Автор Тема: Бартер  (Прочетена 13659 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Бартер
« Отговор #15 -: Март 26, 2008, 12:04:34 pm »
Междудругото, ако световното правителство имаше изгода от бартерните операции, вервайте ми, че ще го наложи като форма на плащане за не повече от 6 месеца и то в цял свят.
Естествено, че няма. Но на нас трябва ли да ни пука за това?
Аз не мисля, че бартерът е връщане назад и примитивизъм. Ако го гледаш с очите на дресиран от университета икономист- да, но основните проблеми на съвременното общество са възникнали с въвеждането на парите като разплащателно средство.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Бартер
« Отговор #16 -: Март 26, 2008, 12:14:33 pm »
Междудругото, ако световното правителство имаше изгода от бартерните операции, вервайте ми, че ще го наложи като форма на плащане за не повече от 6 месеца и то в цял свят.
Естествено, че няма. Но на нас трябва ли да ни пука за това?
Аз не мисля, че бартерът е връщане назад и примитивизъм. Ако го гледаш с очите на дресиран от университета икономист- да, но основните проблеми на съвременното общество са възникнали с въвеждането на парите като разплащателно средство.

Напълно съгласен съм с това мнение, всъщност самият факт (А той наистина е безспорен), че световното правителство няма изгода, е достатъчно показателен и поне в този случай автоматично означава, че ние имаме).
И това наистина не е примитивизъм, а просто нещо коренно различно, което не го прави по-лошо. Както някой беше казал, като сега сме толкова напреднали, тогава защо не можем дори вода да си осигурим, без да трябва да платим за нея? И това ако е напредналост...
Да, бартерната система може би наистина е неприложима на 100% в сегашните условия. Но в крайна сметка дали е разумно да считаме, че сегашните условия трябва да бъдат запазени на всяка цена (Аз смятам, че на всяка цена трябва да се случи точно обратното)? Глобално-икономическите проблеми са не друго, а именно глобално-икономическата система. Докато тя съществува, съществена положителна промяна едва ли може да има.

Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Относно: Бартер
« Отговор #17 -: Март 26, 2008, 13:44:35 pm »
... основните проблеми на съвременното общество са възникнали с въвеждането на парите като разплащателно средство.

По-скоро с подмяната на парите като разплащателно средство.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Бартер
« Отговор #18 -: Март 26, 2008, 17:47:09 pm »
Това живо ме интересува, но естествено идеалният вариант би бил/ все още мисля, че е възможен/, напълно изолиране от Системата, нещо средно между родово имение и древно матриархално общество.Пълна свобода мисля, че можем да постигнем единствено след като станем напълно независими от парите и след като си избием всички от главите всякакви мисли за власт и йерархически принципи. Назад към корените, към егалитарното общество!
 

Принципно формирането на малки групи живеещи на своя земя със собствени закони е много добра идея но проблема е че никой няма да те остави да живееш на някоя територия и към тебе да няма претенции за тази територия от някоя държава. А тази държава ще иска да се  съобразяваш с "нейните закони", които скоро ще бъдат доста уеднаквени в световен мащаб.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Бартер
« Отговор #19 -: Март 26, 2008, 20:39:25 pm »
Мда. За комуна в стил Родово имение се искат много пари. А знаем че тези, които биха живяли на такова място, нямат много пари, а тези, които имат, не искат да живеят на такова място :)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Бартер
« Отговор #20 -: Март 26, 2008, 22:57:06 pm »
А знаем че тези, които биха живяли на такова място, нямат много пари, а тези, които имат, не искат да живеят на такова място :)
Определено има такава зависимост. :)

Мисля, че е постижимо, ако човек окончателно реши д асе раздели с големия град, продаде си апартамента и се премести..Малко шоково ще е, защото те май си подготвят нещата няколко години преди това, сеят овошки и т.н. , но с желание всичко се постига. :)
http://www.jivdom.info/forum/index.php?showtopic=417

Обаче и най- малката зависимост от държавата/ а то е зависимо :(/ го изключва като вариант за мен.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Бартер
« Отговор #21 -: Март 27, 2008, 01:19:19 am »
Ето независимо предложение за банята: :)

http://www.findhotlinks.com/01/10/tuturutka-interview/

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Бартер
« Отговор #22 -: Март 27, 2008, 01:26:47 am »
Ето независимо предложение за банята: :)

http://www.findhotlinks.com/01/10/tuturutka-interview/

"У ряката" не ме кефи нещо. ;D

Аз друг душ си намерих: :P

« Последна редакция: Март 27, 2008, 01:28:11 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Бартер
« Отговор #23 -: Март 27, 2008, 17:45:17 pm »
Просто хората, които толкова много искат да стане някакъв катаклизъм, да измрат 90% от населението на земята например и т.н., да заживеем в палатки, да ни ядат бълхи, да ни трепе малария, да измираме от най-малката болест (имам предвид останалите 10%) и т.н. други "благини", в следствие на което да останат 1% от населението - ми се струват доста цинични. Тогава (ако съм жив) ще ги видя тези хора, които толкова много искат да стане това нещо, как ще се справят със ситуацията и дали няма да почнат да врънкат пак да се върне статуквото.
Може би онези, които ще се окажат способни да съществуват тогава, няма да бъдат толкова много приковани към чиновническия си стол и заслепени от мониторите на своята институционално-индоктринирана илюзорност, щото да отказват да разберат, че близостта с Природата е естество, а не апокалиптичен ужас... Ненавистта на човека към това босите му нозе да се докоснат до земята под него и склонността му да вижда в гората само болест, опасност и човеконенавист, е един от гениалните "продукти" на съвремието, даващ ни най-отвратителната и антихуманна "услуга": да мразим, да се страхуваме от натурата си... Това прави хората, някога живели в единение с Всевишния, напълно непригодни да живеят, да бъдат;... прави ги роботизирани придатъци към една изкуствена, уродлива и болестотворна структура, която ги програмира да вярват в нея и да не виждат нищо, освен нея...

По този въпрос имам едно интуитивно видение:

Някаква дива местност - пустиня ли, гора ли, не знам; може и планинска местност да е било... Наоколо пъплят човекоподобни фигури. Те са пластмасови, или от някакъв друг подобен материал и наподобяват скафандри - имат хуманоидна форма. Това са "хора от новото време". Те никога не са виждали природа, нито са дишали въздуха отвън; не са докосвали камъните, растенията, нищо! По принцип хората от това видение, без окосмяване, слаби, розови и сбръчкани, живеят в специални изкуствени банки, осигуряващи всичките им жизнени процеси. Когато излизат навън, се "обличат" в тези скафандри и пъплят с тях. Природата се счита за мръсна и опасна. От векове никой не я е докосвал - те дори не знаят какви последствия би могло да има това. Никой не е виждал през очите си навън. Вместо това, скафандрите и жизнените банки предават образи на специални монитори чрез многобройните си камери. Същото се отнася до звуците... Никой не може да вижда, нито да чува, нито въобще да възприема по какъвто и да било начин неща, които не са зададени в програмата на тези скафандри. Така аз стоя на един склон, покрай минаваща наблизо рекичка и гледам тези тромави машини как пъплят долу, на около десетина метра от мен. Аз съм диво животно, или дух, но знам, че те нямат как да ме забележат - не се вмествам във възприемателните параметри на програмата им. Случвало се е, виждал съм, някой от тези скафандри да се счупи при инцидент. Тогава съществото отвътре започва да цвърчи уплашено, а останалите бързат да го обградят, да запушат пробойната и да го върнат към изолацията му. После го отнасят в някоя от жизнените им банки, където не мога да видя, но знам, че го държат дълго време под карантина и го дезинфектират. Особено много внимават в жизнената им среда да не попадне някоя частичка от външния свят. Тъй като живеят в напълно изкуствена среда от векове, те отдавна са изгубили всякаква имунна възможност да се справят с обичайните трудности, които съпътствт природата. Знам, че им е тежко да поддържат изкуствената си инфраструктура и това всъщност заема цялото им време и всичките им усилия. И тези тук далеч не са дошли, за да се разхождат, както правя аз, нито да гледат слънцето или поникналите билки. Те дори не забелязват тези неща, а и нямат в програмата си време за подобни работи. Те са тук, за да работят. Съществуването им зависи от поддържането на огромни системи от жизнени банки, приличащи на херметизирани градове, където те поддържат своя изкуствен свят. Спомням си, казвали са ми, че когато по между им възникне някакъв конфликт, единственото, което е необходимо да направят, е да запратят няколко камъка срещу жизнената банка и да причинят пробойна в стените й. Разхерметизирането е най-големият им ужас. Малко обременен от тези мисли, припвам нагоре по склона, радвайки се на лекото си, гъвкаво и свободно тяло, което ме носи през тревата и ми позволява да чувствам с кожата си вятъра...
Яко, а!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Бартер
« Отговор #24 -: Март 27, 2008, 19:26:30 pm »
Това да си прикован към чиновническия стол не е гаранция, че не може да оцелееш сред природата. И не съм казал, че е нещо страшно да си сред природата. Просто се дразня от такива апокалиптични предсказания с надменен тон към същите тези, които са залепени за чиновническия стол...

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Бартер
« Отговор #25 -: Март 28, 2008, 06:44:02 am »
По този въпрос имам едно интуитивно видение...
Онази кукла" Бритни Спиърс" в скафандър, нали? ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27