Автор Тема: Комунизмът турцизира и циганизира България  (Прочетена 101782 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Комунизмът турцизира и циганизира България
« Отговор #150 -: Юни 09, 2009, 08:39:36 am »
Относно турцизирането. Обърнете внимание че термина българомохамеданин отпадна от речника на  "българските" политици. Имаше случай когато някой от говорещите по ТВ го употреби и му беше направена забележка, че този термин е неправилен и не следва да се използва. За това постоянно чувате българските турци, отнасящо се  и хората които никога не са знаели и говорили турски. Термина българомохамеданин е забранен за ползване. Турцизирането става именно по време на "демокрацията", под натиска на големия "брат".
« Последна редакция: Юни 09, 2009, 08:41:41 am от daskala »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:Комунизмът турцизира и циганизира България
« Отговор #151 -: Юни 09, 2009, 08:42:19 am »
Добре де, като знаят да говорят турски са турци, а когато не знаят да говорят турски са българомохамедани (баси дългата дума), така ли?

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Комунизмът турцизира и циганизира България
« Отговор #152 -: Юни 09, 2009, 08:50:04 am »
Добре де, като знаят да говорят турски са турци, а когато не знаят да говорят турски са българомохамедани (баси дългата дума), така ли?

/ба си разсъждението/. Душевността на различните етноси е различна. Българите които са били принудени да приемат исляма, по политически съображения, имат от стотици години натрупвана българска душевност.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:Комунизмът турцизира и циганизира България
« Отговор #153 -: Юни 09, 2009, 10:53:41 am »
Ми изразявай се по-ясно де. Значи като се прави преброяване или някакви други простотии ще трябва да ги питаме вашата душевност каква е: ако кажат ние сме благи хорица, тука копаме нивата, изповядваме мюсюлманство са българомохамедани. Ако кажат ние сме турци, защото когато са идвали руснаците не сме пожелали да бягаме от тях и сме останали тука, знаем турски, много сме лоши и работим за това Турция да превземе България - са турци.
И в крайна сметка какъв е смисъла на цялата работа не разбрах?
Ахмед Доган и политиците от ДПС какви са? Българомохамедани (ба си дългата дума) или турци?

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369
Re:Комунизмът турцизира и циганизира България
« Отговор #154 -: Юни 09, 2009, 13:29:02 pm »
Ахмед Доган и политиците от ДПС какви са? Българомохамедани (ба си дългата дума) или турци?
Еон, ако гледаме душевността  ;D ;D са си алчни, сребролюбиви, манипулатори-обирджии. :-X Другото са политически думи, лишени от практически смисъл. Защото не помагат и на собствените си избиратели.Чух по ТВ, че само в Шуменско ДПС е загубило около 10000 избиратели на евровота. :)

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Комунизмът турцизира и циганизира България
« Отговор #155 -: Юни 09, 2009, 13:47:21 pm »
Важно е от кой отбор са!
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:Комунизмът турцизира и циганизира България
« Отговор #156 -: Юни 09, 2009, 14:53:58 pm »
Ахмед Доган и политиците от ДПС какви са? Българомохамедани (ба си дългата дума) или турци?
Еон, ако гледаме душевността  ;D ;D са си алчни, сребролюбиви, манипулатори-обирджии. :-X Другото са политически думи, лишени от практически смисъл. Защото не помагат и на собствените си избиратели.Чух по ТВ, че само в Шуменско ДПС е загубило около 10000 избиратели на евровота. :)


Ами ще изгубят, не 10 000 ами 100 000 - елементарно е, хората не им вярват вече. Това, че са от село не значи че са глупави.

Цитат
Другото са политически думи, лишени от практически смисъл.
Точно това исках да кажа, но някои хора изглежда още живеят в 70-те години на 19-ти век.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Комунизмът турцизира и циганизира България
« Отговор #157 -: Юни 09, 2009, 21:38:55 pm »
Ми изразявай се по-ясно де.
И в крайна сметка какъв е смисъла на цялата работа не разбрах?
Ахмед Доган и политиците от ДПС какви са? Българомохамедани (ба си дългата дума) или турци?

Еон, в момента се правиш на простак. Ако проследиш начина на мислене народопсихологията и народната музика или  фолклор на българомохамеданите
ще се убедиш , че те са си чисти българи. Лошото е че ти не си от онзи район и не познаваш нещата. Ти си просто един от елементарно мислещите хора,независимо от това че си администратор. Може би това е и твоя интерес, не знам.

Неактивен bonano

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 61
Re:Комунизмът турцизира и циганизира Бълга
« Отговор #158 -: Юни 09, 2009, 21:41:12 pm »
НАПЪЛНО ТЕ ПОТКРЕПЯМ !!!
« Последна редакция: Юни 10, 2009, 08:20:19 am от Mirotvorec »
Правописните грешки са умишлени. Всяка прилика с действителни и обозрими в близкото бъдеще събития е

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:Комунизмът турцизира и циганизира България
« Отговор #159 -: Юни 09, 2009, 21:49:28 pm »
Ако ще държим на епитетите, които ти така лесно лепваш на хиляди хора, защо тогава да не ги наричаме помаци? Помаците се различават от турското малцинство в България по това, че ходят със забрадки (става въпрос за млади момичета), а турското малцинство не (пак казвам, става въпрос за млади момичета), не знаят да говорят турски, не знаят да пишат на турски.

Остави го човека за какъвто се мисли, такъв да си се нарича, какъв си ти че да му слагаш епитета българомохамеданин, може би човека иска да се нарича просто БЪЛГАРИН? Или турчин, или мохамеданин, или просто човек. Мен това ме дразни, че разни журналисти или медийно изявени хора им слагат каквито си измислят епитети.

И като ги наречеш българомохамедани какво става? Нещо променя им се статута ли какво? По-готини хора ли стават? По-душевно извисени? По-богати, бедни? Или просто правиш справка за НСИ - еди колко си % от населението е такова и онакова... пълни простотии.

Ето това искам да ти кажа. Нямам никакъв интерес и ми е все едно как ще се самоопределят хората живеещи над 1500м в Родопите. Казах ти какво ме дразни в случая. Но с теб все не можем да се разберем.

Ми изразявай се по-ясно де.
И в крайна сметка какъв е смисъла на цялата работа не разбрах?
Ахмед Доган и политиците от ДПС какви са? Българомохамедани (ба си дългата дума) или турци?

Еон, в момента се правиш на простак.

Правя се на простак и по-скоро иронизирам думите ти, за да те накарам да си помислиш колко е абсурдна ситуацията отстрани.
« Последна редакция: Юни 09, 2009, 21:52:49 pm от Eon »

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Комунизмът турцизира и циганизира България
« Отговор #160 -: Юни 09, 2009, 22:13:08 pm »
Един ден ще узнаят свойте корени и ще се надигнат.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Комунизмът турцизира и циганизира България
« Отговор #161 -: Юни 09, 2009, 22:24:24 pm »

Правя се на простак и по-скоро иронизирам думите ти, за да те накарам да си помислиш колко е абсурдна ситуацията отстрани.


Ти просто нямаш представа колко си простоват. Аз съм от онзи район и познавам нещата прекалено дълбоко.
« Последна редакция: Юни 09, 2009, 22:26:08 pm от daskala »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:Комунизмът турцизира и циганизира България
« Отговор #162 -: Юни 09, 2009, 22:31:04 pm »

Правя се на простак и по-скоро иронизирам думите ти, за да те накарам да си помислиш колко е абсурдна ситуацията отстрани.


Ти просто нямаш представа колко си простоват. Аз съм от онзи район и познавам нещата прекалено дълбоко.

Може и да съм прост, но не деля хората на българомохамедани-българи-турци. И щом толкова държиш, нека да бъде така както ти казваш.  :P

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Комунизмът турцизира и циганизира България
« Отговор #163 -: Юни 09, 2009, 22:44:36 pm »
Тази тема от информативна се превърна във възбудител на тъмни и омразни нагони!

И тъй като темата насажда твърде нечовешки чувства и стремежи към разруха, които сме наследили от недалновидното мислене на миналото,

предлагам темата да бъде заключена!!! Стига сте се карали за глупостите на управляващите, които само това искат, ние да се караме!!! Не бъдете глупаци по волята на управляващите и властимащите!!! Бъдете умни, бъдете толератни, бъдете плуралистични!!! БЪДЕТЕ ХОРА!!!

Предлагам в бъдеще създаването на подобни теми да не се толерира и те да се трият веднага след откриването им!!!

Сайтове за национализъм дал бог много. Нека националистите и мразещите другите народи и вероизповедания да пишат там, колкото им душа сака. Това ви го казва българин, който живее в район с преобладаващо турско мнозинство.

cdms

  • Гост
Re:Комунизмът турцизира и циганизира България
« Отговор #164 -: Юни 10, 2009, 00:09:04 am »
Аз предлагам темата да продължи да си съществува. Просто трябва да се запази добрият тон.
Помаците трябва сами да си решат, какви да се наричат. Българи или турци - истината е по средата. Има много семейство, които са от смесени бракове между турци и българи. В крайна сметка всеки има правото да се самоопределя.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27