Автор Тема: Как могат да ти открият личните данни?  (Прочетена 4612 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Не говорим за институцийте, а как обикновен човек без никакви правомощия може да извлече максимално информация за теб и как можем да се предпазим ?

Кевин Митник е написал според мен хубава книга за социалните инженери (която съм започнал да чета : "Изкуството на измамата") .
  Като подписвах договора с Мтел  ме попитаха дали искам да се включа  безплатно в  услугата Мтел контакт , после техен оператор ми каза ,че може и по 2 имена да ти научи твоят  телефон  човека "Х"  >:( Не знам какво още може да се разбере от тази услуга и как е на другите оператори ) .
  ЕГНто ... как могат да ти го научат и какви може да са последсвията от това ?
  За адреса мисля ,че чрез гореспоменатата услуга може да се разбере , други варианти има ли  :-[

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Как могат да ти открият личните данни?
« Отговор #1 -: Април 03, 2008, 08:26:55 am »
Не говорим за институцийте, а как обикновен човек без никакви правомощия може да извлече максимално информация за теб и как можем да се предпазим ?

Кевин Митник е написал според мен хубава книга за социалните инженери (която съм започнал да чета : "Изкуството на измамата") .
  Като подписвах договора с Мтел  ме попитаха дали искам да се включа  безплатно в  услугата Мтел контакт , после техен оператор ми каза ,че може и по 2 имена да ти научи твоят  телефон  човека "Х"  >:( Не знам какво още може да се разбере от тази услуга и как е на другите оператори ) .
  ЕГНто ... как могат да ти го научат и какви може да са последсвията от това ?
  За адреса мисля ,че чрез гореспоменатата услуга може да се разбере , други варианти има ли  :-[
Има, да учиш в по-идиотски от обикновеното университет и накрая да ти изтипосат в нета абсолютно всички данни, в това число мейл, адрес и снимка.  >:(

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Как могат да ти открият личните данни?
« Отговор #2 -: Април 03, 2008, 10:04:30 am »
Телефонен указател не е ли най-простия вариант?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Как могат да ти открият личните данни?
« Отговор #3 -: Април 03, 2008, 23:49:21 pm »
Телефонен указател не е ли най-простия вариант?
Ако си се съгласил предварително при подписването на договора, телефонният ти номер да фигурира в указателя- да.


Има, да учиш в по-идиотски от обикновеното университет и накрая да ти изтипосат в нета абсолютно всички данни, в това число мейл, адрес и снимка.  >:(

За такива- съд.Чисто теоретично. ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

cdms

  • Гост
Относно: Как могат да ти открият личните данни?
« Отговор #4 -: Април 04, 2008, 23:45:38 pm »
Бтк имат телефонен указател на сайта си. Ако знаеш 2-те имена на някой и в кой квартал живее можеш да му научиш точния адрес. Само ако е титуляр по сметката.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Как могат да ти открият личните данни?
« Отговор #5 -: Април 05, 2008, 01:07:16 am »
Цитат
Как могат да ти открият личните данни?
Проект "Ешелон" ;)  Даже официално съществува ;) ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27