Автор Тема: Албена Денкова: Застигна ни проклятието на Моцарт  (Прочетена 10845 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Албена Денкова: Застигна ни проклятието на Моцарт

06 януари 2008 / News.dir.bg
Катастрофата, която Максим Стависки предизвика през лятото край Приморско, е била закодирана предварително.
Това разкри през сълзи Албена Денкова в предаването “Море от любов“, цитирана от sportal.bg. Тя сподели пред слисаната водеща Наталия Симеонова, че не е трябвало да танцуват съчетанието си «Седемте смъртни гряха“ по музика от «Реквием“ на Моцарт.
Именно с този танц двамата станаха световни шампиони, но се оказало, че над музиката тегне тежко проклятие.
“Треньорът ни беше категорично против. Каза ни, че нещастие застига всеки фигурист, който е танцувал върху тази музика. До последно не искаше да направим съчетанието си и настояваше за друга мелодия. Но ние с Максим не го послушахме и настоявахме за Моцарт.
Триумфирахме със «Седемте смъртни гряха“, станахме световни шампиони. Но много скоро след това проклятието се сбъдна и ни настигна. Случи се тази ужасна катастрофа“, разказа задавената в сълзи Албена Денкова.
Оказва се, че няма фигурист, който да не е пострадал от танца си върху “Реквием“ на Моцарт. Прокобата тегне и над балетистите. Великият руснак Рудолф Нуреев умира няколко месеца след блестящо изпълнение върху композицията. Той е покосен от СПИН. Фигурист от Канада пък чупи крака си при нелеп битов инцидент. Най-драматична е съдбата на двойка италианци, които намират смъртта си в самолетна катастрофа заедно с родителите си.
“Прокобата над този танц явно не е шега работа. Съветвам всички бъдещи състезатели по фигурно пързаляне да не пренебрегват така лекомислено като нас лошата карма, която дава “Реквием“, допълни Албена Денкова.

От една страна хитър начин за оправдание, от друга обаче дали може да се изведе механизма и принципа на действие на "прокобата" ? Дали е свързано със самовнушение или пък самата музика има определени вибрации , а както знаем силата на звука може да бъде доста мощна в определени съчетания и комбинации.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Ахам, веднага се сетих "За вредата от краставиците"
...
Цитат
99,7% от всички лица, станали жертва на автомобилни и авиационни катастрофи, са употребявали краставици за храна в продължение на две седмици, предшестващи фаталната злополука.
:D
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Албена Денкова: Застигна ни проклятието на Моцарт

06 януари 2008 / News.dir.bg
Катастрофата, която Максим Стависки предизвика през лятото край Приморско, е била закодирана предварително.
Това разкри през сълзи Албена Денкова в предаването “Море от любов“, цитирана от sportal.bg. Тя сподели пред слисаната водеща Наталия Симеонова, че не е трябвало да танцуват съчетанието си «Седемте смъртни гряха“ по музика от «Реквием“ на Моцарт.
Именно с този танц двамата станаха световни шампиони, но се оказало, че над музиката тегне тежко проклятие.
“Треньорът ни беше категорично против. Каза ни, че нещастие застига всеки фигурист, който е танцувал върху тази музика. До последно не искаше да направим съчетанието си и настояваше за друга мелодия. Но ние с Максим не го послушахме и настоявахме за Моцарт.
Триумфирахме със «Седемте смъртни гряха“, станахме световни шампиони. Но много скоро след това проклятието се сбъдна и ни настигна. Случи се тази ужасна катастрофа“, разказа задавената в сълзи Албена Денкова.
Оказва се, че няма фигурист, който да не е пострадал от танца си върху “Реквием“ на Моцарт. Прокобата тегне и над балетистите. Великият руснак Рудолф Нуреев умира няколко месеца след блестящо изпълнение върху композицията. Той е покосен от СПИН. Фигурист от Канада пък чупи крака си при нелеп битов инцидент. Най-драматична е съдбата на двойка италианци, които намират смъртта си в самолетна катастрофа заедно с родителите си.
“Прокобата над този танц явно не е шега работа. Съветвам всички бъдещи състезатели по фигурно пързаляне да не пренебрегват така лекомислено като нас лошата карма, която дава “Реквием“, допълни Албена Денкова.

От една страна хитър начин за оправдание, от друга обаче дали може да се изведе механизма и принципа на действие на "прокобата" ? Дали е свързано със самовнушение или пък самата музика има определени вибрации , а както знаем силата на звука може да бъде доста мощна в определени съчетания и комбинации.
Малко вероятно ми се струва да е внушение, понеже едва ли повечето от тях са чували тази теория, за да си внушат, че ще им се случи нещо.  :-\

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Ако е свързано с 'вибрациите', какво ли ги е постигнало горките зрители. Докато фигуристите са се мяткали насам-натам по леда, зрителите са стояли на едно място и са били изложени през цялото време на въздействието на музиката. Надали след това, всички са се напили като казаци, метнали са се на джипове, валяци и други подръчни превозни средства и са почнали да газят наред.
120% съм убеден, че Максим е карал пиян като кирка множество пъти, въпреки участието си в кампанията 'Не карай пил", само че или не са го спирали, или си е плащал, докато е дошъл деня на разплатата.
Беден или богат, рано или късно, всеки един ден си получава от съдбата това, което си е изработил сам. И тогава остава оправданието 'Моцарт ми е виновен'
« Последна редакция: Януари 10, 2008, 01:49:14 am от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
То това е ясно но в случая може би се има предвид че докато зрителите гледат един път състезателите са я слушали стотици пъти докато са репетирали и им се е набило в главите  ;)Иначе пак казвам че  момента с "оправданието" издиша, но ми беше интересно това с музиката от гледна точка на възможностите за въздействие  ;)
« Последна редакция: Януари 12, 2008, 12:28:20 pm от Alien »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Да не се забравя, че Моцарт е бил масон все пак.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Комшия съм със Световните шампиони, тоя не го знам дали и преди е карал пиян, но определено се движеше с хамъра, като богоравен. В тесни соф. улици профучаваше поне с 60-70 км/ч. Дет се казва, беше хванал Мойсеи за шлифера. Малко алкохол и обърна съдбата си и на невинните младежи. Гадна работа. Да не ти се случва. :(

Eon

  • Гост
Сигурно е карал пиян и затова е станала катастрофата. Или ако не е бил пиян е карал с несъобразена скорост. Тая работа с Моцарт ми се вижда като евтин трик (оправдание) в евтино и жълто предаване каквото е и гореспоменатото.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Хм - много интересна тема!  :)

Аз мисля, че и това за вибрациите е вярно и това за алкохола и хамъра.

Винаги съм се чудила кой и защо се е спрял на Хамър за подарък. Нито Албена нито Максим ми приличаха на хора, които да карат джип. Ще поясня, че съм яростна противничка на карането на джипове в цивилния живот и ги признавам само за работа за хора които са в природата, военни или работят с тях. Останалото е барометър за изхвърляне в материалния свят.

Едното обаче води до другото и изглежда Максим се е главозамаял и си е позволил неща като бързото каране и алкохол, които няма как да не доведат до трагедия.

Албена е права за музиката, но не е права да го пробутва като оправдание. Вибрациите на музиката възбуждат един или друг мозъчен център, както и енергиини меридиани и чакри в тялото, които от своя страна увеличават качества свързани с тези области и органи. Определени песни могат да направят човек убиец или самоубиец, както пък други могат да увеличат вибрациите на третото око и да предизвикат видения.............

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Моцарт е бил в много тежко състояние, когато е пишел "Реквием"... И всъщност, както всички предполагам знаете, това му е последното произведение, което обаче той не завършва, понеже умира преди това. 
Допускам го и този вариант до някаква степен, защото всички знаем що за гений е бил Моцарт (а и масон както отбеляза Н. ) , а от тук аз се сещам за струнната теория и как цялата вселена е един голям "оркестър". Музиката е вибрация...  ;) Могат да се навържат нещата като се позамисля.
Но това е само теория... а другото е "просто музика" ?  :-\
 ;)

Bell

  • Гост
Не знам дали наистина има такова нещо като проклятие на Реквием, но не за първи път чувам или чета за необикновеното въздействие на музиката на Моцарт.

Например в книгата "Факторът Айнщайн" се описват експерименти на Калифорнийския университет и още някакъв, в които експерименти хора са изложени на "Соната за две пиана в сол мажор" на Моцарт за десет минути и успяват да повишат коефициента си на интелигентност с девет пункта, но 15 мин. след псирането на музиката ефекта избледнявал.

Не мога да се сетя в момента и за други куриози около музиката на Моцарт, но съм чувала и ще поразпитам понеже ми стана отново любопитно. :)))

А що се късае до Албена и Максим, интересува ме по-скоро това, че отново ще се нагледаме на "правосъдие"! >:(
« Последна редакция: Януари 13, 2008, 19:22:56 pm от H. »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Албена е права, но не е проклятие, а

безумна страст и обич, ярост, мъка, болка, депресия, страх, изолация, както и емоционален срив

закодирани във Реквиема на умиращия Моцарт.

Хора които са тренирали хиляди пъти на музиката за световното са пропити от тези вибрации и ги материализират в живота!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Силния човек се изправя срещу съдбата и поема отговорността за делата си, слабия търси причината в наказание свише, в лоши сънища или 'проклятие на Моцарт", само не и в себе си.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Силния човек се изправя срещу съдбата и поема отговорността за делата си, слабия търси причината в наказание свише, в лоши сънища или 'проклятие на Моцарт", само не и в себе си.

Разбира се! Но така нареченото "проклятие" е много интересно от психологична гледна точка.

Цитат
Оказва се, че няма фигурист, който да не е пострадал от танца си върху “Реквием“ на Моцарт. Прокобата тегне и над балетистите.

Ако са го знаели и са суеверни, както тя твърди, защо са решили да предизвикат съдбата?

От друга страна - защо изобщо им е харесал фаталния Реквием за световно? Изпълнявайки го те са предизвикали реквиема на кариерата си.

Хората слушат музика спрямо която вибрират в момента на психично ниво. Така, че самия факт че им е харесвал реквиема е бил доста тревожен за емоционалното и психическото им състояние. 

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Цитат
Ако са го знаели и са суеверни, както тя твърди, защо са решили да предизвикат съдбата?
Това са го решили още преди раждането си, а ние тук разсъждаваме кой е виновен  ;D Няма виновни, има линия на живота, която те следват.
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27