Автор Тема: Religulous  (Прочетена 3756 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

buden

  • Гост
Religulous
« -: Юли 24, 2008, 06:40:45 am »
Вероятно тази тема заслужава да е и в раздела "религии" на форума "езотерика", но няма голямо значение.
Това е филм не знам точно как да го преведа Religulous идва от думите religious/религиозен/ и ridiculous/абсурден/.
Филма още не е излязъл по кината, това долу е линк:

http://www.lionsgate.com/religulous/


От режисьора на Борат е .. интересно ми е дали ще се усмива и юдаизма, или както в последните няколко години само мюсюлманството и християнството. Просто ми прави впечатление пропагандата насочена срещу Бог.
В последните години религията е измествана от какво ли не. И там е работата, че се образуват две крайности:
-едната отричане на всичко, дори и на Бог
-другата уповаването в дадена религиозна институция, а всичко друго в казана

малко хора търсят средата и да се задържат там

Аз на църква не съм ходил от много много време и търся Бог вътре в себе си. Обаче някои документални филми в последно време целят пълното обезверяване.

Вие какво мислите?

Неактивен thesoapmaker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
  • Lateral-Us
    • Tool Band Website
Относно: Religulous
« Отговор #1 -: Юли 24, 2008, 17:19:10 pm »
Мисля, че религията е напълно излишна, каквато и да е тя.
А това с пропагандата няма логика щото и с, и без религия хората са си еднакво ужасни.

освен тва Борат и Али-джи се присмива на евреите доволно. Говори за тях като за по низши създания.
I embrace my desire to feel the rhythm, to feel connected enough to step aside and weep like a wi

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Religulous
« Отговор #2 -: Юли 24, 2008, 18:26:58 pm »
Странно но аз от филма Борат останах с точно обратното впечатление - те се присмиваха на Борат за неговото виждане за евреите показвайки колко "нелепи" са подобни виждания и по този начин филма си е проеврейски. Така че аз никъде не съм видял осмиване на евреи а по-скоро обратното.
На всичко отгоре имаше и завоалирано присмиване и към българите в сцената в която Борат реши да си краде булка по стар "Казахстански" обичай - и всичко това на фона на чисто българска народна песен с български текст - много казахстанско наистина.

buden

  • Гост
Относно: Religulous
« Отговор #3 -: Юли 24, 2008, 21:41:21 pm »
Съгласен съм, че Борат си е проеврейска пропаганда, както и Али Джи.
Ето един линк към Али Джи/признавам скечовете са смешни/, но като се гледа по-мащабно и обидите лъсват, за сметка на промиването на мозъци и сензациите.

та линка е за религиите:



Сега ще се върна на филма Religulous, актьорът Bill Maher, този който води целия филм в други интервюта и в своето предаване тип толкшоу заявява как е против всякаква религия дори и юдаизма. Нарича себе си рационалист. Там е работата, че аз съм достатъчно умен, за да знам, че съм достатъчно глупав и не всичко има рационално обяснение. И съм сигурен, че Бог има, макар и религиите да не са чисти Божии думи. По-скоро смесица с хорски убеждения, а това е достатъчно за съмнение. И все пак посяването на съмнения относно Бог не ми харесва. Но от друга страна.......
Вероятно това е начина едни да се осъзнаят, въпреки че други ще се изгубят.

Като излезе фима ще се гледа.

Неактивен thesoapmaker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
  • Lateral-Us
    • Tool Band Website
Относно: Religulous
« Отговор #4 -: Юли 27, 2008, 14:37:51 pm »
абсолютно съгласен съм, особено с удебеленото. Али-джи и Борат са ми били забавни винаги, никога не съм ги приемал като нещо кой знае какво, специално от Борат всички бяха полудели, може би това е пропагандата ама това е проблемът на всички - взимаме се твърде на сериозно! Имаше една част, която беше ключова - когато борат (с риза с американския флаг и каубойска шапка) говори пред маса американци - всичките крайни олигофрени. Първо му се радват, той казва как Казакстан подкрепя войната с терора на американците, нека избият всеки един терорист, хората стават на крака, всички пляскат.  ;D "НЕКА ДЖОРДЖ БУШ ИЗПИЕ КРЪВТА ВСЕКИ МЪЖ, ЖЕНА ИЛИ ДЕТЕ ОТ ИРАК" И хората направо еуфория  :o малеее...

Иначе Religulous ще го гледам и ще коментирам.
 
I embrace my desire to feel the rhythm, to feel connected enough to step aside and weep like a wi

buden

  • Гост
Re:Religulous
« Отговор #5 -: Март 10, 2009, 18:42:29 pm »
Много готин се оказа филма.

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Re:Religulous
« Отговор #6 -: Май 15, 2009, 16:11:50 pm »
Това е филм не знам точно как да го преведа Religulous идва от думите religious/религиозен/ и ridiculous/абсурден/.
"Религирония"  :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27