Автор Тема: I'm Lovin It :P (факти за Кока-Кола)  (Прочетена 17003 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
I'm Lovin It :P (факти за Кока-Кола)
« -: Юли 04, 2007, 22:48:48 pm »
Из някакъв форум ли, разказ ли - не знам - така ми го дадоха:

Преди повече от 23 години аз се отказах от Кока-Колата. Помогна ми един куриозен случай. Един ден, заминавайки за поредната гастрола аз забравих чашата с любимата ми напитка. Когато се върнах чакаше ме изненада ... колата се е изпарила, а на дъното на чашата имаше черно-тъмнозелена-тъмнокафява палачинка... Беше като гума. Оттогава на всичките ми пациенти разказвам случката, за да се откажат от колата. Отскоро получих писмо от един наш читател, което ви предлагам да прочетете. Благодаря ти, Миро ! Надявам се тази информация да ви бъде много полезна и със сигурност няма да я видите в рекламите за Кока-Кола :)

Любопитна информация за любителите на Кока-Кола

Пиеш ли кока-кола? Няколко интересни факта за колата, които със сигурност не си знаел.
В много американски щати пътната полиция винаги има в патрулката си 2 галона Кола, която й служи за измиване кръвта от платното след катастрофи.
Направи си експеримент – сложи в дълбока чиния пържола и я полей с Кола - и след 2 дни няма да я намериш там.
За да почистиш тоалетната чиния, излей в нея кутия Кола и... не пускай водата до 1 час. Лимонената киселина в Колата ще премахне петната от фаянса.
За да премахнеш ръждивите петна от хромираните джанти, изтъркай ги със смачкан лист алуминиево фолио, накиснато в Кола.
За да премахнеш корозията от бронята на колата, я залей с кутия Кола и тя ще изчезне.
За да развинтиш ръждясал болт, намокри парцал с Кола и го обвий около болта за няколко минути.
За да почистиш мръсни дрехи, полей купчината мръсни дрехи с бутилка Кола, добави прах за пране и изпери в пералнята както обикновено.
С Кола можеш да почистиш прозорците на колата от прах.
За твое сведение - активният ингредиент на Кока-Колата е фосфорната киселина. Нейното рН е равно на 2.8. За 4 дни тя може напълно да разтвори ноктите ти.
За превоза на концентрата камионът, с който се пренася, трябва да бъде оборудван със специални платки, предназначени за предпазване от висококорозивни материали.
Дистрибуторите на Кола вече 20 години я използват за почистване на моторите на камионите си.
Все още ли искаш бутилка Кола?
« Последна редакция: Декември 19, 2008, 00:56:11 am от H. »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:I'm Lovin It :P (факти за Кока-Кола)
« Отговор #1 -: Октомври 01, 2008, 19:01:40 pm »

Неактивен Anarchy_1999

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
  • LIVE FAST-DIE NEVER
Re:I'm Lovin It :P (факти за Кока-Кола)
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2008, 13:20:57 pm »
Олеле, ама то наистина било опасно да се пие Кола, ама пък толкова много хора го правят. Не ли редно тези неща да бъдат описани някъде по бутилките и кутиите? Ама защо ли питам нещо, на което мога да си отговоря-редно е ама е "лоша реклама"  :P

Max

  • Гост
Re:I'm Lovin It :P (факти за Кока-Кола)
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2008, 17:06:17 pm »
Преди повече от 23 години аз се отказах от Кока-Колата.

Аз пък никога не съм привиквал към нея.
Кагато я опитах ми се стори неприятна на вкус и реших,че не е за мен.
И други храни/напитки съм отхвърлял по този начин, още в детска възраст и след време съм научавал, че не са добри за тялото.
« Последна редакция: Октомври 11, 2008, 17:07:59 pm от Max »

buden

  • Гост
Re:I'm Lovin It :P (факти за Кока-Кола)
« Отговор #4 -: Октомври 11, 2008, 18:07:40 pm »
Много данни излязоха за кока кола, за макдоналдс и какво ли още не. Излязоха тези факти благодарение на любознателни хора, които си правеха труда да правят всевъзможни експерименти, с които обикновения човек не му се занимава.
Оказа се, че макдоналдс въобще не използват картофи за своите френч фрайс. А пък в бъргерите, месото е по-близко по молекулярна структура на подметката на обувките ни от колкото до истинско месо.
Но защо, как никой не ги осъди тези "велики" компании, ясно е че са мафия, ясно е обаче че има и доказателства срещу тях. Ясно е че хората ги мързи да се занимават по съдилища, но тези които доказах вината на им чрез експериментите не ги мързи.
 

Те направиха много разбира се и сега дори и най-задръстените го имат предвид нищо, че пак се тъпчат с френч фрайс и кока кола.

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Re:I'm Lovin It :P (факти за Кока-Кола)
« Отговор #5 -: Декември 18, 2008, 10:50:43 am »
A знаете ли какво става когато пуснете бонбона "Ментос" в бутилка кола?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:I'm Lovin It :P (факти за Кока-Кола)
« Отговор #6 -: Декември 18, 2008, 16:32:56 pm »
Да, има си отделна тема дори.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:I'm Lovin It :P (факти за Кока-Кола)
« Отговор #7 -: Декември 18, 2008, 17:33:22 pm »
и освен това с еправи с диетична кола. А днес изядох половин опаковка ентос  изпих литър и половина кола, и както виждате все още пиша и нищо ми ня....
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Max

  • Гост
Re:I'm Lovin It :P (факти за Кока-Кола)
« Отговор #8 -: Декември 18, 2008, 20:45:59 pm »
Някой ако знае, нека да напише точните ингредиенти на колата.
Не вярвам досега рецептата да не е открадната.
Просто да е ясно какви отрови предлагат.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:I'm Lovin It :P (факти за Кока-Кола)
« Отговор #9 -: Декември 18, 2008, 20:54:32 pm »
Абе общо взето няма нужда - тези съставки които пишат на етикета са достатъчни  ;) фосфорна киселна, и за някои видове "леки коли" аспартам.

Max

  • Гост
Re:I'm Lovin It :P (факти за Кока-Кола)
« Отговор #10 -: Декември 18, 2008, 20:59:23 pm »
Фосфорната киселина, доколкото знам предразполага някои хора да образуват един от видовете камъни в бъбреците.

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:I'm Lovin It :P (факти за Кока-Кола)
« Отговор #11 -: Март 15, 2010, 10:32:45 am »
Попаднах случайно на един експеримент в руски сайт с Кока Кола и месо.
Вижте сами.

Линк: http://uwd.ru/2010/03/15/chtokokakoladelaetszheludkom6foto.html

Аз отдавна не пия тази напитка, но доста хора се наливат с нея.

Неактивен El Freegano

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
    • www.myspace.com/xsanitymonkx
Re:I'm Lovin It :P (факти за Кока-Кола)
« Отговор #12 -: Март 15, 2010, 12:06:02 pm »
ха наздраве  :bad:
Total Liberation

Неактивен Galka5

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:I'm Lovin It :P (факти за Кока-Кола)
« Отговор #13 -: Март 15, 2010, 12:07:08 pm »
От години се знае, че можеш да се справиш с клеясал болт с помоща на кока-кола, не зная за тайните и съставки, но вече не са толкова тайни. Това намерих за кока-колата, но ще го копирам, за да не се счете за реклама , нова съм и още не съм на ясно с правилата ;)
Ето съдържанието на диетичната кола (според най-различни източници):


Аспартам
Калиев ацесулфам
Фосфорна киселина
Аскорбинова киселина
Кофеин
Натриев бензонат (E211)
Сулфит амоняк карамел (E150d)
Вода


Аспартам
Аспартамът се използва широко като подсладител в закуски, сладки, десерти и диетични храни. Възможни странични ефекти – ако се приемат високи дози продължително време, са главоболие, слепота и припадък. Има и риск от развитието на рядък вид мозъчен тумор „лимфома”.

Калиев ацесулфам
Това е друг вид подсладител. Лабораторни изследвания с животни показват, че той причинява рак. Ацетамидът е разлагащ се продукт на калиевия ацесулфам. Той причинява проблеми на щитовидната жлеза - пак при животните. Обикновено се използва в комбинация с аспартам, макар че не е ясно дали комбинацията е безвредна.

Фосфорна киселина
Консумацията на фосфорна киселина разрушава костите и емайла на зъбите. Това е и връзката между високата консумация на газирани напитки и ниската плътност на костите при децата. Дете консумиращо 1.5 литра газирани напитки на ден има пет пъти по-голям шанс да е с ниско съдържание на калций в организма.

Аскорбинова киселина
Тя не е вредна – например, намира се в плодовете. Но в комбинация с натриев бензонат и по-специално при висока температура, може да възпроизведе канцерогена бензол.

Кофеин
Кофеинът е стимулант, към който лесно се пристрастяваме. Има много странични ефекти при поемане на по-големи количества. В 100 мл кока-кола има около 10 мг кофеин, една кутия от 330 мл съдържа 30 мг, а в шише от 1,5 литра има 150 мг. Последното е равностойно на две чаши кафе.

Натриев бензонат
Използва се като консервант в много видове храни, включително напитки, храни с ниско съдържание на захар, зърнени и месни продукти. Може временно да спре функцията на храносмилателните ензими и би могло да намали нивото на глицин в организма. Хора страдащи от алергични реакции като сенна хрема, астма и уртикария трябва да се въздържат от употребата му.

Сулфит амоняк карамел
Той е приготвен от притопляне на захар, но на практика не е захар. Амонякът е токсичен химикал. Този оцветител не е подлаган на достатъчно изследвания, за да се провери дали не е потенциален канцероген и дали не дава репродуктивен токсичен ефект.

Вода
Водата е хубаво нещо, но не и в комбинация с този коктейл от химикали! Ако ти се пие вода, пий... вода.

Това представлява твоята диетична кола. Но имай предвид, че повечето газирани напитки не са по-различни. Оттук нататък – ти преценявай.



Неактивен iv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
  • Душата не мисли и не говори , а чувства и знае
    • http://www.pristabg.com/
Re:I'm Lovin It :P (факти за Кока-Кола)
« Отговор #14 -: Март 15, 2010, 15:13:05 pm »
Лично за мен тази ''очарователна и полезна'' напитка има само едно предназначение и то http://grandoman.com/concept/kontseptsiya-na-nokia-tcherpi-energiya-ot-koka-kola/  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27