Автор Тема: Енциклопедичен Речник на Източната Мъдрост  (Прочетена 5653 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...

Задължителен за всеки интересуващ се от Изтока. Издаден за 1 път през вече струващата ми се далечна 1996 г. и преиздаден преди броени седмици. Издателството е "Гуторанов и син" (евала!). Над 600 страници с термини от будизма, даоизма, дзен и индуизма. Невероятно ценен, с илюстрации. Твърди корици.

Имах старото издание от '96-та, с меки корици и си търсих над 3 години изданието с твърди корици. Така и не го намерих. По ирония на съдбата, аз май станах една от причините за преиздаването на този речник, защото 3 години питах където и да идех в България по книжарници (антикварни и обикновени). Съответно всички те правеха запитвания до Гуторанов :P Накрая на панаира на книгата през 2006-та, се запознах и със самият него и пак го питах за речника. Той каза: "Ох, ще взема да го преиздам този речник от цялата страна ме питат за него" :P ;D (Надявам се, той да не ми се разсърди за тази малка манипулация от моя страна, сигурен съм че ще му се продава речника, защото е невероятен и му пожелавам с цялото си сърце да се купува :D).
Така де, не стана на следващата година, както беше обещал, но ето, че стана сега и аз искря от радост 8) Преиздаденият вариант е само с твърди корици. Цената е малко наднормена (33 лв.), но бих дал и 50 за това съкровище. Сега вкъщи имам 3 копия ;D Едното си е моето с меките корици, едно с твърди от старото издание, което най-накрая ще върна на собственика от който го заех преди мноооо време и едно от новото, което ми подариха вчера :D

За ценители :D

Н.
« Последна редакция: Януари 11, 2008, 18:35:45 pm от H. »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Енциклопедичен Речник на Източната Мъдрост
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2008, 15:41:53 pm »
Супер..и аз искам да си го взема, само че е 33 лв...предпочитам да ги правят невзрачни, за по-евтино,по-важно е какво пише.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Енциклопедичен Речник на Източната Мъдрост
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2008, 15:45:03 pm »
Мда. Но веднъж се взима такова нещо. Струва си.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27