Автор Тема: Ян ван Хелсинг - Не пипай тази книга!  (Прочетена 97345 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Ян ван Хелсинг - Не пипай тази книга!
« Отговор #105 -: Март 13, 2011, 12:51:57 pm »
Наскоро попаднах на нещо интересно. В повестта на Пушкин "Дама Пика", героинята сключва сделка с дявола, който се явява в образа на безсмъртния граф Сен-Жермен. Доста необичайо съвпадение или Ян Ван Хелзинг е запознат с творчеството на Пушкин.
Seeking,Ян Ван Хелзинг в книгата си "Не питай тази книга!" къде по-точно представя граф Сен-Жермен като "дявол"?
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Seeking

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:Ян ван Хелсинг - Не пипай тази книга!
« Отговор #106 -: Март 13, 2011, 14:43:07 pm »
 ;D Blue Star, четеш по диагонал! Прочети пак поста ми, за да ти стане по-ясно, а може и "Дама Пика" да прегледаш. Ян Ван Хелзинг не го представя никъде като дявол, но в повеста на Пушкин дявола е в образа на безсмъртния граф Сен-Жермен. По ясно от това не мога да се изразя  :yes:
Сега като прочетох поста на konstantin2007, може би и Пушкин, и Морис Льоблан са имали някаква информация за въпросният граф и са го изполвали като персонаж в своето творчество....Трябва да се разровя да видя дали няма да изскочи и от някое друго произведение.
« Последна редакция: Март 14, 2011, 08:22:31 am от Mirotvorec »

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Ян ван Хелсинг - Не пипай тази книга!
« Отговор #107 -: Март 13, 2011, 19:34:21 pm »
Полезно четиво. :writer:

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ян ван Хелсинг - Не пипай тази книга!
« Отговор #108 -: Март 26, 2011, 20:22:40 pm »
;D Blue Star, четеш по диагонал! Прочети пак поста ми, за да ти стане по-ясно, а може и "Дама Пика" да прегледаш. Ян Ван Хелзинг не го представя никъде като дявол, но в повеста на Пушкин дявола е в образа на безсмъртния граф Сен-Жермен. По ясно от това не мога да се изразя  :yes:
Сега като прочетох поста на konstantin2007, може би и Пушкин, и Морис Льоблан са имали някаква информация за въпросният граф и са го изполвали като персонаж в своето творчество....Трябва да се разровя да видя дали няма да изскочи и от някое друго произведение.
Гаранция има,ама и аз не мога да се сетя за конкретно произведение.Сигурна съм,че съм го срещала и при други автори,ма пусто не ми идва на акъл ???

Неактивен healthy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: Ян ван Хелсинг - Не пипай тази книга!
« Отговор #109 -: Април 10, 2012, 00:21:19 am »
Тази книга я четох на 16. Беше ми интересно,помислих си, че сигурно това е вярно, но не ме засяга особено. Но след време се промениха нещата :flag_of_truce: и се сблъсках с доста от описаното. Даже няма да ми навреди да я прочета отново. ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27