Автор Тема: Странни светлини преди земетресението в Китай  (Прочетена 8897 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
http://www.youtube.com/watch?v=KKMTSDzU1Z4

Заснето е 30 мин преди да удари земетресението. Тва явление било сродно на северното сияние и се образувало от заредени частици. ХААРП ениуан?
« Последна редакция: Май 18, 2008, 12:20:20 pm от Gil-Galadh »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
И аз си го мислех, че може да е Харп.

Китаийските сеизмолози намекват за нещо необичайно, защото заметресението е дошло внезапно, въпреки сносните им технологии за алармиране за потенциални земетресения:

http://www.terradaily.com/reports/China_did_not_detect_deadly_quake_report_999.html

"Monitoring before the earthquake did not detect any macroscopic abnormalities, and did not catch any relevant information," said Deng Changwen, deputy head of Sichuan province's earthquake department.

But Deng, quoted by the Chengdu Business Newspaper, defended China's earthquake monitoring systems.

"Predicting earthquakes is a difficult science, and in fact, our earthquake prediction level is quite high," he said.

Естествено, реално колко напреднали технологии имат е под въпрос. 
« Последна редакция: Май 21, 2008, 19:21:50 pm от RedGuy »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Това е огромно разместване на земните пластове, трият се цели тектонични плочи. Това може ли да се обясни с появата на големи магнитни полета от самото разместване (земетресение). Може би обяснението не е чак толкова конспиративно, а чисто физично.
« Последна редакция: Май 18, 2008, 13:13:38 pm от RedGuy »

Неактивен nettle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Логично е да се допусне за наличието на такива явления, но 20-30min преди земетресението - доста странно!
In a Mirror, Darkly!

Неактивен extazo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Това е найстина интересно и друг път съм виждал доказателства за странни сияния в небето преди бедствия.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Ами нормално е да са 20-30 мин преди това според мен. Ако погледнем на нещата така:

може би е свързано с триенето на плочите. Плочите се трият, т.е. някакси се се получава разлика в наляганията и магнитните полета, като това се вижда като сияние. В следствие на което, вече като нещата са неудържими почва местенето. Като сиянието според мен идва от магмата под плочите, т.е. то е предвестник на земетресението. Движението на магмата поражда сиянието (електро-магнитното визуално явление) и след това това движение се пренася и на плочите. Също така знаете някои животни са по-чувствителни и усещат тези електро-магнитни промени преди земетресение и реагират непосредствено преди земетресението. Също като ние да видим сиянието.

Неактивен nettle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Не мога да се съглася с това за магмата. Защо например не се забелязва такова сияние преди избухването на вулкан например. Там имаме случай на мощно движение на магма(лава) а поне аз не съм видял или чул никъде информация преди изригване да има сияние.
Ще се радвам, ако има между нас геолог или специалист в тази област да ни информира работи ли се от страна на науката по този въпрос за сиянията преди големи земетръси и всъщност знае ли се нещо за природата на това чудо или има само теории и хипотези.
In a Mirror, Darkly!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Не мога да се съглася с това за магмата. Защо например не се забелязва такова сияние преди избухването на вулкан например.

Ами не точно с магмата, а със самото триене на плочите. Това имах предвид. Самото триене може би поражда някакъв вид статично електричество във въздуха, което резултира в сиянието.

Ето повече информация:
http://en.wikipedia.org/wiki/Earthquake_lights
http://en.wikipedia.org/wiki/Earthquake_cloud
« Последна редакция: Май 19, 2008, 21:51:24 pm от Eon »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Има и други клипчета на такива сияния, но не знам дали са от същото място. Всъщност 30 минути преди земетресението, но къде точно са се появили тези светлини, имам предвид мястото на епицентъра и на сиянието? Защото, ако приемем, че са в близост до епицентъра, сиянията в клипчето са в права линия и разпокъсани. Приличат малко на изпуснат газ. Подреждането им в линия може да е от линията на тектоничните плочи както каза Еон. Другия вариант е някаква технология.

Дали има връзка между земетресението, Олимпиадата и ставащото в Тибет?
« Последна редакция: Май 21, 2008, 00:42:07 am от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Приличат малко на изпуснат газ. Подреждането им в линия може да е от линията на тектоничните плочи както каза Еон. Другия вариант е някаква технология.

Дали има връзка между земетресението, Олимпиадата и ставащото в Тибет?

Естествено, че има връзка, и тя е в глобалната експанзия от САЩ на Изток...
Дирижиране на събитията с геополитически, политически, и геологически средства  :( ?

Вариантът, според мен, е технология, от рода на т.нар. EMP-electromagnetic pulse, която предизвиква точково поразяване на "критично важни области".
Не е за изпускане и фактът, че тъкмо в Сичуан 'се оказали' много от секретните ядрени лаборатории на китайците, поради което в момента цялото местно население  изпитва ужас от евентуално скорошно изтичане на радиация...  :-\


Цитат
Chinese earthquake occurred exactly 88 days before the Beijing Olympics, which opens on August 8 -- 8/8/8 -- at 8:08 pm
« Последна редакция: Май 21, 2008, 19:11:06 pm от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Има и други клипчета на такива сияния, но не знам дали са от същото място. Всъщност 30 минути преди земетресението, но къде точно са се появили тези светлини, имам предвид мястото на епицентъра и на сиянието? Защото, ако приемем, че са в близост до епицентъра, сиянията в клипчето са в права линия и разпокъсани. Приличат малко на изпуснат газ. Подреждането им в линия може да е от линията на тектоничните плочи както каза Еон. Другия вариант е някаква технология.

Дали има връзка между земетресението, Олимпиадата и ставащото в Тибет?

Опити за сеизмично оръжие са правени от САЩ и СССР които са базирани на изследвания правени от Никола Тесла върху тази област.Но се сблъскват с доста сериозни проблеми и доколкото знам са прекратени поне официално.
Иначе при силни земетресения в района на епицентъра понякога се отделя метан,а в някои случаи са възможни и електрични разряди вследствие триенето на тектоничните плочи.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Фоторепортаж:/Пострадалият от земетресението в Китай окръг Уенчуан (wenchuan) от птичи поглед
www.epochtimes.ru/content/view/17137/4/
 ;) :P >:(
МИ-6:Китай се готви за ядрена война
www.epochtimes-bg.com/2008-02/2008-05-30_02_d.html

cdms

  • Гост
Да бяха съобщили по радиото по-голям резултат щеше да има. И нямаше да има толкова жертви.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Съмнения за ядрена експлозия в епицентъра на земетресението в Китай
 :o :P >:(
www.epochtimes-bg.com/2008-02/2008-06-04_01_d.html

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27