Автор Тема: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 465096 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eon

  • Гост
По повод новината от колегата 1989, ето малко допълнение на нещата от www.abovetopsecret.com

Учени разкриват тайни на НАСА за градовете на Луната и микробите на Марс

 
Бившия мениджър на Отдела за Информационния и Контрол над Изображенията (снимките) в Лунарната лаборатория към НАСА по време на пилотираната лунна програма Аполо, Кен Джонстън, изказа доста зашеметяващи твърдения. Специалиста казва, че американските астронавти са намерили древни руини от изкуствен произход и за тогава неразгадаема технология за контрол над гравитацията, когато те са се приземили на луната. Астронавтите са направили снимки на обектите, които са намерили, но НАСА е наредила на Джонстън да унищожи снимките. Джонстън не изпълнил заповедта. Той каза, че американското правителство е крило тази информация повече от 40 години.

Твърденията на Джонстън относно Аполо скоро се появиха в нова книга, "Тъмна Мисия: Тайната История на НАСА", съ-авторствана от бившия консултант на НАСА и CBS Science Съветник, Richard C. Hoagland и Mike Bara, космически инженерен консултант. Според Кай Феррари, JPL Директор на SSA Програмата (в телефонно обаждане до Джонстън миналата седмица), точно Джонстън е "този, който е цитиран [като] критикуващ НАСА в новата книга на Хоугланд, Тъмна Мисия,'" което я накарало (Кей) да попита за напускането на Джонстън от SSA програмата. Когато Джонстън отказал, цитирайки Първата Поправка защитаваща свободата на словото, която е и разрешена за всички служители на НАСА, дори тези в JPL, Феррари очевидно решила да го своеволно да го оттегли от SSA Програмата тази седмица без причина.


ИЗТОЧНИК


NASA Уволнява Бивш Директор по сниките и информацията от Аполо от JPL Обучителната Програма, който ще бъде показан на Национална Прес Конференция
 
Д-р Кен Джонстън, бивш Мениджър на Отдела по информация и Контрол на Снимките в Лунната Програма на НАСА, е бил безцеремонно уволнен Вторник сутринта, 23 Октомври, от престижната програма на JPL - "Посланик на Слънчевата Система" (SSA). Всички доказателства на образцовото 4 годишно участие на Д-р Джонстън в усилените опити на НАСА да "представи публично важността на космическите програми на НАСА из целия свят" са били заличени от официалния сайт на JPL SSA, без официално уведомление към Д-р Джонстън за причината да бъде сторено това.

Превод: Stefany

SOURCE

Dr. Johnston will present documentation of his claims, credentials and key role at NASA October 30th.

Enterprise Mission to Hold Press Briefing on Possible Connection Between Next Space Shuttle Discovery Mission and Classified NASA Findings, at the National Press Club on Tuesday, Oct. 30

 
The subject: Why is NASA Determined to Launch Space Shuttle "Discovery" October 23rd, Despite NASA Engineering and Safety Center Warnings NOT to Launch? Has NASA Learned NOTHING from the Previous Schedule-Driven Disasters of Challenger and Columbia? Are Classified NASA Lunar Findings Secretly Pressuring the Aging Shuttle Program to Completion by 2010, to Make Way for "Constellation" -- and the New "Space Race" to the Moon?

Why this abrupt international focus on a 21st Century Moon Program -- after over 30 years of the Moon being totally ignored? Did Apollo find "something" of major importance on the Moon, which NASA just forgot to tell the rest of us? And is this somehow connected with NASA's inexplicable urgency to launch Discovery "on schedule," despite the safety issues? The October 30th NPC briefing will present startling answers to these major public policy questions - which could significantly affect the future of the VSE and NASA.

« Последна редакция: Ноември 03, 2007, 13:22:48 pm от Eon »

Eon

  • Гост

Откъде да знаем дали вече ги няма тия неща от снимките ;D
Все пак, според Лиър, те не са спирали да ходят ;)

Ми може да ги има и може и да ги няма. Новината не винаги съвпада с моето мнение. Просто ти поствам самата новина. Не съм я коментирал както виждаш.
« Последна редакция: Ноември 03, 2007, 13:21:48 pm от Eon »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
За скептиците - щом Поясите на Ван Ален са толкова опасни и радиоактивни, то те би трябвало да увреждат всякаква техника, не само космонавтите. Тогава как сателитите отиват на височина 40 000 км(геосинхронна орбита), без да се повредят, а и не само те. Как са оцелели другите апарати, които са пратени към останалите планети? Данеби всеки един сателит да е оборудван с най-скъпата радиоактивна защита?
Склонен съм да вярвам, че все пак, освен гравилетите, които са използвани по време на Аполо програмата, Аполо 11 наистина каца на Луната ;)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
  Сетих се, че преди време ми попадна видио в нет с кадри на конструкции заснети на Луната. Опитах да намеря линка който пуснах тук във форума с превод на коментарите. Уви, не успях да го открия с търсачката. Мисля, че беше от португалска телевизия....
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Ами май беше на испански - ето го с български субтитри  ;)

http://www.vbox7.com/play:799c3459

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Само от Луната ли мога да си купя ;D Колко ли струва един кв. метър на Марс?
Ще питаме Alien, той е ходил там и сигурно пак ще ходи.  :P

Че те отдавна продават и на Марс  http://shopping.moonestates.com/me/ordering_mars.php   ;)
Въпроса е дали използват хипер евтиния транспорт с полево задвижване, за да ходят скрично от нас на Марс ;)
Да не забравяме, че Марс роувъра е бил мистериозно почистен от пясъците по соларните панели :P
« Последна редакция: Ноември 03, 2007, 20:26:25 pm от Guderian »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Gabaro  ще ти дам един елементарен пример за разликата между писатели на научна фантастика и такива служили в американската армия с достъп до по-секретна информация! И разликата е че писателите фантасти не ги убиват! Или поне не и заради това , което пишат.  В случая за съжаление Купър е застрелян.

Може да му прочетеш биографията  и после пак приказвай за  фантaстика, мърмоти и т.н  http://www.hourofthetime.com/william.htm
Добре де, той не казва нещо ново. Джон Лиър потвърди същото, но не са го убили. И той е бил във ВВС на САЩ.
Значи причината за смъртта на Купър трябвяа да е друга.

Неактивен Rammon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
Толкова много ми се спи, изчетох толкова много мнения и в крайна сметка не разбрах какво има на тая тъмна страна на луната. Някой може ли да обобщи с няколко изречения  ;)

Иначе аз съм чувал, че някои от астронавтите, които са видяли ИСТИНАТА на луната са се побъркали, разболяли са се или са били убити.

Странни дни на планетата Луна.
« Последна редакция: Ноември 05, 2007, 02:07:10 am от Eon »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Най-общо казано на тъмната страна на луната има кратери
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Не знам човек да е стъпвал на обратната страна на Луната. Знам, че са прелитали над нея, но какво са видели от тази височина, и дали е било осветено.
Ако се замислим, наистина друга цивилизация, която иска да остане скрита за нашите камери, би си построила баровете на Тъмната страна:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Rammon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
Най-общо казано на тъмната страна на луната има кратери
хахаха,добър отговор  ;)

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
не знам ас тва видео не го бях гледал със субтитри и останах изненадан направо вече не знам кое е вярно и кое е лъжа

Неактивен Rammon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
В момента вървят две много интересни теми във форума Above Top Secret за снимки и аномалии на Луната. Водят ги специалисти от екипа на Джон Лиър и понякога самият той се включва в дискусиите. Тонове фотографии и коментари. И като във всеки форум - маса скептици и тролове :-) Но за какво са скептиците, ако не да държат краката ни на земята докато главите ни се реят в космоса :-)

http://www.abovetopsecret.com/forum/thread225616/pg1
John Lear's Moon Pictures on ATS
Тук се коментират снимки на Луната направени от спътници и сканирани от Боб Лазар

http://www.abovetopsecret.com/forum/thread237436/pg1
Revealed for the First Time Color Images of the Moon from Clementine Satellite
Снимки от лунния сателите Clementine в цвят. От 1994 година са публикувани само черно-белите снимки направени от спътника. Хората до сега вярват, че луната никога не е снимана в цвят. Сега за първи път екипът на John Lear представя цветните фотографии high resolution, live color на цялата лунна повърхност вкл. Обратната страна.

http://161.115.184.211/teague/apollo/
5000 снимки от експедиции на Аполо до луната. Този фолдър съдържа фотографии, които няма дори в архива на Аполо. Например архивът на Аполо 17 съдържа 272 изображения. Тук има 2373. Не е ясно какво е предназначението на този фолдър и защо е в интернет. Открит е абсолютно случайно от сърфисти.

По-долу е любимата ми фотография от Aristarchus, която дори не е направена от спътник, а с 10" телескоп от земята и с обикновена уеб-камера. Под него е  изображение, което е типичен пример за грубата цензура на NASA.
Тези кръглите светещите ми напомнят за някои филмчета със НЛО-та. Гледах един филм,където показват някои кадри от случайни заснемания на НЛО-та в космоса и са със абсолютно същите форма и структура само че филма беше черно бял,както повечето такива в космоса. Иначе това го даваха и по БТВ в ония филм за НЛО - как един руски спътник кисне в космоса и се опитват да го видят с една камера ,обаче около него се движат сума ти ей такива кръгли неща.
Дали пък луната не е дом на такива "работи" ?  ??? :P

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
В папката на Аполо, от линка горе, има само 3 ( три !!! ) фотографии, и то много некадърни, някой е скъсал снимката.
На въпросната снимка с 10'' телескоп и обикновена уеб камера, би се хванал само аматьор:))))) По надолу във форума
abovetopsecret.com, има обикновена снимка на кратера Аристарх с телескопа Хъбъл. Наистина дъното на кратера е по-бяло от стените му, но никой не може да твърди за снимката с 10'' телескоп, че това било плазма. Интересно как познаха:) Ако снимката е правена с 10'' телескоп, едва ли щеше да е толкова подробна.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Ами май беше на испански - ето го с български субтитри  ;)

http://www.vbox7.com/play:799c3459
Това е. Но след обработката качеството му е паднало. :(
А това:
1 Хора Стъпили На Луната (Apolo11)
Колко човека е бил екипажа?
Двама се борят с гравитацията а третия снима и гледа да не излязат от кадър?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27