Автор Тема: Тракийски съкровища се продават в eBay  (Прочетена 4703 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
За тези които не знаят - eBay се утвърди като най-голямата световна интернет мрежа за продажба на ВСИЧКО на търг. Дори доста известни фирми и компании започнаха да продават през eBay.

Няма да забравя как се смях до сълзи на един който се е развел и продаваше булчинската рокля на жена си, която тя "забравила" при него. Публикува снимки на самия себе си в нейната рокля, заедно със сърцераздилателната история на техния развод. Накрая на търга той взе около $8500 за роклята, която била взета втора употреба за $150...

Но да се върна към по-сериозните неща - днес забелязах следните продажби:



Цар Спарадокус - 450 Пр.Хр. - Орел и змия



Древна Тракия - сребро - 4-3в. Пр. Н.Е.



Монети на Спарадокус отново - със сертификати на професор Сергей Ничяев от Университета в Лонг Айлънд...

АКо имахме свястно правителство щеше да изкупува обратно всичко откраднато от нашите продажни иманяри, ама нямаме...

http://search.ebay.co.uk/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=thracian

Ако не работи връзката, просто потърсете на "thracian".

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Тракийски съкровища се продават в eBay
« Отговор #1 -: Март 18, 2008, 21:06:04 pm »
Много интересно, Тина !
Продължавай да постваш снимки от Ebay -така ще си направим един виртуален музей на българската древна история...
Чудя се, колко ли ценни артефакти излизат за продажба, на разни не толкова популярни като Ebay пазари...?
musica universalis

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Тракийски съкровища се продават в eBay
« Отговор #2 -: Март 18, 2008, 21:11:51 pm »
Адски много....Тея иманяри са изнесли ОГРОМНИ количества артефакти,които съставят огромна част от нашата история. А и милите умници като отидат да копаят и си търсят директно тракийският плат. и всичко над него минава под ножа. Хвърлят мечове и ризници в близките храсти,щото са обемисти железа и няма да им вземат много пари....
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Тракийски съкровища се продават в eBay
« Отговор #3 -: Март 18, 2008, 21:57:28 pm »
Аз лично смятам, че тези находки излязоха заради севтовната икономическа криза, която сега започва (и не ми се иска да пиша за пророчествата докъде ще стигне)....

Та тези неща са продадени на долнопробни дилъри, които са си свършили парите и използват всякакви методи да спечелят пари.

Нека да обясня логично нещо: Първите неща които замират при финансова криза са антиките, клубовете, салоните за разкрасяване, голф клубовете, както и модерните дизайнери....

ТА...КРИЗАТА ЗАПОЧВА! Не се психирвайте - тя е само за алчните!  ;)

И какво става? Някой някъде си е мислел, че е много интелигентно и много "пош" да си купи антики, обаче банката му взима дома и го обявява за $100...Аз вече писах в друга тема, че в момента кризата в САЩ е толкова жестока, че човек може да си купи квартал с 10,000 лева в най-известните градове на щатите. Къщи с по 3-4 спални се продават само за $100-$400, а аз лично си харесах един близнак - 2 х 3-етажа в еко-селце в покрайнините на Лос Анджелис само за $2400.  ;)

Както писах - ако имахме свястно правителство щяхме да си изкупим обратно откраднатите съкровища на безценица, но....

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Тракийски съкровища се продават в eBay
« Отговор #4 -: Март 18, 2008, 22:04:11 pm »
Аз лично смятам, че тези находки излязоха заради севтовната икономическа криза, която сега започва (и не ми се иска да пиша за пророчествата докъде ще стигне)....

Та тези неща са продадени на долнопробни дилъри, които са си свършили парите и използват всякакви методи да спечелят пари.

Нека да обясня логично нещо: Първите неща които замират при финансова криза са антиките, клубовете, салоните за разкрасяване, голф клубовете, както и модерните дизайнери....

ТА...КРИЗАТА ЗАПОЧВА! Не се психирвайте - тя е само за алчните!  ;)

И какво става? Някой някъде си е мислел, че е много интелигентно и много "пош" да си купи антики, обаче банката му взима дома и го обявява за $100...Аз вече писах в друга тема, че в момента кризата в САЩ е толкова жестока, че човек може да си купи квартал с 10,000 лева в най-известните градове на щатите. Къщи с по 3-4 спални се продават само за $100-$400, а аз лично си харесах един близнак - 2 х 3-етажа в еко-селце в покрайнините на Лос Анджелис само за $2400.  ;)

Както писах - ако имахме свястно правителство щяхме да си изкупим обратно откраднатите съкровища на безценица, но....


Хахаха, надай се, Калино !!!
Свястно правителство нема да видиш. както и свестни хора, докато не се смени матрикса на мислене за тези неща...
 Няма смисъл да се купува там, защото много скоро тез кварталчета ще са 2-3 метра под водата, и тогава стойността им ще е около 1/10 от сегашната...
Та, с 2 думи, Кризата вече е започнала, и както се изрази един адвокат тука - няма да има връщане назад - всичко се разпродава като за последно, и всеки гледа да отърве кожата, колкото се може по-безопасно. Само дето затъването сред "елита" е повсеместно...
 
musica universalis


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27