Автор Тема: Крали Марко  (Прочетена 5260 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Крали Марко
« -: Ноември 22, 2005, 14:32:14 pm »
Крали Марко живее в края на 14 век и е съвременник на Последното време за нашата държава и на последния ни цар - Иван Шишман. Той владее областта около град Прилеп, разположена в западните покрайнини на българската земя.

Нродните певци възпяват епическия герой Марко като пазител на своя народ и своята земя и борец против чуждите врагове.

Какво е интересното обаче - Крал Марко е бил подчинен васал на турския султан и е участвал със свои войски в османските завоевателни походи.

Главата му се търколила при битката в полето Ровине при град Крайова в битката на турците с влашкия господар Мирчо.

Чувал съм че един от хората на Крали Марко е взел главата му за да не се разбере какъв предател е бил.
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Re: Крали Марко
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2005, 17:59:26 pm »
това и аз го знам и нашите даскали в училище го говореха същото...

Викам: Право казваш, Атила, бич божи

Mirek

  • Гост
Отг: Крали Марко
« Отговор #2 -: Септември 13, 2006, 16:09:56 pm »
Крали марко , е една противоречива личност (като Иван Шишман) и е сръбски васал който участва заедно с деспотите Вълкъшин и Углеж на страната на Османците в първата битка на Косово поле, но те се изхитряват и са на страната на Сърбите при втората битка на Косово поле (за разлика от него) и загиват, а Крали марко помага н Османците при завладяването на Добруджа където и загива........

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27