Автор Тема: Бременност и антитела  (Прочетена 4649 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Бременност и антитела
« -: Август 30, 2008, 10:28:16 am »
Здравейте! Искам да споделя с вас на какъв парадокс попаднах вчера. На 39 години съм, бременна в 7 месец. 0- кръвна група съм, съпругът ми 0+. Трета бременност ми е, с едно живо дете. Не съм здравно осигурена и прегледите  и стандартните изследвания до сега съм ги плащала. Налага ми се тест за атнтитела, но уви, попаднах в безизходна ситуация. Гинекологът ми го назначава, а в лабораториите в Разград /обиколих 3, а те са толкова в града/ отказват да ми го направят. Нямала съм направление. Добре, отговарям, плащам си го, нямам претенции дори каква е цената. Има ли значение дали го плаща Здравната каса или аз. Но ми отговарят- НЕ МОЖЕ! Увъртат, не дават логично обяснение. Отидох в РЦЗ. Първо се удивиха, че зная за съществуването им като институция. После звъняха тук- там и ме упътиха към гинеколожка, която ще бъде на работа в понеделник и уж ще ми съдейства.
Настръхвам като си помисля в каква държава живеем! За циганките всичко може, само и само да се размножават, а нас ни спъват отвсякъде. Да се решиш да родиш второ дете в България било голямо изпитание!!! Не стига, че ме ошашавиха още в началото на бременността, да ходя да си правя генетични изследвания защото съм била възрастна а аз така и не отидох да ме бодат и да ми вземат околоплодна течност. Страх ме беше, после се оказа, че на 3-измерен видеозон се мери някаква костичка на главата за да се открие Синдром на Даун. При нас беше в нормата. А сега и да си платя, отказват да ми направят НЕОБХОДИМИТЕ изследвания.
В понеделник ще отида в Русе. Дали и там ще срещна същите проблеми- не зная. Подозренията ми са, че тестът Coombs май не се плаща от Здравната каса, а от държавата. Не смеят да ми вземат парите, защото нямат право, а не знаят като неосигурена дали ще им го платят и затова ми отказват. До такива изводи поне стигнах.
Моля, ако някой има информация да пише. Дайте ми някакъв съвет какво да правя.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Бременност и антитела
« Отговор #1 -: Август 30, 2008, 15:49:15 pm »
Мисля, че въпросът ти не е за тук. Да ти кажа, аз какво знам, понеже и ние сме така с кръвните групи.Аз си спомням, че плащах Coombs през бременността/ май се правеха 3-или 4 теста през цялата бременност/, като накрая хванах някакво изменение в закона, според което този тест се поема от ЗК.
Правят се на ударени, че не знаят.Още тогава някои ги караха да плащат. Ако мине- мине. ;) Парички да точат само..
Хвани закона и го разлисти за по- сигурно.
Не се оставяй да те плашат. Знам за какво говоря, защото на мен така "забравиха" да ми бият и Анти - Д- то след раждането/ защото  струваше към 140 лева и по закон се поема от ЗК/ и няма да ти казвам , как ми се отрази психически после..
Ама загубена съм била, да им се  връзвам на глупостите.
После, много месеци след раждането, говорих с класически хомеопат и той ме убеди, че това, което съм чела и въобще становището на традиционната медицина, и по този въпрос, е съвършено абсурдно.
Така, че всъщност услуга са ми направили.

Намери си един класически хомеопат и го разпитай, да видиш, какво ще ти каже. Дори и да има антитела, това може да се оправи хомеопатично.

Само спокойно, лека бременност и без паника!
/ Можеш да ми пишеш и на ЛС, за да не занимаваме аудиторията./
« Последна редакция: Август 30, 2008, 15:51:18 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27