Автор Тема: САЩ вграждат чип в долар  (Прочетена 2438 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Radostin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
САЩ вграждат чип в долар
« -: Януари 24, 2008, 13:57:53 pm »
САЩ вграждат чип в долар

RFID (Radio-frequency identification) е метод за автоматична идентификация, който използва радио вълни.
Такива чипове се използват в супермаркетите за индикация на стоките на изхода.
Американското правителство ще направи експеримент с новата технология, за да разбере дали тя е подходяща и за по-големи стойности.
Държавната хазна иска да популяризира по-големи номинали на монети, за да спести от разходите за печатането на 6,5 милиарда книжни долара годишно, които са в обръщение средно по 18 месеца.
Предишният експеримент със станалата известна като Sacagawea dollar монета се провали, защото 97 процента от населението на САЩ въобще не я използваха.
Планът на администрацията на Джордж Буш е да постави пасивен RFID чип във фиксиран процент еднодоларови монети.
Сигналът от тях може да се проследи на разстояние до три метра.
Устройства за засичането му ще бъде поставен в машини за купуване на храна и напитки, за да се провери колко хора ще използват монетите с номинал един долар.

Източник: HiComm.bg

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: САЩ вграждат чип в долар
« Отговор #1 -: Януари 26, 2008, 19:47:37 pm »
Едва ли причината е точно "да се провери колко хора ще използват монети с номинал един долар"! Интуитивното видение, което ми се яви във връзка с прочитането на настоящата тема, беше как си играя на някаква компютърна игра и полето е показано отгоре; аз щъкам из картата с някакви стаи и полета, като се стремя да намеря и неутрализирам всичките "източници на зараза", отбелязани върху картата като червеникави петна; играта свършва, когато всичките "източници на зараза" бъдат неутрализирани. По-нататък моето видение се доразви във видение, според което аз и някакви мои приятели ровим из къщата, за да намерим дали не е останала някоя вещ с чип, която излъчва вредните си влияния над нас и ни пречи да се чувстваме добре в тази къща. Странни неща!...
Всяко домакинство - електифицирано!
Всяка вещ - с идентификационен чип!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27