Автор Тема: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен  (Прочетена 206558 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #240 -: Март 29, 2010, 21:51:48 pm »
Ирис имах предвид точно това което направи туко що, да имаш воля да говориш и да защититавш тезата си достойно нищо повече.
VM,какво е силата и куражът за теб?Едно и също ли са?
И защо спомена амбициите?Всъщност,това,в което упрекваш мен е насочено лично към теб самия,но не знам дали го виждаш,дори... :hi:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен VM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 72
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #241 -: Март 29, 2010, 22:17:01 pm »
Синя Звезда и Ирис, слушам мнението ви по нещата които изписах, направете коментар по тях и имайте уважение за това, независимо дали постовете  са ми добри ли не. Изложете факти за да защитите бъдещите си тези. Синя Звезда голям проблем е твоят проблем, и този проблем се превръща в проблем за всички, защото когато се опитваш да лъжеш за сметка на други трябва да поемеш отговорност, нещо което ти не можеш да направиш очевидно. Почни да четеш и не ми философствай  ;) , защото нямаш и понятие от философия. Голият ти позитивизъм върви по наклонена улица бясно на долу както всяко крайно нещо. Отново казвам, изложете мнението си по моите постове некъдърни или кадърни, имайте уважение към хората които са се трудили да пишат и да изложат тезите си. Изключително грозно впечатление ми прави колко долно и колко низко разводнявате тематиката, включително и в други тематики на форума. Ето контрапример, да вземе начинът по който се разви темата за Комасонството на Дънов. Там всеки си изложи нещата говори си кротко следи темата отговаря с факти или не, съвсем нормално и съм много доволна от начина по който се развива диалога, това е един хубав модел по който трябва да се развиват нещата незвисимо дали спора е губещ или печеливш за членовете и това няма значение важното е че се излагат все повече факти и съждения върху които ние всички можем да стъпим. Ако искате вечер да легнете и да спите спокойно, измислете нещо друго,
емоционалната проява на псевдовъзвишени способности всъщност на мен ми изглежда като да си свалиш гащите на публично място....
« Последна редакция: Март 29, 2010, 22:25:40 pm от VM »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #242 -: Март 30, 2010, 00:47:14 am »
VM,мерси за "оценката" ти.  :hi: Очаквах го!Но аз се чудя защо толкова много искаш да си наложиш мнението?Аз приемам твойто мнение,както и на всеки друг,но аз си имам и мое собствено мнение.Пречи ли ти?Ето директен въпрос от моя страна към теб.А как спя и какво е писането ми-"долно" или какво според теб,ок,приемам ти критиката.Но пак повтарям-най-често човек обвинява околните за това,което той прави и Е.За лъжата-хм,VM,а какво мислиш за псевдо "Посветените",които въвеждат хората в една лъжлива и илюзорна Истина?Може би затова никой не ни спуска наготово някои неща,а човек сам трябва да намери,това,което търси.Но човекът сам избира някои неща,това е негово право.В крайна сметка ВСИЧКО така е изградено и на толкова финни закони,че,каквото и да напиша,или кажа,съответно направя в реалния свят-това нещо носи някакви последици.Струва си да се замисли върху това човек.
И пак повтарям,не защитавам "Овцата",а просто смятам(мое ЛИЧНО мнение),че във всяко едно нещо има зрънце истина.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен VM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 72
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #243 -: Март 30, 2010, 01:36:05 am »
Синя Звезда имаш ли някакво определено мнение за писанията които исписах, вече ти казах че няма да коментирам нецелеви постове. И моля те пак, чети, нищо не си разбрала от това което ти казах. Между другото ти беше почнала да даваш отговор на Зиг-Заг, смяташ ли да довършиш тезата си? :bye2:

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #244 -: Март 30, 2010, 02:08:38 am »
Синя Звезда имаш ли някакво определено мнение за писанията които исписах, вече ти казах че няма да коментирам нецелеви постове. И моля те пак, чети, нищо не си разбрала от това което ти казах. Между другото ти беше почнала да даваш отговор на Зиг-Заг, смяташ ли да довършиш тезата си? :bye2:
Къде ми е тезата?  :blum2:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен VM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 72
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #245 -: Март 30, 2010, 02:26:24 am »
Хахахахахха, ти си фрапантен случай. :-*
Цитат на Синя Звезда:
Но има доста вероятности защо няма да има деца.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #246 -: Март 30, 2010, 14:41:49 pm »
Не бях обърнала внимание на тази тема,на е много интересна. Признавам си, не съм чела писанията на този "посветен", а коментарите в този форум. Отбелязах си някои неща, по които искам да кажа нещо, по-скоро примери, които възникнаха и искам да споделя с вас.
1. За Исус и Христос, че са резлични "личности" от различни епохи.Когато четях това си спомних една случка. Беше преди много години, по телевизията даваха интервю с някакъв свещенник. Не помня почти никакви подробности от това интервю, но едно нещо явно се е забило много дълбоко в съзнанието ми и ето сега излиза. Да речем, че се е казвал Николай (преди да се замонаши), а след това Серафим. Примерно. Журналистката няколко пъти се обръщаше към него по името му от живота "николай", при което той много бавно, категорично и спокойно казваше "Николай умря". Журналистката малко се сконфузи и след малко пак го попита нещо от живота на Николай. Отецът пак спря, отказа да отговаря на въпроса за Николай и пак рече "Николай умря". Това се повтори няколко пъти в процеса на раговора.Аз не помня нищичко от самия разговор, но тази категоричност при това "николай умря" съм запомнила. Сегурно е било най-малко преди 20 години.Ако кажа, че съм мислела дълбоко по въпроса ще излъжа. Изобщо не съм разсъждавала. Едва години по-късно си спомних и разбрах за какво става въпрос. В живота на личността се случва прелом,при който личността изчезва (умира) и ще е абсолютно неправилно да говорим за един човек преди и след този прелом като за една и съща личност. Когато прочетох обяснението на Ошо по въпроса за Исус и за Христос разбрах за какво говори. Исус е човекът преди трансформацията на личността(а тя е разпадане, смърт). Христос е след. Но и това не е правилно защото няма линейност, няма "преди" и "след" в някакъв чист линеен вид (както умът е свекнал да си представя процесите). Исус и Христос съществуват едновременно но никога не се проявяват едновременно. За да се прояви Христос Исус трябва да бъде разпнат. За Христос това е новорождение, вечен живот, за Исус това смърт и разпъване. Едно и сащо нещо. Точно както едно лале примерно има фаза луковица и фаза цвете (стебло+цвят). Те съществуват едновременно (в луковицата е затворено цветето), но никога не се проявяват едновременно. ПОКЪЛВАНЕТО за луковицата е смърт, разпятие, за цветето - новорождение. Ако дойде един извънземен, който не знае нищо за биологията, развитието на цветята и пр. и види едно до друго луковица и лале за него това ще бъдат 2 различни неща, нищо чудно и да си помисли, че са от различни епохи. Що се отнася до епохите, нека припомня всеизвестния факт, че линейно време не съществува, това е само умствена представа. Нека припомня, че учените ВЕЧЕ откриват невероятни неща, допускат наличието тунели във пространство-времевата матрица, които правят така, че да се "допират" времеви точки отдалечени на огромни разстояния....
Още нещо да изстискам от примера с луковицата и лалето. Кое е истината за растението? Светлината. Ако кажем тогава "Истината се спуска отгоре" това твърдение правилно ли ще е?! Абсолютно, на 100 %! И нека предположим, че луковицата и цветето имат съзнание. За луковицата, която е под земята и не знае що е това светлина, да не говорим слънце...как би звучало подобно твърдение? Вероятно би си помислила, че това означава, че истината се спуска от лалето.Все пак единственото с което тя (луковицата контактува)на този етап освен почвата е стебълцето в мига, в който тръгва да пониква. За цветето изразът "истината се спуска отгоре" има съвсем различен смисъл. Ето един и същи факт, който е възприет по два различни начина. Замислете се над това.
Друг въпрос господари - роби. Отново динена кора. Отново две различни интерпретации в зависимост от състоянието на съзнанието. тези две състояния съществуват в човека в зависимост от състоянието на съзнанието му. В непробуденото състояние си роб. Изглежда сякаш си роб на други хора, които са с по-високо ниво на съзнание. Но само изглежда така. Ти си роб само поради факта, че си все още в непробудено състояние на съзнанието (в луковицата си още, в егото си, в личността си). В мигът в който се случи пробуждане ти преставаш да си роб. Но ставаш ли господар? Погледнато спрямо тези, които все още са в непробудено състояние така изглежда. Но пак казвам само ИЗГЛЕЖДА. В действителност "роб" и "господар" не са отношения между хора. Това са оптични измами на съзнанието. Това са състояния на твоето съзнание, при това могат да проблясват ту едното, ту другото, точно както човек който ту задрябва, ту се пробужда, после пак задрямва....това е един динамичен процес....без никаква линейност във времето.
Пробуждането се случва мигновено, значи ти за миг (а може и за н-ти части от мига) можеш, условно казано, да станеш от "роб" в "господар" , а когато нещо отвлече вниманието ти и ти задремеш пак да минеш пак в състоние "роб". Но като се поразходиш н на брой пъти между състоянията в края на краищата разбираш, че това са само смяна на състоянията и няма нищо такова като "ние робите" и "те, посветените". Тези две състояния присъстват едновременно във всеки един човек.
Там е и неговата сила и мощ, защото е по силите на всеки един да пробуди.
ПО СИЛИТЕ НА ВСЯКО ЛАЛЕ Е ДА ЦЪФНЕ ПРЕЗ ПРОЛЕТТА! :)

Неактивен sabazii

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #247 -: Март 30, 2010, 14:50:59 pm »

 VM e моят човек.respect   :hi:

Неактивен VM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 72
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #248 -: Март 30, 2010, 17:58:31 pm »
Ето Синя Звезда, това е една хубаво изложена тема на Алибаба. Независимо дали тезата е силна или слаба, погрешна или верна, Алибаба показа начиниът по който мисли и най-вече обоснова от къде произлизат нейните заключения и мисли. Алибаба, може би несъзнава но изложи доста тежка философия и то на няколко реда, за което я поздравявам. Тя говори за Мая-ИЗМАМАТА, Лотоса- Земното цвете и израстването, Кълнът-раждането и вечното преминаване от смърт към живот(вечното разрушаване за да се мине към по високо ниво) и намекна неявно за непорочното зачатие, което е силно материализирано при християните, също така тя правилно сложи времето към -Мая(измамата) и загатна неговата нелинейност и каза много хубаво: няма след и преди, аз бих допълнила след и преди са сега. Цялата тази доктрина е от Тайното Учение или поне прилича на него. Аз съм много далеч от мисълта да използвам Християнските Догми за да доказвам нещо, така или иначе Христянстрвото е нищо повече от искусен препис от окултните литератури но материализиран до неузнаваемост, което е доказано, както и всички религии по света. Дали в действителност Исус е Диан-Чухан(слязъл дух да просветли хората), за мен няма значение, единственото нещо което ме привлича е че Доктрината на Исус е насочена против Еврейството в частност Масонството.  И така това което каза Алибаба го приемам като едно хубаво допълнение към цялата картина, имам известна критика към изложението,но не сега, не е нужно . Искам да я попитам обаче, смята ли тя че посветения е пробудител или както аз доказах в миналите си постове цели разложение в обществото. Ааа сетих се че не си го чела,....., защо не му хвърлиш един поглед и да ми кажеш, да споделиш с всички нас, какво мислиш по въпроса, явно имаш определен нюх към нещата, кажи ми моля те не ти ли "смърди" доктрината на "ОВЦАТА" . И накрая това което каза е много хубаво но и много опасно:  

Там е и неговата сила и мощ, защото е по силите на всеки един да пробуди.

Това е така, но нали разбираш че това е силно двойнствено, мисля че обикновено лошите хора се възползват най-много от това.

А още нещо забравих: Тази интерпретация за Исус Христос е много  известна, но мисля че "посветеният" говори съвсем буквално в случая, а не завоалирано, така както може би ти предполагаш.
« Последна редакция: Март 30, 2010, 18:12:37 pm от VM »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #249 -: Март 30, 2010, 18:30:20 pm »
По чисто технически причини в момента не мога да отворя файла за да прочета писанията на този посветен. Освен това не знам дали е нужно да влизам в ролята на арбитър. Може да сбъркам,но най-вероятно ще го направя в близките дни.
Има един начин, на който аз се доверявам, когато искам да разбера с какво си  имама работа и той е следене на най-фините изменения в състоянието ми докато съм контакт с нещото. Контактът може да е директен, физичиски, съответно тогава е доста изразен. Може и да е виртуален и тогава е по-неуловим, но пак го има. Общо взето следя не какво ми хрумва и какво си мисля, а следя за промени на друго ниво - най-общо казано дали настроението ми остава ведро, спокойствието ненарушено или се появява напрежение, което може и да е с +  знак. Примерно някаква форма на еуфория. Манупалативните неща обикново те прихващат, прихващат вниманието ти и ти губиш покоя си. Умът ти става...хепер активен, нарушава се концентрацията ти за други неща, улавяш се, че все натам те тегли, имаш ярки представи...това не е добър знак.Добър знак е покой и ведрост. Това най -общо  казано.
Интерпретацията на тези състояния никога не идва веднага, а много по-късно.Те са само като алармени сигнали, като сфетофар. Ако свети жълто или червено (напрежение в + или -)- по-добре спри и изчакай докато изплува интерпретацията. А това винаги става след като си се дистнацирал и дори почти забравил за проблема.
Може чрез сън, може след сън, може докато просто си зяпаш без цел и посока....внезапно те озарява едно прозрение по въпроса, за който вече може и да си забравил. Ако бързаш да интерпретираш веднага вероятността за грешка е много голяма.

По силата на всеки един е да СЕ (!) пробуди. Пропуснала съм СЕ. Ето на...една техническа грешка как промена целия смисъл.

Неактивен VM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 72
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #250 -: Март 30, 2010, 18:49:39 pm »
Да наистина, това СЕ измени целият смисъл, в такъв случай, разбира се комплиментът ми остава но без критиката. Много, много се радвам колко психологически подхождаш в тоя пост, имено нещата за които говориш трябва да се "детектнат" по време на един такъв прочит и да се открият манипулативните моменти. С нетърпение ще чакам, твоят анализ относно "Посветеният".
Ако не можеш да отвориш ПДФ-а пробвай с по-нова верся на Риидера >9.0.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #251 -: Март 30, 2010, 18:58:42 pm »
И още нещо пропуснах да кажа - специално искам да обърна внимание на това, което казва ketix! За мен това е точно така! И никак не е за подценяване.
За това е много опасно да получаваш информация ПРЕДИ сам да си се блъскал.
Един вид опасно е да получаваш отговори ПРЕДИ сам да си поставил въпросите. Сам!Опасно е да четеш просто от любопитство, а не когато имаш нужда от това. Интелектът трябва да служи за да ти помогне, а не да те въвлича в излишно интелектуално жонгльорство. Когато имаш необходимост от конкретен отговор ти знаеш, че търсиш и когато намериш разбираш дали това, което си намерил е читаво.
Ако си жаден и попаднеш на вода няма ли да я разпознаеш?! Ще я разпознаеш защото веднага ще те облекчи.И тогава няма да има нужда да питаш когото и да е това вода ли е. Просто ще го знаеш. Ако вместо вода си попаднал и си пил газ (примерно) не само, че няма да те облекчи, но ще ти стане още по-зле.

Неактивен VM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 72
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #252 -: Март 30, 2010, 19:35:09 pm »
Да, точно това се опитваме да докажем наистина, ти отново много добре го каза, дали водата която ни дава "посветеният" е отровна. Само и аз да допълна нещо, в никакъв случай не искам да те превръщам в арбитер, разбира се, поради някаква невидима причина, интересно ми е как ще разсъдиш по натам и не искам да субективизирам мнението ти. Така че бъди сигурна че интереса ми към твоето мнение не се основава на нещо преднамерено.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #253 -: Март 30, 2010, 20:16:51 pm »
 :)Не, не съм си и помислила, че ти или някой друг преднамерено нещо иска от мен.
Просто каквото и да кажа ще е още едно мнение за което ще има за и против и както за "за", така и за "против" ще се намерят аргументи, ще се водят спорове, накрая тези от "партия за" ще влязат в словесен дуел с тези от "партия против", може даже да се разделим на мъже и жени и пр. и пр. и цикълът се затваря. И всички ние ще сме нагазили яко пак в блатото на его разправиите, като не само, че ще сме се отдалечили от истината, ами може и да сме забравили за какво е почнало всичко.
За това само маркирах хлъзгавите моменти. И най-великата истина от живота на лалето за луковицата ще звучи като манипулация. Въпросът тук значи не е в това какви доводи ще намери лалето за да убеди луковицата. Въпросът не е и луковицата да търси разбиране на доводите на лалето.
Аз даже вече започвам да осъзнавам, че дори най-искрен опит да доведеш информация до някого, както се казва да му отвориш очите, самият този акт е форма на манипулация. Ти отнемаш на човека възможността да свърши работата сам, а именно при свършването и той ще укрепне, ще развие вяра в силите си.
Все едно непрекъснато да пишеш домашните на един ученик...ми той нищо няма да научи, нали за това са домашните. Не само, че той няма да научи нищичко, но ще остане с убеждението, че е неспособен. Истинската помощ (както сам на себе си, така и на друг някой), вече някъде го писах е по-скоро разбиване на илюзии, а не спускане на истини.
По принцип съм много подозрителна когато някой спуска истини.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #254 -: Март 30, 2010, 23:21:23 pm »
      Прочетете  първото  изказване  и  коментирайте  скритото  зад  последната  думичка!!!!!!!!!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
11 Отговора
9046 Прегледи
Последна публикация Март 06, 2006, 21:40:00 pm
от prestor
16 Отговора
11172 Прегледи
Последна публикация Юни 10, 2006, 23:25:56 pm
от prestor
0 Отговора
12025 Прегледи
Последна публикация Януари 11, 2008, 14:57:47 pm
от Admin
0 Отговора
9889 Прегледи
Последна публикация Февруари 03, 2008, 12:59:53 pm
от Eon
18 Отговора
15281 Прегледи
Последна публикация Юни 08, 2008, 22:15:05 pm
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27