Автор Тема: Масови забрани за пушене на обществени места в Европа  (Прочетена 16184 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Забрараненият плод е най-сладък!Как умело се натрапва от някъде... ;)

Неактивен Montecristo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
  • Eppur si muove
Стой! НЕ мърдай! Пусни цигарата. Бааавно, спокооойно. Без резки движения. Да ти виждам ръцете. Арестуван си за нерегламентирано инхалиране на вещества с тютюнев произход на обществено място, замърсяване на въздуха, нарушаване на обществения ред, нарушени са и точка 5 и 8 от Националния Закон за Обществен Контрол(НЗОК)*.  8)  ;D
*Всяка прилика с Националаната здравно-осигурителна каса е случайна :-[
Impossible is nothing.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
По Дарик радио казаха че вече има проект на ЕС до 2025г. цигарите да бъдат извадени извън закона и ще станат нелегални както всеки друг наркотик. Ще има 15 години гратисен период в който ще има масова  разяснителна кампания защо това се налага.

Bell

  • Гост
А пък в Ню Йорк има българско заведение, което е минало метъра по много по-умел начин, но като разбрах направо ме забиха в земята. Хаха Значи нашенци там обявили заведението за български културен център и също така, че пушенето е част от българската култура, тъй че е дискриминация да не може да се пуши и да те лишават от културните ти меруприятия. ХАХАХАХА Един приятел е бил в тва заведение и разправя, че било голям майтап, защото почти никъде не се било пушело, а при нашенци димка.

За пушенето смятам, че е проблем и още как. Има един момент, който се забравя да бъде изкоментиран, а именно, че повечето пушачи не могат сами да си наложат ограничения и да се съобразяват с другите, даже смятат, че те са тези, с които трябва да се съобразиш, защото видиш ли горките имат зависимост и просто не могат. Много голяма рядкост е пушач да се съобразява без това да му бъде наложено от закона.
Например, в моята къща само майка ми е пушач, а останалите не сме. Като запуши сутрин направо се събуждам от миризмата, процежда се под вратата ми. Пуши ги една след друга независимо, че сестра ми е бременна. Знае, че не бива, но не може да се въздържи и си наумява, че не е толкова вредно. Като отидем някъде с нея или приятел пушач, то направо е извън дискусия да сядаме на маса за непушачи или въобще някъде, където не се пуши. Просто пушача не приема въобще такъв вариянт и изисква да се съобразиш с него. Да не говорим, че нито пък непушачите са виновни, че заведенията са направени така, че да толерират главно пушачите с цел печалба!
Мен това изключително ме дразни! Просто масата от хора не могат да проявят някаква толерантност и отговорност и едва ли не се стига до закона, за да бъдат приложени определени съображения. Както в случая с пушачи и непушачи. Това означава най-вече, че човека сам се поставя в положението на офца, в случая пушача, особено тия дето искат да спрат, който сам няма да направи нищо (освен, ако не му бъде наложено) макар и да знае, че е редно. Просто обществото (масата)е показало, че без пъдар не се получава.
Пак повтарям, има хора, които умеят да се контролират без да имат нужда някой да им го налага, така би трябвало да са всички хора, но не е така и е рядкост. Много е жалко това нещо, но изглежда повечето хора нито имат културата, нито съзнанието, нито волята да положат усилия да се съобразят с някой друг, а по-скоро клонят към закона на джунглата - чрез налагане на по-нахалния и силния!
За какво си говорим въобще? При тва положение възможно ли е въобще съществуването на общност без шефове, закони, пъдари...

Аз лично не смятам, че поведение, което откровено вреди на здравето на друг, трябва да бъде толерирано! Личния избор си е личен, стига да не вреди на здравето на другите, защото тогава нещата драстично се изменят откъм право!

П.П. Като прекараш известно време на място, където този закон за забраната на пушенето на обществени места е вече наложен, то като се върнеш в България пушенето в заведения и тн направо ти бърка в мозъка! Това е пълна деградация и апсурд, да спорим дали деграданта има правото да ти вреди или не, като негово лично право и ако не си съгласен то ти му потъпкваш правата!  :o ХАХАХА докъде я докарахме! :-X

П.П.П. Пушачи, не ми се нахвърляйте сега, аз също съм била пушач едно време, знам много добре какво е и съм благодарна на себе си, че се отървах. Казват, че бивш пушач още повече се ожесточава срещу пушенето и пушека - не знам дали е така, но определено адски ми лази по нервите!


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27