Автор Тема: Изчезнала китайска армия?  (Прочетена 52506 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Psyla

  • Гост
Относно: Изчезнала китайска армия?
« Отговор #15 -: Март 23, 2008, 13:37:52 pm »
аз мисля, че е била някаква микровълнова технология. руснаците доста са я използвали.

Неактивен solo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Изчезнала китайска армия?
« Отговор #16 -: Март 24, 2008, 09:58:04 am »
Е, виждам че никой не иска да приеме че нещата са по прости от колкото ни се иска.Макар че съм говорил с човек който е бил в центъра на събитията няма да настоявам,а и ми хареса едно от мненията за рязането на ракетата от ,,хамериканците,,.Чудя се що си свалиха спътника с ракета.

Неактивен nettle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Относно: Изчезнала китайска армия?
« Отговор #17 -: Март 24, 2008, 21:10:16 pm »
Solo, напиши подробности от твоя човек. Аз също се съмнявам да са използвани такива технологии по онова време. Предполагам че и сега такива оръжия са в начален стадии на конструиране, ако изобщо ги има.
In a Mirror, Darkly!

Неактивен solo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Изчезнала китайска армия?
« Отговор #18 -: Март 25, 2008, 10:09:00 am »
Ами няма нищо общо с междузвездни войни,истината е че по това време е имало погранични конфликти които не са били сериозни.При един от тези конфликти е използвана батарея БМ21 ГРАД с обемно детониращи заряди/това е точното название на заряда/.Ефекта е че всичко става на таракота,от там и мита за лазери,плазми и т.н.Използването на този заряд прави оръжието доста сериозно особено като видиш как от скали става стъкло/лични наблюдения/.Та общо взето това е,има някои малки подробности но не са от съществено значение.

agent006

  • Гост
Относно: Изчезнала китайска армия?
« Отговор #19 -: Март 25, 2008, 11:11:46 am »
То още през ВСВ Катюште с термитен заряд изпичат земята като тухла.
Наистина всичко е ставало на теракота, а слухът за лазери трябвало да уплаш китайците да стоят далеч от границите на СССР

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Относно: Изчезнала китайска армия?
« Отговор #20 -: Април 16, 2008, 10:35:19 am »
Руснаците нямат равни във военната индустрия. Всички други само копират военни технологии от тях.  :-\
It' oil stupid.

Неактивен Hermes

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
  • Хармонията е ЛЮБОВ, която носи МИР!
Относно: Изчезнала китайска армия?
« Отговор #21 -: Април 16, 2008, 12:58:47 pm »
През 1967 г. тези руските бойни системи, тип “Термоплан-Чедока” потушават за няколко часа руско-китайския военен конфликт, възникнал в “Далечния изток на остров Дамански” - до една речна “меандра” - извивка на  река Амур в Сибир”,в близост до китайската граница.Картината след унищожението на китайските дивизии бе направо апокалиптична. Бе показан заснет филм - веднага след бойните действия. Виждаше се нещо страшно - стопена на повече от 1 метър дълбочина земя, осеяна с разлети в нея полу-разтопени китайски танкове от тип Т34 - Т54 китайска модификация. Гледката от представения филм приличаше на описаната в Библията колизия причинила унищожението на градовете Содом и Гомор.  След соларно-енергийния удар с ракетни установки тип “Град” за залпов огън кал. 122 мм “бойното поле” е било обстреляно (до степен на видимо заличаване на следите от апокалиптичното свръх-концентрираното слънчево лъчение) с неуправляеми ракетни снаряди от серията “ Бамбук”. Слънчевото бойно “свръх-уплътнено” лъчение е било пренасочено от височина чрез аеростатните и дирижабълни (дископланни, фото-соларни) бойни системи към “театъра на бойните действия”. След военния конфликт са били взети мерки за маскиране на “бойното поле” при наблюдение и снимане,чрез сателити от Космоса. За дезинформация, във военното комюнике на СССР се подаде невярно съобщение за използване на свръхмощни газодинамични СО2 лазери (използващи взривно иницииране за привеждане в действие). Такива свръхмощни лазери и сега не съществуват. Основата на това соларно-енергийно свръх-оръжие е “фреснеловата” оптика и планарните полимерни плексигласови лупи. В настояще време тези фреснелови лещи се изработват от лек, оптично пропусклив полимер или от органично и дори боро-силикатно стъкло. Имат особена цилиндрична конструкция от плоски и тънки като плоча цилиндрови отрязъци. По тяхната “срезова” (в дълбочина на плоскостта) широка повърхност са оформени концентрични или линейни призматични канали с подходящи размери и геометрия. Те се наричат фреснелови растери (Терминологията в настоящата книга третира “френеловата” оптика носеща името на Огюст Френел - O. Fresnels). Острите ръбове на всяка концентрична и кръгово огъната призма от растери са насочени така, че светлината се концентрира във фокална зона. Тя е симетрична на оста на планарния отрязък от цилиндричната лупа. Така се получават много леки и широко-площни аналози на обикновените стъклени лупи.

ТЕЗИ КОИТО ПОБЕЖДАВАТ, СА ОНЕЗИ КОИТО ЗНАЯТ ЧЕ МОГАТ!

Неактивен Hermes

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
  • Хармонията е ЛЮБОВ, която носи МИР!
Изчезнала китайска армия?
« Отговор #22 -: Април 16, 2008, 13:20:11 pm »
При плътност на падащото лъчение от Слънцето (на височина от 30 до 8900 метра в тропосферата) от порядъка на 840 -1170 Вата/кв.м. към Земята се насочват снопове видими лъчи с колосална плътност (500 - 750 Мегават/ кв.м.. Те имат мощност до 36 Мегавата получена от единичен (дисковиден фото-соларен) оптичен аеростат или дирижабъл. Лъчите имат и висока температура (цветна температура от 5672 градуса по Целзий за зелените цветови отенъци с дължина на вълната 480 - 540 нанометра). Този процес на облъчване (със соларен енергиен лъч) лесно довежда камъните и скалите - базалт, гранит, сиенит, диабаз, ортоклаз, силикати, алумо-силикати и други до точка на кипене.Припомням и древния произход на тези “езотерични” знания, залегнали в основата на нашата военна индустрия произвеждаща планарна фреснелова оптика.Лесно се свързват тези факти с китайската митология. Тя описва техниката на китайския “Жълт” император  “Хуанди”, базирана на древните китайски бойни огледала. Те всъщност, не били огледала, а “де-факто” са френелови лещи. В древните книги са описани силите на “ужасния призматичен” кристал, от специално стъкло. Той събирал всички светлинни енергии и движел “всичко в нашия свят” описан в древните епоси и сказанията за “свещения граал” и т.н......
ТЕЗИ КОИТО ПОБЕЖДАВАТ, СА ОНЕЗИ КОИТО ЗНАЯТ ЧЕ МОГАТ!

Неактивен solo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Изчезнала китайска армия?
« Отговор #23 -: Април 16, 2008, 14:11:47 pm »
Стана ми интересно за филма, какъв е, документален, военен или? Аз съм виждал нещо подобно /без междузвездните войни /, но беше секретно и само ВИМПЕЛ, имаше достъп в бившия СССР.
« Последна редакция: Април 17, 2008, 10:45:57 am от Eon »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Изчезнала китайска армия?
« Отговор #24 -: Юни 08, 2008, 11:41:20 am »
Не, не, просто руснаците използвали концентриран ракетен артилерийски обстрел над 300-те китайски картечари, които били до границата.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Изчезнала китайска армия?
« Отговор #25 -: Юни 16, 2008, 03:07:51 am »
Тука стана интересно, и тримата давате различни варианти за случилото се. И трите звучат правдоподобно, но каква всъщност е истината? Лазери ли са били, обемнодетониращи заряди или ракетен обстрел? Къде може да се провери това и къде може да се видят доказателства?
Соло, Хермес, очевидно знаете доста неща от кухнята на военните, ако не е проблем можете ли да споделите повече за тези секретни "неща", за които само споменахте? Не се стеснявайте. :) Добър вариант е и отделна тема, "Секретни оръжия и проекти в руските и български восйки", ако е позволено да се говори.

П.п. Филма, за който Хермес споменава само за военослужещи ли е достъпен?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен cccpkgb

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 269
Относно: Изчезнала китайска армия?
« Отговор #26 -: Юни 17, 2008, 09:42:25 am »
Някой знае ли нещо за изчезнала китайска армия?
Носичила се към Русия, но стотици хиляди изчезнали, според един от слуховете са били изгорени изпарени(някак си).
Чувал съм доста а този \"слух\"/приказка etc,интересно ми е някой друг чувал ли е и има ли статии по въпроса.
Това се случва в 20 век
 ??? ??? ???

Китайците са се борили за остров Дамянск, който се намира на границата между СССР (днешна Русия) и Китай. До колкото знам е бил на 50м. от Китай и на 200м. от СССР. Та китайците го нападат, окупират и убиват няколко руски граничари - ГОЛЯМА ГРЕШКА. Изпратен е сигнал до руските войски, те идват и зариват китайците със снаряди. 8) 8)
Така е като не знаят с кой си имат работа.
« Последна редакция: Юни 17, 2008, 09:43:59 am от cccpkgb »
Этот шоу-бизнес мама, папа Он будет с тобой или без Если ты послушаешь Камен

Неактивен Николов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Относно: Изчезнала китайска армия?
« Отговор #27 -: Септември 22, 2008, 21:53:01 pm »
Ама че истории се носят из родната ни страна за тоя конфликт. Лазери, лупи... марсианци... и какво ли не още. На мен са ми разправяли историята, че едномилионна китайска армия нападнала СССР, а руснаците ги "изпарили" с някакаъв супермодерен лазер, а от китайците останали само копчетата от униформите им и по тях установили броя на жертвите. :D Само не ми стана ясно кой е броил толкова много копчета разпръснати на голяма територия, ама карай да върви  ;D
Нямаше да е зле поне един от вас да беше попитал чичо Гугъл по въпроса, щеше да ви спести спора.
Действията на самия конфликт ги има описани час по час, ако някой се интересува. Малко инфо тук http://ru.wikipedia.org/wiki/Пограничный_конфликт_на_острове_Даманский

Неактивен solo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Изчезнала китайска армия?
« Отговор #28 -: Септември 23, 2008, 10:08:00 am »
,,Николов,, я прочети публикациите на solo и тогава обобщавай. Радвам се, че си попитал чичко Гугъл, но не допускаш ли, че може би има хора, които по независещи от тях причини,/например служил в бившата съветска армия/ казват същото, но все пак се радвам, че си открил правилния отговор.
« Последна редакция: Септември 23, 2008, 20:33:43 pm от Mirotvorec »

Неактивен bankerche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Относно: Изчезнала китайска армия?
« Отговор #29 -: Октомври 27, 2008, 14:52:40 pm »
Аз не я разбирам физиката, нито високотехнологичните оръжия, но понеже съм си говорил за тази прочута... хм война, с един бивш военен и ДС агент, ще кажа какво той ми каза. Театъра на бойните действия бил на нещо като полуостров, руснаците наредили  катюшите от няколко страни и като стъпили китайците се отдали на здрава стрелба. Образувало се било вакуум от силата и броя на катюшите и заради това след погрома, бойното поле е изглеждало така, както го описват във филма, който споменахте. Този ДС агента го е гледал, прожектирали им го във военното поделение, каза, че филма бил строго секретен. Една от случките му е направила силно впечатление, един китаец се хванал за едно дърво и го обвил с ръце, от вакуума се изкоренило  самото дърво и заедно с китаеца изчезнало нанякъде. Мен не ме интересува, нито тази война, нито технологиите, но понеже съм дочул нещо, за това и го споделям.
« Последна редакция: Октомври 27, 2008, 19:15:18 pm от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27