Автор Тема: Откриха черни дупки в интернет!  (Прочетена 5886 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Откриха черни дупки в интернет!
« -: Април 10, 2008, 15:28:44 pm »
http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=4&id=14686

Откриха черни дупки в интернет!
10 Април 2008
Има ли в Мрежата места, където пакетите с данни могат просто да изчезнат?


Изследователи от Вашингтонския университет (University of Washington - UW) откриха в световната мрежа места, където пакетите с данни могат просто да изчезнат, съобщава TG Daily. Те наричат тези точки черни дупки и ги нанасят на картата на света. Това доказва, че потребителите, които са свързани към Мрежата, нямат достъп до всички ресурси на интернет.

Към черните дупки не се отнася временното спиране на даден сървър поради планирана  профилактика или някакъв проблем, тъй като тогава сайта не може да бъде достъпен по никакъв начин от интернет. Тук става въпрос за друг проблем – ресурси, към които има достъп от една точка в интернет, но няма достъп от друга. За изследването на този проблем учените създали специален софтуер - “Хъбъл”.

Системата “Хъбъл” започва своята работа на 17 септември 2007 година и до този момент открива почти 900 черни дупки и точки в интернет, към които достъпа на потребителите е много затруднен. Това показва, че около седем процента от изследваните до момента ресурси се превръщат в черна дупка.

Според показанията на картата, най-много черни дупки има по източното крайбрежие на САЩ и в Европа. Черните дупки не съществуват дълго време. Времето им на живот обикновено не превишава 16 часа.
« Последна редакция: Април 10, 2008, 15:31:05 pm от Eon »
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен teogen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
    • TEOSFERA
Относно: Откриха черни дупки в интернет!
« Отговор #1 -: Април 10, 2008, 17:23:57 pm »
Значи ако в една такава черна дупка изпратя моя бот със изкуствен интелект да разузнае какво има там, то може и да не излезе от там и да не се върне, друга възможност е да излезе от бяла дупка но в друго време или друга точка от интернет Вселената. Интересно е дали софтуерният Хабъл може да открива бели дупки в Интернет. Според една от теориите, белите дупски в интернет са квазари но стои въпроса интернет-квазарите. Вероятно места в интернет ространството от които излизат неща които реално не са имали възможност да влязат през същото място а са влезли през черна дупка. Остава открит въпроса за интернет-многоизмерността и изкривяването на интернет пространството и не помалко за червеевите дупки - така наречените тунели през интернет пространството или по-вярно като определение подпространствената интернет среда...
И ще познаете Истината и Истината ще ви направи свободни! www.teosfera.narod.ru

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Откриха черни дупки в интернет!
« Отговор #2 -: Април 10, 2008, 19:21:38 pm »
Значи ако в една такава черна дупка изпратя моя бот със изкуствен интелект да разузнае какво има там, то може и да не излезе от там и да не се върне, друга възможност е да излезе от бяла дупка но в друго време или друга точка от интернет Вселената. Интересно е дали софтуерният Хабъл може да открива бели дупки в Интернет. Според една от теориите, белите дупски в интернет са квазари но стои въпроса интернет-квазарите. Вероятно места в интернет ространството от които излизат неща които реално не са имали възможност да влязат през същото място а са влезли през черна дупка. Остава открит въпроса за интернет-многоизмерността и изкривяването на интернет пространството и не помалко за червеевите дупки - така наречените тунели през интернет пространството или по-вярно като определение подпространствената интернет среда...

teogen не мислиш ли че преувеличаваш. Тези черни дупки са просто технически бъгове и други елементарни причини, т.е. дефекти в преноса на данни. Но да ги сравняваш с черните дупки във Вселената си е спекулация. Хората са им дали такова име просто за удобство и за популярност.

stiver

  • Гост
Относно: Откриха черни дупки в интернет!
« Отговор #3 -: Април 10, 2008, 21:54:17 pm »
Ето я и картата на "черните дупки"

http://hubble.cs.washington.edu/

Неактивен teogen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
    • TEOSFERA
Относно: Откриха черни дупки в интернет!
« Отговор #4 -: Април 11, 2008, 13:05:47 pm »
Еон! Поста ми за черните дупки беше просто шега така че не го вземай на сериозно ;) Всъщност имам една идея ако нямаш, нещо против да отворим една тема която да бъде за конспиративен и UFO - Хумор. Мисля че ще подейства освежаващо. Аз мисля даже да си направя такава страница...
И ще познаете Истината и Истината ще ви направи свободни! www.teosfera.narod.ru

Неактивен defyl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Относно: Откриха черни дупки в интернет!
« Отговор #5 -: Април 15, 2008, 22:03:50 pm »
Цитат
Тук става въпрос за друг проблем – ресурси, към които има достъп от една точка в интернет, но няма достъп от друга.

Черните дупки не съществуват дълго време. Времето им на живот обикновено не превишава 16 часа.

Този, който е писал статията или не е наясно със себе си или не е наясно с някои прости технологии. Според мен не е наясно и с двете  :D

Има и трети вариант, да се прави на умен или да създава евтина псевд0сензация.
Ако идеята е, че в определен момент д0 определени данни може да няма д0стъп, {поради срив в преносната мрежа} е черна дупка...то аз трябва да съм китаец примерно  :D
Черни дупки има само в нечии болни мозаци  :D
Болестта на 21-ви век - загуба на способността на хората да мислят трезво.

Както и поредната глупост че Интернет 2 било конспирация.
И как може във въпросната статия да бъркат понятия като скорост на пренос на данни, със съхранение на тези данни.
Това че можеш много по-бързо да пренесеш определен обем информация между две пц-та не значи че непременно у мен ще се породи желание да съхраня тази информация на пц различно от моето.

И въпросната "решетка" е просто един куп джаджи вързани с оптични кабеляци, защото по въпросните кабеляци теоретично може да се пренесе неограничено количество информация със скоростта близка д0 тази на светлината.
Защо въпросната инфраструктура се бърка с Дейта център където някой може да съхранява данни, също не ми е ясно.

Но за хората, които не разбират тази материя вече е налице поредната заплаха. Лошия Интернет 2, ах този ЧАТ, ах  :D

Ама така е то за слепците и едноокия е , кфо беше Голям Пич  :D
I Came Out From The Deep To Help And Understand But Not To Kill.

Неактивен Geo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
    • Fenomenibg.com
Относно: Откриха черни дупки в интернет!
« Отговор #6 -: Април 17, 2008, 20:46:06 pm »
Тия черни дупки са глупости, технически проблеми. Много по-голям проблем е великата китайска интернет стена и опитите да се изградят нейни аналози в други държави. Интернет в и извън Китай далеч не са едно и също нещо. БГ правителството засега не е изказало намерения за изграждане на подобно нещо, но затова пък доста се престара с превръщането на ISP-тата в полицаи и хранилища на шпионска информация. Слава богу, досега в разговори с колегите не виждам особен ентусиазъм от тяхна страна да поемат тази роля. Да не говорим, че ако стане, ще се върнем в каменната ера, просто поради цената си интернет ще стане твърде бавен и достъпен за по-ограничен кръг хора.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27