Автор Тема: Еленко Ангелов - Лека нощ Нещастие - Част 3; Добро Утро Щастие - Част 1  (Прочетена 1036084 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Предлагам на вниманието ви първата от трите книги на един мой познат - Лека нощ Нещастие.

Можете да си изтеглите работният вариант оттук (десен бутон - Save Target As). Надявам се скоро и сайта му (http://www.thespiritofoknele.org/) да се разшири!

Поздравявам те брат ми и се надявам да разкажеш тук по-подробно за съдържанието на книгата! :-*
« Последна редакция: Октомври 15, 2009, 14:26:58 pm от H. »

Неактивен ipsilan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
 Страхотно! Много добре направено,подредено,изобщо огромен труд! Ще я прочета още 2-3 пъти,преди да я предложа на познати,искам да усетя на кого как ще подейства,но един въпрос,къде са части 1 и 2 ? Още веднъж огромно благодаря на Еленко Ангелов, и твоята редакция,Хор!!!! Великолепна работа,момчета!!!!
Животът е сън,смъртта е събуждане...

Неактивен Крайчо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
И аз поздравявам автора и редактора.
От това което вече прегледах просто мога да кажа че едва ли има аналог този труд!


Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Аз поздравявам автора за превода на материала и допълнителните колажи които е приложил към него за да го направи и по-достъпен за българската аудитория.С оглед на коректността някъде из книгата трябваше да бъде  даден и източника на информацията преведена в нея, която основно се намира в сайта http://truthism.com/   ;)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Не знам кой и как реши, че съм редактор на книгата :P Помолен бях от Еленко да я прегледам и да кажа ако има нещо за поправка (според мен), но все още не съм го направил, поради липса на време... Изяснявам, за да няма грешни интерпретации ;)

Иначе това е първата от 3 книги, които ще излизат една след друга. Готината заигравката, е че поредицата започва с последната книга и ще свърши с първата. С други думи казано - почва с 3-та и свършва с 1-ва. Тъй че не сте пропуснали другите 2 - споко :D Те все още не са написани :)

Breath

  • Гост
Похвално, доста обемен труд, било то превод или не.
Много информация на едно място.
Само това като се прочете и разбере, разбира се ( което е по-важното ), би било напълно достатъчно.

ipsilan, кога успя да прочетеш тези близо 500 стр., завиждам ти за свободното време, съвсем искренно. :)

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
"Alien" благодаря ти от сърце! Имам огромен респект към теб, много от публикациите ти са ме вдъхновили и образовали...
Първо http://truthism.com/  са мои приятели(част от авторите там са българи. Много от нещата там са мои идеи от 10 години...Второ има много неща с които се разминаваме, особено с доказателствата...С ръка на сърце 80% от 3 част е авторско а не просто "превод"
С голямо уважение към Личноста ти...

Дължа много на Н.(хорус), който е Гений(истински) и се радвам, че е мой приятел(брат) и вдъхновител...
На всички истински хора от форумите на най-якият сайт Хnet(той наистина цепи мрака) благодаря  и желая Здраве...
Все още имам "някои ограничения" от моя бъдещ и настоящ Спонсор(за печатното издание), който не спира да се безпокои за сигурността ми...
Правя, каквото искам, и ще правя, каквото си искам(вие имате същата свобода)...
Това е свързано с непубликувани(все още) Доказателства...
Предстоят две Трилогии...
Целта ми не е да плаша и да се правя на интересен...
Пак казвам, дължа много и благодаря на Хнет за вдъхновението и образованието, което продължавам да получавам от тук...
Еленко Ангелов


п.с. извинете ме, че ви говоря на Ти или не ме извинявайте...

п.с. на п.с. ;) "Само Любовта убива Демонът"(Родени Убийци)...
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Прочетох я и аз. Хареса ми разяснението за малфлоците, ясно и разбираемо е поднесено. Въпреки, че и малко се спекох, като си помисля с какви гадини съм накичен аз.
В доста лоша светлина си представил жените, чак пък толкова, мисля, че е попреекспонирано отрицателното влияние(сега колко жени ще скочат да я четат да видят, какво пише за тях :) ). Природата ги е устроила така, че да търсят връзки, защото според една теория в първобитните общества сама жена с дете не е можела да оцелее(малки шансове). С всеки един можела да си направи дете, но не всеки можел да отгледа детето. Затова търсела сигурност за себе си и потомството. От тогава е останало подсъзнателно да търсят връзки :)

Един въпрос - как така Слънцето и звездите са "кубични", нещо не мога да го превключа, трябва ми още информация.

И последно името на песента от сайта ти?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Аз взех Червеното хапче. Вече не мога да погледна на Реалността по старият начин...
Ако можете да се събудите за Фалшивата Реалност, значи трябва. После ще е късно...
Огромна благодарност на http://truthism.com/ и http://www.xnetbg.com/ от които съм ползвал най-много вдъхновение и конкретни теми за моя сайт...
www.thespiritofoknele.org e в ремонт и работи само за свободен даунлоъд на 3 част, има още много...

Благодаря на всички за имейлите и коментарите(както за хвалбите така и за острите критики)  :-*
Кълна се! Целта ми е Благородна...

еленко ангелов
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Поздравления за труда наистина, много нещо си събрал и подредил, вероятно много време и нерви си потрошил да събереш и оформиш всичко това. Браво. Все пак редно е да се спомене, че повечето ползвани идеи вече се срещат и при други изследователи.

Ако позволиш, бих ти обърнал внимание върху следното - на страница 467 пишеш така:

Цитат
На Земята е невъзможно истината (в т.ч., реална, нефилтрирана, чиста истина) да бъде дискутирана в групи. В групите груповото мислене винаги ще руши истината. Вие трябва да се задоволите с пазене на истината за себе си. Запомнете, разковничето е да събудите себе си. Не си губете толкова времето с опити да събудите другите хора. Вие сте вашата собствена индивидуалност и за това няма нужда да се притеснявате много за съдбата на другите.

При това положение защо ти си губил своето време да приготвиш този колосален материал ако сам пишеш да не опитваме да будим други хора? Все пак по-горе пишеш, че това е само трета част и че ще има още две, тоест смяташ да изгубиш още два пъти по толкова от своето време за нещо, което не определяш като заслужаващо си отделеното време и усилия. Ако ти вече си се събудил за кого полагаш тези усилия? На последната страница 492 пък благодариш на събудилите се 100 маймуни, за които преди това не трябва да си губим времето да будим. Нещо се изплъзва тук. А сега пишеш, че целта ти е благородна, в което аз не се съмнявам, но все пак би ли пояснил каква е целта ти тогава? На кого разчиташ при така създалата се ситуация, която представяш – на себе си или на другите?

Какво решение или изход предлагаш за проблематиката, която поднасяш? На стр. 454 “Вашите възможности” не даваш такова. А представянето на обемиста и тясно профилирана информация като тази в твоя труд е в състояние да поведе умовете на читателите й по (а не против) посоката на описваната проблематика и ако няма предложено решение над което да се замислят може да се получи бумеранг – умовете се настройват на вълната на описваната реалност и започват да я генерират с мислите си дори и тя да не съществува до момента. Ако един човек не знае, че е болен от нелечима болест, може и да оздравее като знае че по принцип болестите са за да се лекуват, но ако знае, че няма лек, краят му е предизвестен, има факти и за двата случая. А какво остава за цял един народ или дори човечество, ако му кажеш, покажеш и докажеш, че е обречено и няма спасение? Ако 100 маймуни си намерят 100 различни начина за иднивидуално спасение как това би се отразило върху глобалната ситуация на поставената в труда ти проблематика – ще се промени ли глобалната обстановка в света от действията на едно общество, спасяващо се поединично? Насоченото действие не следва ли да се неутрализира с насочено (а не хаотично) противодействие?

Като препоръка към подобен тип начинания винаги е добре да има списък с ползваните източници за допълнителни справки от страна на читателите. Някъде ги посочваш, но не навсякъде.

Успех!

cdms

  • Гост
Като гледам "Светата троица" се събра. Да видим дали ползата си струва  :-\

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Цитат
Един въпрос - как така Слънцето и звездите са "кубични", нещо не мога да го превключа, трябва ми още информация.

Ами защото целия сборен материал се състои от идеи на различни автори, които няма как да си пасват на 100% за всичко казано. Специално това го твърди Амитак Станфорд - нейни статии сме пускали в блога  ;) Тя има и специална статия за кубовете и там описва нещата на дълго и широко, но все още не е преведено  :P

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
www.thespiritofoknele.org  Tук съм презентирал 1/3 от книгата. До месец тя излиза първо на диск - електронна книга. Там трудът ми ще бъде в цял и окончателен вид..........
« Последна редакция: Октомври 07, 2009, 19:51:50 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

krasimir

  • Гост
ЕВАЛА ВЕ ЕЛЕНКО!!!!!!!!! :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Поздравления и от мен.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27