Автор Тема: Скандал с българин  (Прочетена 2474 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Скандал с българин
« -: Февруари 05, 2008, 20:12:37 pm »
Преди ден гръмна поредният скандал с българин, задържан заради терористични действия в САЩ. След бомбаджията от Ню Йорк американските тайни служби закопчаха наш художник - Сашо Алексов, заплашвал Буш пред Белия дом във Вашингтон. От Щатите изтичаше противоречива и неточна информация кой точно е сипел обиди по адрес на американския президент. Заради грешка на журналистите от изданието The Hudson Reporter, младият български художник Александър Алексов бе набеден за деянието и снимката му лъсна в някои БГ всекидневници. Недоразумението изясни баща му - големият български илюстратор Александър Алексов. Става въпрос за съвпадение на имена и възраст, като по последна информация задържаният във Вашингтон художник дори не е българин, а македонец. Иначе Алексов има зелена карта, но ходи в Щатите рядко - обикновено веднъж годишно. За последно художникът се е върнал от Америка на 1 декември 2007 г. Как се чувства, след като бе несправедливо замесен в скандал чак зад океана, Александър Алексов, разказва пред "Стандарт".

 - Г-н Алексов, как се чувствате, след като по погрешка ви набедиха за терорист?
 - Не ми е никак приятно. Отстрани може да изглежда смешно и нелепо да попаднеш в подобен скандал, но в действителност е много потискащо. От няколко дни аз и семейството ми живеем в постоянно напрежение. Близките ми са притеснени, познатите - учудени.
 - Звучите ядосан?
 - В интерес на истината съм ядосан, да. Няма друг начин. Снимката ми излезе във всички вестници. Личният ми сайт - също. А аз чрез него си изкарвам прехраната. Недоразумение или не, тази история е петно върху името ми.
 - Американските журналисти ли обвинявате за скандала, в който ви замесиха?
 - Всичко тръгва от американския сайт, да. Но историята беше раздухана най-вече от някои български медии. The Hudson Reporter поне не бяха публикували моя снимка, за разлика от нашата преса. Ние обаче винаги гледаме да си правим антиреклама.
 - Какво ще предприемете сега?
 - Засега ще изчакам, няма да променям сайта си на този етап. Консултирах се с адвокат, зная какви са правата ми. Очаквам медиите, които очерниха името ми, да ми се извинят, както предполага законът.
 
Лора СИМЕОНОВА

http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-02-05&article=220754

Да се смее ли човек, да плаче ли...Американските тайни служби го арестуват пред Белия дом, а в същото време той си е у дома в България.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Скандал с българин
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2008, 21:30:37 pm »
Ахахаахахаха pwned!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27