари .. ! Купил .. !"


Първото, което ми хрумна беше елементарно-очевидното: Пране на пари.

Но едва ли е това. Домейните могат да се купят от някаква организация (май с нестопанска цел)
Едва ли парите, отишли там ще са на правилното място. Това е все едно да ги дариш на Червен Кръст.

Друго, което ми хрумна - нали знаете как поддомейните на даден домейн могат да се изпишат с "." и добавен главния. Например: данчо.данчев.хит.бг

Е, ако на тия 3 цифри се добавят като поддомейни още цифри какво става? - Хиляди, дори милиони телефонни номера (които съответно могат да се продават)
Няма ли да е гот да си имаш домейн с телефона на фирмата? Няма ли да поискаш да го купиш за няколко хиляди $. Е, а тука има потенциално милиони такива.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27