Автор Тема: Тамплиерите "кацат" в България  (Прочетена 95961 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Тамплиерите "кацат" в България
« Отговор #135 -: Април 28, 2009, 12:39:48 pm »
За децата разбирам, но стари хора да си играят на маскарад... laugh

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Тамплиерите "кацат" в България
« Отговор #136 -: Април 28, 2009, 14:58:46 pm »
Най-опасното е, че децата доброволно и с определени мечти и най-наивно се включват в една непозната за тях схема. Бъдещето на държавата е в ръцете на тези деца. Те ще бъдат издигани по върховете на управлението и държавата ще изчезне.
« Последна редакция: Април 29, 2009, 08:44:24 am от Mirotvorec »

Неактивен Novis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re:Тамплиерите "кацат" в България
« Отговор #137 -: Април 28, 2009, 23:19:33 pm »
Глупости - просто са статисти за маскарада на една малка група хора.
« Последна редакция: Април 29, 2009, 08:44:48 am от Mirotvorec »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Тамплиерите "кацат" в България
« Отговор #138 -: Май 15, 2009, 20:56:47 pm »
Отдавна се терзая да отворя тази тема. Интересуват ме няколко неща относно кацането на Тамплиерите в България? Първо каква точно е мисията им за България..., с какво биха конкретно допренесли за подобряване на ситуацията?
Второ :Включва ли мисията им изнасяне на националните архиви и богатстства на България във Ватикана, както са постъпили техните братя кръстоносци...?
Трето: Какви са моментните им отношния с католическата църква ? Четвърто, защо някои католици имат по 5 жени...това религията ли им позволява или е плод на някоя масонска ложа ? Шесто: Как да ги приемем като защитници на християнството при положение, че са били посветени в тайнствата от ислямитски секти?   ......Засега това!

п.п.Ако има някой честен  и достоен рицар Тамплиер  моля да ни отговори ;)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Тамплиерите "кацат" в България
« Отговор #139 -: Май 15, 2009, 23:26:02 pm »
Отдавна се терзая да отворя тази тема. Интересуват ме няколко неща относно кацането на Тамплиерите в България? Първо каква точно е мисията им за България..., с какво биха конкретно допренесли за подобряване на ситуацията?
Второ :Включва ли мисията им изнасяне на националните архиви и богатстства на България във Ватикана, както са постъпили техните братя кръстоносци...?
Трето: Какви са моментните им отношния с католическата църква ? Четвърто, защо някои католици имат по 5 жени...това религията ли им позволява или е плод на някоя масонска ложа ? Шесто: Как да ги приемем като защитници на християнството при положение, че са били посветени в тайнствата от ислямитски секти?   ......Засега това!

п.п.Ако има някой честен  и достоен рицар Тамплиер  моля да ни отговори ;)
Ся, първо съвременните тамплиери изобщо не се занимават с интернет форуми. Повечето са богати чичковци и цялата им идея е да си въртят бизнеса и да вършат разни благотворителни дела.

Тамплиерския орден не е признат от католическата църква - тя го закрива през 13-ти век - с покушенията над повчечето им прецептории в Европа и изгарянето на баш-шефа им на клада.

И оригинално не са защитници на христянството, а на поклонниците тръгнали към Божи гроб
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ketix

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 84
Re:Тамплиерите "кацат" в България
« Отговор #140 -: Май 15, 2009, 23:59:47 pm »
снимките на децата от българия ли са?

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Тамплиерите "кацат" в България
« Отговор #141 -: Май 16, 2009, 08:14:33 am »
ДА!
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Novis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re:Тамплиерите "кацат" в България
« Отговор #142 -: Май 16, 2009, 21:16:28 pm »
До колкото знам - пасквила се е разиграл във иначе красивия град Варна.

Неактивен Novis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re:Тамплиерите "кацат" в България
« Отговор #143 -: Май 17, 2009, 23:42:38 pm »
"Луд умора няма" - Народна мъдрост...

събота 16 май 2009 - 18:28:46

Средище на рицарските занаяти във Варна

Варна е домакин на първата по рода си среща на Рицарите тамплиери на Йерусалим.На летния конвент на Ордена се очаква да присъстват повече от 200 рицари и дами от цялата страна.В рамките на срещата ще бъдат изнесени исторически доклади за рицарството по българските земи и се дава и началото на уникален проект:Създаване на място за възсановка на рицарските занаяти.
Постоянно действащо средище на рицарските занаяти ща бъде изградено във Варна.Съвместният проект е на Ордена на Рицарите тамплиери и сдружението за исторически възстановки "Чигот".В Парк-музей Владислав Варненчик се намира единствения в страната монумент на рицарството.В него се съхраняват мощите на полския крал Владислав 111,загинал в битка на 10 ноември 1444 година.Тук тамприерите се събират често ,за да обсъдят теми ,свързани с изследователската и хуманитарна дейност на организацията. За първи път, откакто през 2008-ма година България бе обявена за Велик приорат, в редиците на двете варненски командерии ще встъпят нови тамплиери, Това ще стане да летния конвент на ордена,в който се очаква да вземат участие над 200 рицари и дами от страната. Сред запленените от рицарството са и много млади последователи. Орденът на тамплиерите е създаден през 1118 г.Сега той е неправителствена организация със специален статут към ООН. В България историята на рицарският орден започва през 2003-та година,а членовете му вече са над 300.

Източник - http://www.bbt.tv/news.php?item.5433.1

Въпреки двете ми магистратури моля помогнете ми - какво се тълкува под "рицарски занаяти" ?!?!?!?!?!

Неактивен ketix

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 84
Re:Тамплиерите "кацат" в България
« Отговор #144 -: Май 18, 2009, 00:10:56 am »
коленичили деца, това е извращение, те не могат да преценят какво става, някой ги е завел там, това за мен е подсъдно

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Тамплиерите "кацат" в България
« Отговор #145 -: Май 18, 2009, 01:50:13 am »
Ще обясня.
"Рицарски заняти" не знам защо влезна в употреба, при условие, че това,което ще се практикува няма нищо общо с рицарството с изключение на фехтовката.
Така наречените в стаията "рицарски занаяти" ще включват коване, бордиране,шиене и други подобни срендовековни занаяти, с които по правило рицарите не се занимават.
Това,което в момента правят тамплиерите е да дарят ковачница на музея.
Ние от "Чигот" в случая се явяваме консултанти - така че съоръжението и после занаятите  и дейносттие да са автентични - да отговарят на това,което знаем за периода. Другото уточнение - макар и да има общи черти, това което представяме са български занаяти, а не западноевропейски.  За жалост на пресконференцията на която се обявяваше проекта нямахме възможност да се включим за да разясним нещата и за това има "рицарски занаяти".

 Орденът наистина е създаден 1118, но приключва съществуването си през 1307. Съвременният орден на тамплиерите(както съм споменавал не веднъж в тая тема) няма нищо общо с оригиналния орден и е по-скоро клуб на бизнесмени, които да си подпомагат бизнеса и да правят разни благотворителни дейности.
 
И в музея не се пазят мощите на Владислав Варненчик, защото тялото му така и не е намерено. В музея има копие на надгробната плоча, чийто оригинал се намира в Полша и е правен 30-на години след смъртта на краля

Личното ми мнение е че не е добре на децата да им слагат етикети като "млад тамплиер" и подобни.

едит: Това което всъщност имат намерение да направят в музея "Владислав Варненчик" е всъщност добро, защото ако нещата се развият добре това ще е първата в България автентична работилница за изработване на средновековни изделия и въоръжение. Проблема е да няма брейн-уош в цялата работа...
« Последна редакция: Май 18, 2009, 02:02:16 am от Gil-Galadh »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Hari

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Re:Тамплиерите "кацат" в България
« Отговор #146 -: Май 18, 2009, 19:03:04 pm »
коленичили деца, това е извращение, те не могат да преценят какво става, някой ги е завел там, това за мен е подсъдно

Така е!
Свидетели сме на тактиката-"РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ" в детски вариант.
Тези деца след този "ритуал" ще се чувстват като нещо повече... от децата на техните години.
----
А това е ЦИРК "ЧИГОТ", споменат по-горе в материала.
http://www.vbox7.com/play:c1c48533

Неактивен Novis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re:Тамплиерите "кацат" в България
« Отговор #147 -: Май 18, 2009, 21:05:48 pm »
...Това което всъщност имат намерение да направят в музея "Владислав Варненчик" е всъщност добро, защото ако нещата се развият добре това ще е първата в България автентична работилница за изработване на средновековни изделия и въоръжение. Проблема е да няма брейн-уош в цялата работа...

Ами познавайки добре хората си мисля че баш натам вървят нещата...

Сега и аз малко да понапиша...

Ще започна малко по-отдалече...

От извесно време насам ме вълнува тематиката за тайните общества. Заех се да попроуча масонството, като най-популярно, ама там се срещнах с такива бози, че тотално загубих интерес...
Почнах да се интересувам от тамплиерство - знаете как е - рицари, романи, романтика, история пълна с възходи и падове..
Внезапно установих (за мое голямо учудване) че и днес има хора, които се имат за тамплиери, на всичкото отгоре има и български такива... Понеже не съм изкушен много от историята (чета я за забавление понякога, ама кое и как е достоверно - остава за читателя)започнах да поразпитвам разни хора - известни, неизвестни и т.н. Така се запознах с хора, които се оказаха от претендиращите за това определение. Естествено много бързо се установи, че в България има даже не две а три организации, които имат претенциите да са единствени и официално признати. Викам си "аре и тука българска работа".
Да, ама не (както казваше Петко Бочаров).
То така си било и в света, а тука просто сме внесли статуквото.
По едно време две от организациите взеха, че се "взеха" - сляха се. Викам си - май им увира акъла на хората - я да ги попроуча. Какво се оказа - голяма група хора, основана от хора изгонени от масонството, бивши и настоящи ченгета се събрали и казали "ние сме тамплиери" (щот вече не ги щат за масони, а имат усещане за общество и няма къде да се легитимират като група хора). Естествено това са хора богати, състоятелни, влиятелни и преди и сега. Яхвайки тази вълна много бързо привличат към тях съмишленици (все пак имат в ръцете си една привликателна тема и е много лесно да привлекат други към нея). Виждаме ги постоянно в медиите, имат си проявите хората и т.н. Питах се - защо им е на тези хора да се обединяват с една друга много малка група хора, които по нищо не им респондират - нито по финансова мощ, нито по власт... Отговора, който се наложи пред мен е меко казано любопитен. (Засега няма да го казвам - интересно ми е какво ще споделите и вие). Викам си - тука работата е ясна. Освен това хората претендират, че са официално признати от ... ООН !!! WTF!!! Откъде - накъде ООН дава въобще становище по въпроса??? И откъде накъде ООН може да претендира въобще за компетенция по въпроса??? Въобще не ми е ясно. Ясно е едно - колегата е прав - няма нищо общо между тези хора и тамплиерите в миналото.
Дотук първа серия свърши..
Иде втора серия...
Иде ред на другата организация.
Там на пръв поглед нещата са доста по-различни... На втори - още повече... За тях мога да кажа много малко неща - дотолкова, доколкото се появяват много рядко и трудно в медиите. От познатите ми там нещата при тях не са толкоз интересни за другите хора извън организацията и затова не се стремяли към медийни изяви. Нямало сензации, PR акции и т.н. Скука. ( за тях ще продължа друг път - сега требе да излитам на мероприятие)

Сега иде и друг въпрос (демек трета серия) - има ли тамплиерски орден сега (за света говоря, не за тука) и доколко кореспондира с миналото. Имам определени  наблюдения и изводи - и тях ще ги направя достояние. Може и да греша, ама са си мои.
Засега - толкоз. Приятна ви вечер и наздраве.
Ще чакам за вашите коментари - честно казано много ми помагат.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Тамплиерите "кацат" в България
« Отговор #148 -: Май 18, 2009, 22:48:00 pm »
коленичили деца, това е извращение, те не могат да преценят какво става, някой ги е завел там, това за мен е подсъдно

Да коленичели деца! Също като в католическата църква! Зададох няколко въпроса отгоре ,точно имайки впредвид тези деца, но никой не ми дада точният отговор.Gil ми обясни, че   тези чичковци са твърде заети с театралните си представления и благотворителност за да четат форуми и ще се радвам да е  така.
Не трябва да забравяме, че Тамплиерите, както и всички други тайни ордени имат две доктрини едната скрита и пазена само за тях, а другата публична служеща за заблуда.
Така, че традицията на Тамплиерите е те да приемат външно образа на благотворителна организация, за да извършват в нея или чрез нея окултните си практики и традиции. Рицарите Тамплиери или основават орден или се сливат със съществуващи вече такива , поглъщат ги като запазват много от символите си, целта им е отстраняване на Християнството и всяка цивилна власт/от едната страна /, а ролята им за пред масите е точно обратната-запазване на християнските ценности,благотворителност....и т.н.По този начин си привличат нови жертви. Затова гледайки тези деца попитах каква им е скритата мисия в Б-я.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Тамплиерите "кацат" в България
« Отговор #149 -: Май 19, 2009, 00:22:28 am »
А това е ЦИРК "ЧИГОТ", споменат по-горе в материала.
http://www.vbox7.com/play:c1c48533
Много ми е интересно на какво базираш това си твърдение.



 Лично мен ме съмнява изобщо наличието на скритата кауза в случая,но е възможно - няма как да знаеш.
 Личното ми мнение е, че не е добре да обвързваш децата с подобни неща.Да не говорим че от гледна точка на тамплиерите от времето на истинския орден членуването на деца и жени е абсурдно. Съвременните тамплиерски ордени възникват 18-ти 19-т  век и няма пряка приемственост с истинските тамплиери,чието съществуване прекъсва 1307. До колкото ми е известно единствения рицарски орден,който има връзка със средновековния си източник е този на рицарите хоспиталиери.
 
 Новис, причината за подобно обединение, според мен, е от една страна необходимостта от принадлежност, от друга - чисти интереси. Трябва да се гледа на този орден по-скоро като на клуб, отколкото на орден. Ако членовете на клуба извършват благотворителна дейност, но и си помагат в бизнеса,това не е по-различно от разни бизнес-сдружения

Колкото до въпроса ти - папата официално се извини за стореното на тамплиерите, но орденът не съществува като признат от папската институция. Може би за това и съвременните ордени носят разлчини наименования.
Онези от срендовековието са "Бедните братя-войници на Христос и храма на Соломон", докато съвременните, дето са признати от ООН като благотворителна организация са "Суверенен военен орден на Йерусалим".

-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
19 Отговора
33065 Прегледи
Последна публикация Май 31, 2010, 15:17:41 pm
от Visitor
52 Отговора
36561 Прегледи
Последна публикация Септември 21, 2010, 18:40:47 pm
от fabio
125 Отговора
81178 Прегледи
Последна публикация Юни 25, 2010, 21:21:32 pm
от neter
4 Отговора
8077 Прегледи
Последна публикация Октомври 26, 2005, 13:27:44 pm
от Атила
20 Отговора
19247 Прегледи
Последна публикация Август 21, 2011, 16:49:17 pm
от bai_lun

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27