Автор Тема: Измислиха „интелигентен“ зъб, който лекува  (Прочетена 3104 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Измислиха „интелигентен“ зъб, който лекува

25.01.2008  12:10
Зъб, който изпуска лекарство против високо кръвно налягане, хипертироидизъм, рак на устата или болестта на Алцхаймер, беше измислен от учени от Палермо. Изобретението е плод на съвместна работа с изследователи от Израел, Полша, Германия, Швейцария и Испания.

„Интелигентният“ зъб е резултат от тригодишна работа, финансирана от ЕС с три милиона евро. Изобретението ще бъде в помощ и на подложени на лечение наркомани, както и на пациенти с хронични заболявания.

„Става въпрос за малка протеза, която се поставя в устата на болния на мястото на мъдреца му. От нея лекарството бива изпускано постепенно и в необходимото количество. Болният може спокойно да се храни и говори“, каза Либеро Итало Джанола от Университета в Палермо.

„Интелигентният“ зъб съдържа лекарство и микрочип, който контролира поемането и действието му у пациента. Зъбът може да бъде зареждан с лекарство от самия пациент, след като намиращо се на разстояние дистанционно устройство сигнализира, че това е необходимо.

Зъбът вече е бил експериментиран успешно в Израел при 11 наркомани, лекувани с Naltrexone.

Според Джузепина Кампизи от Университета в Палермо италианският екип учени в момента е в търсене на търговски партньор, който да произведе и пусне в продажба „интелигентния“ зъб. /БГНЕС
http://www.dnesplus.bg/Science.aspx?f=109&d=203443

Много "интелигентно" наистина.... надпреварата в очипяването на човешките тела продължава :-X

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Пак за финикийски знаци. Пак в полза на фармацевтиката. Че даже и електронната промишленост... Киборгизацията навлиза, напред с пълни сили за нови дела по пътя на ЕВОЛЮЦИЯТА! Амин!!! >:( >:(

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Мислех да отварям лично и да пиша тази тема, само че с друга насоченост.
Лично аз бачках по тоя проект (www.ibmt.fraunhofer.de и по-точно http://www.ibmt.fraunhofer.de/fhg/Images/SM_ms_IntelliDrug_en_tcm296-80609.pdf) и бях изумен колко е лесно да се направи човешки имплантат и именно това щях да споделям! Трябват само няколко инженера, един-двама програмисти, които да му направят конструкцията и функциите на базата на направени изследвания (а именно какво тряя да се прави) и като му се направи дизайна се праща за производсво...
Това което ми направи впечатление, че нещата, които се правят съвсем спокойно са могли да бъдат направени преди да кажем 50 години. Имайки предвид многобройните военни програми, които са тлъсто спонсорирани, съм сигурен, че са се постарали още тогава. И ставаме свидетели на обичайната история - военни цели -> мирни цели. (атомна бомба -> атомна централа, връзка между военни подразделения -> интернет, човешки имплантати за психоконтрол -> временни имплантати за лекуване...). Сиреч всичко се разработва с военна цел и после някои "гений" му "хрумва", че може току виж и нещо полезно да се направи. Макар, че в конретния случай тази технология ще облажи само богати типове, или иначе казано ще мине дълго време докато облажи и нормалния потребител.
Та това което е страшното според мене е на какво са способни военните изроди като се има предвид, че преди 50 години са можели и са правили тези изродски експерименти?!
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27