Автор Тема: IRASC - Средство за избягване от камери  (Прочетена 5350 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
IRASC - Средство за избягване от камери
« -: Февруари 28, 2008, 19:55:11 pm »
I-R.A.S.C. [ i-ràs ] infra-redlight against surveillance camera

Инфрачервена светлина срещу камери за наблюдение. Интересно средство, с което образът ви няма да бъде записан от камери за наблюдение. Вместо образ и глава камерите записват светлина на раменете ви.

Или иначе казано, средство за предизвикване на интерес от страна на наблюдателите и тези, които следят постоянно нашите действия.

http://www.oberwelt.de/projects/2008/Filo%20art.htm

Можете да си го купите от януари тази година.  :D
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: IRASC - Средство за избягване от камери
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2008, 22:16:57 pm »
Може да е полезно понякога.

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Относно: IRASC - Средство за избягване от камери
« Отговор #2 -: Февруари 29, 2008, 19:45:44 pm »
ммдам , много интересно , може да си го сложи човек на номера на колата ;) , иначе не можах да разбера , това като нащийник ли се слага? Преди съм срещал едни спрейчета срещу камери .
Елементарен човек!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: IRASC - Средство за избягване от камери
« Отговор #3 -: Февруари 29, 2008, 21:08:34 pm »
За номера на колата едва ли ще стане щото веднага ще измисля закон подобно на антирадарите ако си я напръскал - това само по себе си да е нарушение  ;)

Неактивен extazo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Относно: IRASC - Средство за избягване от камери
« Отговор #4 -: Март 02, 2008, 21:20:21 pm »
аз това го гледах в един филм, но реших че едва ли са  оставили толкова лесно-\"досетлив\" начин за заслепяване ......
ще ми е интересно да разбера от първа ръка работи ли....сами разбирате че снимките от този сайт нищо не доказват.

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Относно: IRASC - Средство за избягване от камери
« Отговор #5 -: Март 11, 2008, 21:55:08 pm »
http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=4&id=14375

Изобретиха камера, която “вижда” под дрехите
11 Март 2008
Камерата може да “вижда” през тъкани, керамика и дърво

Британската фирма ThruVision представи нова камера, способна да вижда през дрехите, съобщи ВВС. Приборът, наречен Т5000 може да регистрира електромагнитно излъчване в терахерцовия диапазон, т.н. Т-лъчи.

Представител на компанията коментира пред ВВС, че различните обекти на екрана светят с различна яркост. Камерата може да “вижда” през тъкани, керамика и дърво. През вода и метал Т5000 не може да “вижда”.

Освен това Т5000 може да открива оръжие и наркотици при хора, намиращи се на 25 метра от нея.

Разработчиците твърдят, че камерата улавя вълните, които се излъчват от обектите и не оказва никакво въздействие върху тях, т.е. тя е абсолютно безвредна. Освен това изображението на Т5000 не показва анатомични детайли от човешкото тяло.

Технологията за създаване на камерата е взаимствана от астрономите, които използват подобен принцип за наблюдение на умиращи звезди. Камерата е създадена в сътрудничество с Европейската космическа агенция (ESA). Т5000 ще може да бъде видяна на годишното изложение за научни постижения във Великобритания на 12-13 март.

Серийното производство на Т5000 очевидно ще доведе до пробив в технологиите за безопасност. Критиците обаче се опасяват, че подобна камера ще превърне Великобритания във “тотално следено общество”.


абе аз вече на сериозно ще гледам да си зема таа камера, то тия прекаляват направо...
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27