Автор Тема: Генератор за Браунов газ вече на пазара!  (Прочетена 126270 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #75 -: Октомври 08, 2012, 11:43:18 am »
здравей те колеги  прочетох сичко де то сте написали   за генератора на браун  но никаде ништо не пише кой какво е постигнал  затова реших  аз да започна първи  сериозно се занимавам от 2008г   и до сега наи добрите постижения са ми 70 процента икономия   на гориво    и от 12в. 8ампера   1л. газ  за минута .
                          Е па дай повече инфо. То така и 120% можеш да докараш.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #76 -: Октомври 08, 2012, 13:25:23 pm »
здравей те колеги  прочетох сичко де то сте написали   за генератора на браун  но никаде ништо не пише кой какво е постигнал  затова реших  аз да започна първи  сериозно се занимавам от 2008г   и до сега наи добрите постижения са ми 70 процента икономия   на гориво    и от 12в. 8ампера   1л. газ  за минута .

Какъв е принципа на приложението на браунов газ в ДВГ? Намаляваш притока на стандартното (фосилно) гориво и добавяш браунов газ? Имаш ли идея как брауновия газ взаимодейства със стандартното гориво? Със сигурност не е имплозивно горене - фосилното гориво да експлоадира, а брауновия газ да имплодира. Нещо друго се случва?
------------------------------------


Алекс и Митко нещо се изгубиха - няма ги във форума. Имам чувството, че пада голямо резане на ламарини и сглобяване на клетки. :D
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #77 -: Октомври 08, 2012, 18:17:26 pm »
здравейте не съм се загубил и за съжаление нямам време да се занимая с клетката ,в службата ми предстоят съкращения и най- вероятно ще се включа в редовете на трудовата борса,но това е само временно ,ще продължавам с брауновия генератор защото това е бъдещето ???

Неактивен опел фен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #78 -: Октомври 08, 2012, 19:27:40 pm »
здравейте   принципа е много прост  карам на пропанбутан -газ-  така е най лесно да намалявам горивото  и да добавям  водород       груба сметка  ако колата харчи 10 на 100.газ-   и караме средна скорос 100км.в час  за 1час минаваме  100км.  и харчим 10л  -газ-  за 1минута харчим 150грама  кото го обърнем в литри става около 300милилитра  знаесе че водорода гори многократно побързо и с по голяма сила   от сички видове петролни горива

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #79 -: Октомври 08, 2012, 20:16:44 pm »
здравейте   принципа е много прост  карам на пропанбутан -газ-  така е най лесно да намалявам горивото  и да добавям  водород       груба сметка  ако колата харчи 10 на 100.газ-   и караме средна скорос 100км.в час  за 1час минаваме  100км.  и харчим 10л  -газ-  за 1минута харчим 150грама  кото го обърнем в литри става около 300милилитра  знаесе че водорода гори многократно побързо и с по голяма сила   от сички видове петролни горива
  Чист  водород  ли  добавяш?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен опел фен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #80 -: Октомври 08, 2012, 20:36:05 pm »
пробвал съм и  само водород но  с кислорода е по ефективно  по добро изгаряне има

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #81 -: Октомври 08, 2012, 21:52:59 pm »
здравейте не съм се загубил и за съжаление нямам време да се занимая с клетката ,в службата ми предстоят съкращения и най- вероятно ще се включа в редовете на трудовата борса,но това е само временно ,ще продължавам с брауновия генератор защото това е бъдещето ???

alexxx39 , няма страшно, няма да се даваш - всяко зло за добро. Абе тая приказка не ми харесва много, затова с друга ще го кажа - Една врата се затваря, друга се отваря.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен опел фен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #82 -: Октомври 09, 2012, 19:49:05 pm »
има ли некой  от колегите да кара на водород  да си размениме опит :drinks:

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #83 -: Октомври 11, 2012, 20:47:41 pm »
Здравейте реших да споделя малко наблюдения от практическа гледна точка , прави впечатление че голяма част от ентусиастите  по използването на водородните генератори са най вече за тяхното приложение във автомобилите ,но проведените от мен наблюдения върху един автомобил работещ със собственноръчно сглобен генератор освен плюсове има и минуси ,което показва че може би ефективната употреба на брауновия газ ще е в други устройства различни от двигател с вътрешно горене,освен икономията на гориво,подобреното изгаряне на фосилното гориво и повишаване на мошноста  на двигателя на лице са и някой недостатъци като ,повишаване на корозията на стените на цилиндрите от кондензиралата водна пара и постепенното проникване на вода в двигателното масло и неговото разваляне ,тези два недостатъка значително ще увеличат разходите по поддръжката на двигателя ,което вероятно ще компенсира икономиите реализирани от употребата на водородния генератор в автомобила,това са моите наблюдения ,но не твърдя че са най верните ,все пак наблюдението е върху един двигател в продължение на два месеца,ако има и други мнения ще се радвам да ги дискутираме ,все пак целта е да се открие най добрия и икономичен вариант.

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #84 -: Октомври 11, 2012, 20:56:47 pm »
Здравейте реших да споделя малко наблюдения от практическа гледна точка , прави впечатление че голяма част от ентусиастите  по използването на водородните генератори са най вече за тяхното приложение във автомобилите ,но проведените от мен наблюдения върху един автомобил работещ със собственноръчно сглобен генератор освен плюсове има и минуси ,което показва че може би ефективната употреба на брауновия газ ще е в други устройства различни от двигател с вътрешно горене,освен икономията на гориво,подобреното изгаряне на фосилното гориво и повишаване на мошноста  на двигателя на лице са и някой недостатъци като ,повишаване на корозията на стените на цилиндрите от кондензиралата водна пара и постепенното проникване на вода в двигателното масло и неговото разваляне ,тези два недостатъка значително ще увеличат разходите по поддръжката на двигателя ,което вероятно ще компенсира икономиите реализирани от употребата на водородния генератор в автомобила,това са моите наблюдения ,но не твърдя че са най верните ,все пак наблюдението е върху един двигател в продължение на два месеца,ако има и други мнения ще се радвам да ги дискутираме ,все пак целта е да се открие най добрия и икономичен вариант.
Абе мани ги тия оргон генератори, аз откакто се подведох по акъла на оня дърт руснак с индукционната версия на генератора на Капанадзе вече съм по подозрителен към такива неща, но нали знаете не е луд тоя който яде баницата а оня който му я дава та същата работа е и тука, просто шарлатани хвани единия удари другия ужас, ама това си има съответната цена и аз вярвам, че такива хора рано или късно ще си намерят майстора за това че лъжат така по този нагъл начин хората които са им повярвали най искренно с цялото си сърце а не просто ей-така.
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #85 -: Октомври 11, 2012, 21:14:02 pm »
Не става въпрос за оргонгенератори а за генератори на браунов газ те са се доказали като устройства ,просто трябва да се намери най доброто им приложение.Ако си на ти с електротехниката и електрониката погледни този материал и си кажи мнението.

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #87 -: Октомври 11, 2012, 21:23:21 pm »
Абе мани ги тия оргон генератори, аз откакто се подведох по акъла на оня дърт руснак с индукционната версия на генератора на Капанадзе вече съм по подозрителен към такива неща, но нали знаете не е луд тоя който яде баницата а оня който му я дава та същата работа е и тука, просто шарлатани хвани единия удари другия ужас, ама това си има съответната цена и аз вярвам, че такива хора рано или късно ще си намерят майстора за това че лъжат така по този нагъл начин хората които са им повярвали най искренно с цялото си сърце а не просто ей-така.
   
       Не  пиши  глупости!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #88 -: Октомври 11, 2012, 21:37:41 pm »
   
       Не  пиши  глупости!
Ок :)
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #89 -: Октомври 11, 2012, 22:09:03 pm »
...което показва че може би ефективната употреба на брауновия газ ще е в други устройства различни от двигател с вътрешно горене...

alexxx39 , то това е ясно. Последното нещо за което си е мислил Вълков е било да обогатява с браунов газ, бензиновото или дизеловото ДВГ. Основното приложение на брауновия газ е принципен. Всичко досега в науката е базирано на експлозията и на разширяването на газове - ДВГ, парна машина, огнестрелно оръжие и т.н. Имплозията на брауновия газ е точно обратното. Идеята е да се "впрегне" вакуума по същият начин както са "впрегнати" разширяващите се газове. Ентусиастите от автомобилните форуми отъждествяват приложението на брауновия генератор с онези бълбукатори, които обогатяват бензиновите пари на ДВГ-то - Дотам им стига въображението просто. :(

Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27