Автор Тема: Открита е древната тракийска библия Бесика - безценен извор за тракий  (Прочетена 26814 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Книгите са на пазара от преди 6 месеца. (4 тома)
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Интересно, как се е оказала там тази Библия и как така случайно е била открита?!

Всеки артефакт, писмен паметник, статуя и т.н. имат сила, влияние и подкрепа за народите и местата, където се намират.Те затова са и направени.Това се знае от древността.Затова силните държави, империите и т.н. в миналото, при завладяване на земи, са вземали със себе си такива паметници : 1)за да лишат тези хора от ценна вещ, знания и история, и отслабят аурата им ; 2)за да подсилят собствената си държава, и по-точно управляващия елит ; 3)за да докажат, че са завладели земи ; и т.н.Това е най-общо казано.
Примери : -Рим, -Египет, -Англия, .......... :)Лондонския музей, Пергамон музеум-Берлин-там съм бил и т.н. ;)

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Християнските последователи унищожават Александрийската библютека.    :D
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Цитат
Какво общо има тази новина с конспирациите ли? Ами макар и по-трудно, прогнозирам че ще има опит да бъде потулена БЕЗ ОПРОВЕРЖЕНИЕ и БЕЗ КОМЕНТАР както декодирането на тр. писменост преди 1-2 години...

Правилно, за това купувайте книгите на тези хора, дайте им научни титли и бюджет за създаване на научен институт, за да открият още открития. Такива учени са ни необходими, които работят за науката историята и родината, тяхната родина.
Soli Deo Gloria!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Християнските последователи унищожават Александрийската библютека.    :D

 :o Интересно.Дай източник и повече подробности.

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”

Александрийската библютека се е състояла от 10 големи следователски зали посветени на различни предмети. Библютеката се е състояла от 500 000 тома изписани на ръка папирусови свитъци. Преди пожара изчезват папироси както и тритомна история на света от вавилонския жрец Беросус. 1 том обхваща периода по години от Сътворението до потопа.   
Хипатия е била преподавателка в Александрийския универс.
   „Светът е несъвършено копие на Деиствителния,
който ние като философи трябва да се стремим да опознаем и проумеем”

През 415 г. я нападат тълпа християни водени от монаси, които я убиват с камъни. Водачът на тълпата, патриарх Кирил, по – късно е канонизиран за светец.   
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен izi_sun4eto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
И четирите книги си струва всеки самоуважаващ се българин да прочете и разбере истината за българите и не само.ДОкато я четях в действителност имаше неща, които ми се сториха много странни и нови, но това от което се възмущавам е, че във всички учебници се пише, че тряките нямали писменост!Книгата засяга много интересни теми и за Христос, произхода на българите, християнството и не само.Книга, която може да промени мирогледа ви-всичко е с факти обяснено.
Всички писмени източници, написани на азбуката на Библия Бесика установяват без нито едно противоречие, че съвременната българска Кирилска азбука е модернизиран вариант на по-старата и предхождаща я тракийска Бохарска азбука, което означава, че и до днес българите пишат със същата свещена Тракийска Азбука на своите предци.В действителност, всеки може да допусне, че това не е истина, но поне да не се отрича по този начин( в крайна сметка никой няма интереса България да бъде велика)
   Няма да е зле и българските журналисти да обърнат малко повече внимание на тези факти-така ще предизвикат повече интерес, защото ако те в действителност са истина- то тогава българите ще спечелят много.

   
"Първо провери, тогава повярвай!"

Неактивен endy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Чел съм и четирите книги,плюс Тракииските хроники на д-р Гайд и мога да ви кажа,че са страхотни.Горещо ви ги препоръчвам,като българи да ги прочетете.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Открита е древната тракийска библия Бесика - безцене
« Отговор #23 -: Октомври 02, 2011, 12:36:15 pm »
Как се нарича библията на английски - тоест как е заведена в британския музей? Има доста сканирани материали - може би ще може да се намери.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Открита е древната тракийска библия Бесика - безцене
« Отговор #24 -: Октомври 02, 2011, 12:45:01 pm »
Няма да е зле и българските журналисти да обърнат малко повече внимание на тези факти-така ще предизвикат повече интерес, защото ако те в действителност са истина- то тогава българите ще спечелят много.

izi_sun4eto - пишеш сякаш не си Българка - аз очаквах последното изречение да завърши с "...то тогава ние (Българите) ще спечелим много". Не се заяждам - виждам, че обичаш всичко Българско - само съм заинтригувана.

И аз смятам, че откритията на Стефан Гайдарски са уникални, но вероятно Българските журналисти се държат настрана заради сектантските клюки.

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Открита е древната тракийска библия Бесика - безцене
« Отговор #25 -: Октомври 04, 2011, 13:10:08 pm »
Колкото повече чета и се занимавам с история, толкова повече осъзнавам, че С. Гайд неразбира какво пише. Наистина неотричам, че идеите му са интересни, но за съжаление повърхностни и недоразвити. Надявам се да не ме разберете погрешно. Имам и съм чел и четирите тома и знам за какво говоря.   :drinks:  :drinks:
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен izi_sun4eto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Колкото повече чета и се занимавам с история, толкова повече осъзнавам, че С. Гайд неразбира какво пише. Наистина неотричам, че идеите му са интересни, но за съжаление повърхностни и недоразвити. Надявам се да не ме разберете погрешно. Имам и съм чел и четирите тома и знам за какво говоря.   :drinks:  :drinks:
 
  А дали можеш да го докажеш, че са повърхностни, аз също съм ги чела и до ден днешен съм много объркана...искам да знам истината, това, че пропагандата го направи сектант и го осмя не означава, че наистина е така. Той винаги е отричал подобно нещо. На кого да вярваме е въпроса? на медията, която много добре знаем как манипулира или на кого ? Всеки знае да плюе другия, но малко се получава като в жълтите вестници...
"Първо провери, тогава повярвай!"

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Колеги, изказвам съгласие с мнението на izi_sun4eto. Възможно е, когато се говори за история да има несъответствие и спор, но постигнатото от Стефан Гайд си заслужава уважението, най-малкото защото хвърля светлина върху фундаментален исторически и световен въпрос, засягащ религията основно. Предполагам именно това е причината да го нарекат 'сектант'.  Така всеки 'вярващ' ще бъде предварително 'подготвен' да не го чете. Дори и да е ерудиран и учен със широк поглед биха го почернили ако мъти водите на вече приетата удобна "История на религията". Може би и за това не е 'политически изгодно' да се 'рови' из България за артефакти, по-скоро биха ги затрили или заровили по-дълбоко. История се пише. История се изтрива и се създава нова. Върху старинни храмове се издигат черкви . надписи се подменят... Затова е добре да се цени труда, който изравя и най-малкото късче автентична история.
Ето една доста стара статия-интервю по-точно, / има интересни коментари  ;)/:
http://novinar.bg/news/d-r-stefan-gajd-v-balgariia-e-otkrit-naj-stariiat-kivot-v-sveta_MjA5MjszNQ==.html

Неактивен izi_sun4eto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Del, още по страшното е, че върху старинни храмове се издигат ХОТЕЛИ И КРЪЧМИ!
За какво говорим... Не съм защитник на теорията на Стефан Гайд, но смятам, че има вероятност тя да бъде достоверна. И нека не забравяме, че и в миналото доставелики гении и литерни автори са били хулени, като пример Георги Раковски, Айнщайн и Шекспир. Хулени от кого? - обществото.
"Първо провери, тогава повярвай!"

Неактивен dream

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Уникална новина, трябва да се следи задължително.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27