Автор Тема: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен  (Прочетена 206357 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

stiver

  • Гост
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #165 -: Май 16, 2009, 13:22:41 pm »
Спорт-Здраве, изглежда, че информацията и енергията са две различни неща. И на мен ми пламва главата, когато мисля за това, но това е защото и двете понятия са много абстрактни. Има някои спекулации, че това, което остава вечно след разрушаването на енергия-масата е информацията за нея. Освен това наскоро четох, че вероятният начин на мигновеното пренасяне на информация е способността и да се пренася във времето и да минава през други измерения. Твоят пример с холограмната вселена също е много интересен.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #166 -: Май 16, 2009, 13:26:05 pm »
скоростта на светлината, която има макс. скорост на разпространение на енергията.

Както писах в темата за номерологията, в неврологията е доказано, че електрическите импулси за извършването на някакво движение се излъчват части от секундата ПРЕДИ съзнанието да вземе решението за това действие.

Ако погледнем през призмата на Време, това означава, че има две времеви линии - едната е на финият свят.Другата е абсолютно копие на първата и е успоредна на нея, но е с една крачка назад(тоест не може да се построи перпендикуляр между две съответстващи си точки от двете линии).Втората времева линия е на плътният свят.

И ако има забавяне в случването(случването във финия свят) и осъзнаването на случилото се(същото нещо в плътния свят), то тогава скоростта на светлината и самата светлина са само следствия.

Тоест скоростта на светлината не може да послужи за опорна точка, когато се прави паралел между финия и плътиня свят.Тя може да е отправна точка за плътния свят САМО, но не и връзка между двата свята.

По-скоро такава връзка би било състоянието на мигновено случване на мислите - евентуално пресичане на двете времеви линии.
« Последна редакция: Май 16, 2009, 13:27:51 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #167 -: Май 16, 2009, 13:29:32 pm »
И като пиша сега, ми идва на ум...

Дали всъщност Енергия не е името на Нещото, когато се изразява в плътния свят, а Информация не е името на Нещото, когато то се намира във финия свят ?

Да не би информация и енергия да са случването и съответно осъзнаването на Нещото ?


Дали чак когато се осъзнае информацията, тя води до енергия? :) И дали енергия не означава "осъзната информация" ? :)
« Последна редакция: Май 16, 2009, 13:31:10 pm от Спорт-Здраве4 »

stiver

  • Гост
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #168 -: Май 16, 2009, 13:37:09 pm »
Не знам дали си прав, но това е горе-долу както аз виждам нещата. Затова и Айнщайн за първи път се уплашил от собствената си теория, защото усетил, че навлиза в територия, която противоречи изцяло на света такъв, какъвто го познаваме. Това е и единствената теория от която той се отказал, а днес казват, че вероятно това е най-същественото му открите, по-важно дори и от теорията на относителността.

« Последна редакция: Февруари 19, 2010, 16:49:26 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #169 -: Май 16, 2009, 23:08:42 pm »
Това си плаче за отделна тема : "Енергия vs. Информация"

бтв, струва ми се много теоретизирате.
Може да пробваме с по-прости примери.
Например 2 случая:
Ел. крушка на 220v и 60 w
Ел. крушка на 220v и 200 w
Какви са разликите в енергията между 2та случая?
Какви са разликите в информацията?

Ако информация и енергия беше едно и също ...
Какво би било положението в тези 2 случая?

Ами в случай, когато имаш 100 батерии по 1.5v и друг случай, когато имаш само 1такава батерия?
Какви са разликите в информацията и енергията?

Друг случай:
човек може да прави 100 лицеви опори. Очевидно има и енергията и информацията за това.

Друг човек има информацията, че човек по принцип може да се научи да прави 100 опори, но няма достатъчно енергия да ги направи.
Има ли разлика между 2та?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #170 -: Май 17, 2009, 08:54:26 am »
Друг човек има информацията, че човек по принцип може да се научи да прави 100 опори, но няма достатъчно енергия да ги направи.
Има ли разлика между 2та?

Ами очевидно и логично е, че който прави 100 опори знае повече за тях, отколкото човекът, който не може да ги направи :) Просто защото явно има повече опит с опорите, щом като прави 100, а другият не, нали така :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #171 -: Май 18, 2009, 04:01:43 am »
Да, и аз съм на това мнение, но мисълта ми беше, че има разлика между информация и енергия ...

Примера беше, че при информация дублирането на еднакви елементи е безмислено, докато при енергията дублирането води до нарастване и видоизмяна.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Max

  • Гост
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #172 -: Ноември 20, 2009, 16:42:31 pm »
Хора, минава  ми през ум, че самонреклият се "Посветен" може да е индуист.
1.Индуизмът не в списъка на отречените от него религии.
2.Той много пъти набляга на идеята си, че истинският Христос не е Иисус от Назарет, а е Някой, който е дошъл на Земята преди 4 хиляди години.
Не знам кога се твърди, че Кришна е бил на Земята, но си помислих за него.Който има информация за индуизма и богоете им да каже.
И изобщо в разсъжденията си тоя субект е високомерен като брамин. Представител на висшата каста тъй да се каже...

Max

  • Гост
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #173 -: Ноември 20, 2009, 16:48:00 pm »
Тц.
Сметката не излиза с някакви си 1200 години.
 Wikipedia:
"Основываясь на деталях, упомянутых в священных текстах индуизма,[8] и сделанных в соответствии с ними астрономических и астрологических расчётах,[8] точные даты явления и ухода Кришны были определены как 18 или 21 июля 3228 года до н. э.[10] — 18 февраля 3102 года до н. э."

Неактивен 3,14159

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #174 -: Ноември 23, 2009, 00:03:23 am »
Аз също прочетох "разкритията" на "посветения" и имам два варианта какъв е той.

Първи вариант - Един психично болен човек , който преди да се разболее е чел доста по темата.

Втори вариант - Голям шегаджия , който също доста е чел по темата.

Max

  • Гост
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #175 -: Ноември 30, 2009, 21:44:38 pm »
Определено е прочел, каквото има да се чете по темата.
А иначе моята версия е , че това е човек /мисля от женски пол/, който мечтае да се изкаже пред голяма публика и не намирайки я в реалния живот се е натресъл на онзи форум.



Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #176 -: Декември 02, 2009, 23:36:46 pm »
Много хора смятат, че човек не трябва да яде месо или яйца итн итн итн... тоест трябва да бъде вегетарианец, за да достигне до някакво по-високо духовно и ментално развитие. Чувал съм го от много гурута и всякакви такива ;) Не казвам, че не е вярно, но не казвам и че е вярно... Тук (сигурен съм) има хора, които вярват в това за месото, както и обратното. Имаше тема тук някъде за това. Ако можеш разтърси се и прочети, нямам време в момента да пиша.
Става въпрос, че въпросният "Посветен", ако приемем, че е посветен и може би просветен в това, за което говори, то той срива много представи за много неща... и едното от тях е храната и това, че месо не трябва да се яде.
 ;)
Не е казал нищо ново под слънцето,въпросният Посветен.Ако сте чели Библията малко от малко,ще сте наясно какво е казал Исус затова,което влиза и излиза от нащата уста и кое е по-вредно.  ;)Но някои хора си мислят,че като не ядат месо и животински продукти-ще достигнат по-високо духовно ниво.И после било трудно да се манипулират хората,как пък не... :bad:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен virgin maria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #177 -: Февруари 19, 2010, 04:15:31 am »
Изкам да коментирам писанията на "посветения". Ясно е е че това лице не принадлежи на кръвната линия, защото тя(кръвната линия - елита) не се занимава с пряка пропаганда, а предпочита това да свърши някоя овца от нашите братя, която принадлежаща на някоя масонска ложа и тъпкана с пари вече се мисли за много хай.

Приемам предложението че това може да е поредният опит за ефтина реклама на въпросният форум просто защото такъв ход е очебиен и обичаен. Не съм съгласна че въпросната посветена овца е толкова умна и бързо отговаряща че да снеме напълно по горното подозрение което изложих. Всеки който  от одавна е в тематиката, достатъчно добре запознат с повечето теории и философии би се справил също така "гладко" на пръв поглед със ситуацията на това бого-интервю. Това че тази начетена овца във  вълчи дрехи направи много тактически грешки които няма да коментирам(някои от вас може би ще се сетят защо), не е нещо особено и важно, това което обаче ми направи силно впечатление е че въпросният цирк спазва строго методът на хипнозата, което означава че въпросното лице целеше да прокара определена идея в която ако повярват и 20 процента от хората във форума или поне внесе и малко съмнение в тяхното мирогледие, то това би бил един огромен успех.

Въпросната доктрина която лицето х прокарва напълно съвпада с извадки от НОВАТА СВЕТОВНА РЕЛИГИЯ така нареченият ХУМАНИЗЪМ, който е разработен през 17 век по моя информация а може би и по рано. Основният принцип при разработването на една нова религия е следният: "Това което човека не вижда тои вярва в него по-силно от колкото в това което той вижда"- или с други думи мистиката е предпочитана реалност за нашето съзнание. Конструкцията на новата  мистика в която трябва да повярваме е съществуването на общо съзнание и  невидими същества  и души, някои от които идват тук на земята за да искупят греха си временно, както овцата каза и забележете че трябва да станем по добри, да се обърнем към себе си за да можем да избягаме от тоя затвор наречен ЗЕМЯ.

Защо тази идея ще спечели много хора, ето защо:

Първо, световните  религии са в процес на изчерпване с изключение на исляма, обществото се модернизира и това изисква по модерни и нормални понятия с които една евентуално нова религия би била работила, такива нови понятия наистина звучат приемливо и най вече модерно: Космическо съзнание, хуманизъм, душа, изкупления, инкарнация, и други трикови думи които съблазняват неукото съзнание. Интересното е че се използват елементи от свещенните писания на Тибет, но това е нормално то беше направено при всички световни религии
както и при самото християнство.

Второ, проблемът с изхода от нещата, тук се предлага тактиката ние да станем по добри като се обърнем към себе си и по този начин сме щяли да спасим човечеството. Със сигурност много хора ще се вържат на тази глупст поради много причини които не изкам да задълбавам в момента.

Трето, човекът или поне повечето от нас имат вродено чувство за съществуването на бог нещо което търсим през целият си живот, ХУМАНИЗМА ни дава отново тази невероятна възможност, но този път ще го търсим не на небето а в далечната галктика, и той няма да е под формата на човек а на някакво си абстркатно мега съзнание.

Четвърто хората имат нужда от това да принадлежът към нещо, това ги прави контролируеми а нашите скъпи ЕВРЕИ този път ни предлагат нещо глобално и неизбежно Нов Световен Ред с НОВА СВЕТВНА РЕЛИГИЯ.

И пето, много е привлекателен новият сюжет с високоорганизирана иерархична структура на космичното съзнание кото добре пасва на модерните ни разбирания са света.Тове е то което  изка тази посветена овца, да изпием с трепет и наслада, поредната сготвена помия. За съжаление ние ще го направим.

Всеки които попиташ какво е избвалението, как да променим нещата, къде е изхода, в какво се състои истината за нашето пребиваване, ще отговори : ТРЯБВА ДА СЕ ПРОМЕНИМ САМО ТОГАВА ЩЕ СПАСИМ СВЕТЪТ, това е най-голямата ГЛУПОСТ която може би ще властва цяла ера. КЛЮЧОВАТА ДУМА Е СВОБОДА само това ще ни избави от самите нас, да бъдем себе си и да не се променяме, господ е направил достатъчно, да следваме вътрешният си порив и да не бъдем лековерни, да следваме елементарните принципи на природата и да не се правим на ДИЗАИНЕРИ НА ДУШИ.
« Последна редакция: Февруари 19, 2010, 08:56:22 am от ₪ Eon ₪ »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #178 -: Февруари 19, 2010, 16:24:39 pm »
Ние си имаме СВОБОДА,това,че някои си я дават самички-си е техен личен проблем и избор!В крайна сметка,ако човек не се съгласи с нещо-никой не може да му го наложи насила.Всеки сам прави избора си,а че някои доста умело ни манипулират и "убеждават" в някои неща-това пак си е наш проблем,понеже им го позволяваме.И човек иска или не иска е дизайнер.Този,който иска да променя другите или се прави на по-знаещ-най-често просто избива комплекси.Никой,ама наистина НИКОЙ истински Учител или Посветен-не би тръгнал да дава съвети или да налага,каквото и да е.Да,може да сподели мнение,но силно се съмнявам,че би нарушил на който и да е така наречената свободна вола,защото отлично би знаел последствията.
« Последна редакция: Февруари 19, 2010, 16:34:06 pm от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен virgin maria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #179 -: Февруари 19, 2010, 20:46:13 pm »
Здравей Синя Звезда, благодаря ти за  коментара. Нека сега да се опитам да коригирам пребързаният ти анализ въпреки че ми е малко трудно да разбера позициятата ти. Ти твърдиш че притежаваме собствената си свобода и тя е неприкосновенна, дотогава кагато ние сами не пожелаем да я подарим на някои. Това не е така защото от край време ние не правим нашият избор сами а правим избора си под въздействието на обществените предрасъдаци и догми, избираме това на което сме научени да избираме, особено в днешно време това явление е още по силно, защото сме буквално бомбандирани от мощна мултимедиина информация която ни казва каква е реалноста и ние правим всеки момент избор основаващ се на тази фалшива реалност. (Статии по Теория на обществената хипноза има в интернет). Ти казваш че ние сме си виновни за това че се поддаваме  на влияние, братко това не е така, ние не сме виновни, това е неизбежно, нещо което не можеш да контролираш, само един мощен, чист и непорочен ум би могъл да направи нещо такова да се измъкне, а повечето хора не разполагат с такава силна машина. Ти казваш че посветената овца избива комплекси, разбира се че това е така, но мен както казах и преди ме впечатлява нещо друго и мисля че горе долу сносно го представих. Колкото за ДИЗАЙНЕРСТВОТО на души
не се хаващай за нещо което не съм изкала да кажа. Ясно е че психическата профилактика е важна и неизбежна, но това не е в контекста на темата която развих.
Колкото до последното ти изречение мисля че е безсъдържателно, опитай да разбереш това което казвам, темата която изложих може да бъде разчекната в 10 000 варянта но това е губене на време. Освен това не всичко може да се  каже накратко и правилно, това са неизбежни моменти в комуникацията.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
11 Отговора
9031 Прегледи
Последна публикация Март 06, 2006, 21:40:00 pm
от prestor
16 Отговора
11157 Прегледи
Последна публикация Юни 10, 2006, 23:25:56 pm
от prestor
0 Отговора
12016 Прегледи
Последна публикация Януари 11, 2008, 14:57:47 pm
от Admin
0 Отговора
9886 Прегледи
Последна публикация Февруари 03, 2008, 12:59:53 pm
от Eon
18 Отговора
15267 Прегледи
Последна публикация Юни 08, 2008, 22:15:05 pm
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27