Автор Тема: Предложение за нов подраздел  (Прочетена 9282 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Предложение за нов подраздел
« -: Април 29, 2008, 20:52:03 pm »
Така, идеята ми е за подраздел към здравните конспирации, тъй като напоследък сериозно се замислям, че толкова се говори срещу здравните конспирации и традиционната медицина въобще (Разбира се - с право), а реално срещу това се предлага сравнително малко.
Затова идеята ми е този подраздел да служи за съвети и помощ по такива въпроси, където да се обсъждат алтернативни и безвредни методи (А защо не и някои езотерични, разбира се, както прави Swerdlow в някои от книгите си) за повлияването на едни или други проблеми, като това може да включва тема с описание на различни билки (А тя може да се пусне дори ако не се направи такъв раздел, разбира се) и т.н; мисля, че ще се намерят хора, които да доразвият и дообогатят идеята, така че да се получи нещо наистина достатъчно полезно. :)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Предложение за нов подраздел
« Отговор #1 -: Април 29, 2008, 22:00:29 pm »
Ок, как предлагаш да се казва и кои от настоящите теми би преместил там (защото нещата доста се припокриват и не съм сигурен, че разбирам какво точно имаш предвид).

Аз пък онзи ден си мислех за подраздел в "Древност и Изчезнали Цивилизации", където да съберем всичко за България, светилища, алтернативна история, езотерични и източници и т.н...

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Предложение за нов подраздел
« Отговор #2 -: Април 29, 2008, 22:48:36 pm »
Аз пък онзи ден си мислех за подраздел в "Древност и Изчезнали Цивилизации", където да съберем всичко за България, светилища, алтернативна история, езотерични и източници и т.н...
Това е добра идея   :)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Предложение за нов подраздел
« Отговор #3 -: Април 30, 2008, 00:06:02 am »
Аз пък онзи ден си мислех за подраздел в "Древност и Изчезнали Цивилизации", където да съберем всичко за България, светилища, алтернативна история, езотерични и източници и т.н...
Това е добра идея   :)

Ами ок, Alien предложи да го направим след повторното сливане. Дотогава очаквам предложения как да се казва раздела.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Предложение за нов подраздел
« Отговор #4 -: Април 30, 2008, 07:37:25 am »
Ок, как предлагаш да се казва и кои от настоящите теми би преместил там (защото нещата доста се припокриват и не съм сигурен, че разбирам какво точно имаш предвид).

Аз пък онзи ден си мислех за подраздел в "Древност и Изчезнали Цивилизации", където да съберем всичко за България, светилища, алтернативна история, езотерични и източници и т.н...
Значи както казах според мен задължително трябва да има например тема за различните билки и срещу какво са ефективни (Който има някакви знания по въпроса - да се обажда :P); от настоящите бих преместил тази за озонирането например, също и за Роял Райф (Не съм се ровил специално, със сигурност има и други подходящи).
За името на раздела не съм го мислил подробно, като цяло идеята ми е не просто да се постват теми с едни или други алтернативни методи, но да им възможност и за задаване на конкретни въпроси, така че ако някой има идея срещу един или друг проблем какво може да помогне, съответно да се включва (Тук отново може да се даде за пример Swerdlow и насоките, които се дават в "Questions and answers", или пък разделът "Medical / Health / Healing" във форума на Айк). Може да бъде "Лечение без медицина", "Лечебни практики и помощ", нещо такова.  :-\


Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Предложение за нов подраздел
« Отговор #5 -: Април 30, 2008, 08:28:55 am »
По предложението на Мартин - Алтернативна медицина.
По предложението на Н. - Българската цивилизация.   :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Относно: Предложение за нов подраздел
« Отговор #6 -: Април 30, 2008, 10:59:02 am »
Както се разберете. За мен няма значение.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Предложение за нов подраздел
« Отговор #7 -: Май 02, 2008, 19:55:23 pm »
Не знам, прекалено много раздели също не е на добре :-\  Лично мнение :)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Предложение за нов подраздел
« Отговор #8 -: Май 05, 2008, 22:05:31 pm »
Така, идеята ми е за подраздел към здравните конспирации, тъй като напоследък сериозно се замислям, че толкова се говори срещу здравните конспирации и традиционната медицина въобще (Разбира се - с право), а реално срещу това се предлага сравнително малко.
Затова идеята ми е този подраздел да служи за съвети и помощ по такива въпроси, където да се обсъждат алтернативни и безвредни методи (А защо не и някои езотерични, разбира се, както прави Swerdlow в някои от книгите си) за повлияването на едни или други проблеми, като това може да включва тема с описание на различни билки (А тя може да се пусне дори ако не се направи такъв раздел, разбира се) и т.н; мисля, че ще се намерят хора, които да доразвият и дообогатят идеята, така че да се получи нещо наистина достатъчно полезно. :)

Много добра идея! Аз отдавна исках да го предложа , но не смеех. Мислех си, че е по- скоро тема за зеления сайт на Xnet. Обаче днес се опитах да отворя форума там и не успях. Само при мен ли е проблемът или още е в процес на разработка? Но пък конспиративния форум май е по- посещаван и май мястото на такъв подфорум по- скоро е тук, т.е. имаме здравна конспирация/ проблем/ и веднага предлагаме решение.  ;)
Идеята ми е: (първи вариант)
- да се оформи нещо като тема- библиотека с текстове и линкове за алтернативна медицина, козметика и други и да се закове.
В отделни теми да се обсъждат различни алтернативни методи и да се споделя личен опит.
(втори вариант) Всичко да се събере в една тема. Тогава няма да има нужда от подфорум. Проблемът е обаче,че  темата ще стане много "тежка" и трудно ще се отваря, трудно ще се търси инфото из нея и ще и липсва нагледност.

Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Предложение за нов подраздел
« Отговор #9 -: Май 05, 2008, 22:43:33 pm »
Цитат
Мислех си, че е по- скоро тема за зеления сайт на Xnet. Обаче днес се опитах да отворя форума там и не успях. Само при мен ли е проблемът или още е в процес на разработка? Но пък конспиративния форум май е по- посещаван и май мястото на такъв подфорум по- скоро е тук, т.е. имаме здравна конспирация/ проблем/ и веднага предлагаме решение.

Форумите са тук  ;) Зелeния сайт никога не е имал собствен форум. Има обаче еко секция в този  :P
« Последна редакция: Май 08, 2008, 19:44:28 pm от Alien »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Предложение за нов подраздел
« Отговор #10 -: Май 06, 2008, 11:45:34 am »
Заблудила съм се значи. Разгледах го.
Хубав е. :)
Но си мисля, че мястото на алтернативи за здравето все пак е в здравния. Аз лично бих се оглеждала за решения там, където е писано за проблема.
« Последна редакция: Май 06, 2008, 13:39:51 pm от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Относно: Предложение за нов подраздел
« Отговор #11 -: Май 06, 2008, 15:50:05 pm »
Но си мисля, че мястото на алтернативи за здравето все пак е в здравния. Аз лично бих се оглеждала за решения там, където е писано за проблема.

Ами никога не е мислено да е другаде освен в здравния ;)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Относно: Предложение за нов подраздел
« Отговор #12 -: Май 06, 2008, 15:53:49 pm »
Но си мисля, че мястото на алтернативи за здравето все пак е в здравния. Аз лично бих се оглеждала за решения там, където е писано за проблема.

Ами никога не е мислено да е другаде освен в здравния ;)
:D  :D За всеки случай го казвам.. ;D ;D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Предложение за нов подраздел
« Отговор #13 -: Май 08, 2008, 16:03:00 pm »
Според мен няма нужда от тези два раздела. Прекалено много се накъсва форума. И тематиката не е чак толкова различна, че да изискват нови подраздели.
« Последна редакция: Май 08, 2008, 18:56:35 pm от Eon »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27