Автор Тема: Дейвид Линч представи Непобедим университет в България  (Прочетена 4935 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pimeto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 118
  • Kin: 159 ::: Sun: CAUAC
Цитат
10/11/07 14:17
С участие в телевизионното предаване "Панорама" завърши официалното двудневно посещение на Дейвид Линч в България.



Култовият режисьор, художник, писател и продуцент пристигна в страната заедно с делегация от международни учени, педагози и артисти, за да представи новосформиращия се Непобедим университет на България.

В учебното заведение, освен обичайните предмети и профили на обучение, ще се прилагат и различни нестандартни методи и техники, които да помогнат на учениците да се освободят от стреса и да развият пълния си умствен и креативен потенциал.

Програмата на делегацията започна с пресконференция в хотел Кемпински-Зографски, където екипът на Линч и самият той получиха предимно неадекватни въпроси от медиите, като от своя страна дадоха предимно неадекватни отговори.

Дейвид Линч обясни предимствата на медитацията и защо я практикува вече 32 години, а известният квантов физик д-р Джон Хеглин от своя страна обясни как всичко, което Линч казва отдавна е доказано с научни способи.

Не стана съвсем ясно на какъв принцип ще бъде запълнена желаната квотата от 300 студенти за Непобедимият Университет на България, нито дали ще се заплаща обучението, какви изпити ще се полагат, с каква квалификация и диплома ще завършват студентите. Като цяло всички технически въпроси относно университета останаха без отговор.

След пресконференцията Дейвид Линч и делегатите се насочиха към НАТФИЗ, където режисьорът бе удостоен с почетната титла Доктор Хонорис кауза.



В 16.30 Линч се появи в кино Люмиер, където в рамките на фестивала Киномания 2007 беше показан документалният филм за него, озаглавен "Линч". След прожекцията режисьорът отговори на въпроси на публиката свързани с кариерата му, връзката между киното и медитацията.

"Големите истории са комбинация от нещастие и щастие – сподели Линч пред присъстващите. Някой смятат, че единствено страданието провокира към творчество. Аз обаче стигнах да извода, че не е задължително да страдаш, за да твориш, напротив, креативността идва, когато човек е щастлив и наясно със себе си, когато е проникнал дълбоко в себе си. Колкото по-малко страдание, толкова повече творчество", каза oще Линч.

"Живеем в свят на тревоги, затова и филмите ми са такива, но не ме питайте какво съм искал да кажа с тях, аз нищо не искам да казвам, казва го уникалният език на киното. Всички отговори на вашите въпроси са във филмите ми", допълни "бащата" на Лора Палмър.

"Не бих създал тези филми обаче, ако от 32 години не се занимавах с трансцедентална медитация. Чрез нея открих себе си, вътрешния си мир, идеите си", представи своята версия за успеха на филмите си Линч.

По-късно режисьорът гостува и в предаването "Панорама", където отговори на въпроси включително на председателя на Народното събрание Георги Пирински.

Същевременно стана ясно, че новият ВУЗ ще стартира от края на януари 2008 г. и ще се финансира от фондацията на Линч за образование, основано на съзнанието и идеята за световен мир.

Фондацията вече е субсидирала множество програми по трансцедентална медитация и е подпомогнала развитието на хиляди деца в САЩ, Латинска Америка и Африка.

Сутринта на 10 ноември делегацията на Линч продължава с европейската част от обиколката си, като предстои откриването на Непобедими университети в Естония и Финландия.
за първи път чувам за този университет ?
някой да има някаква идея точно за какво иде реч ? като гледам има доста неяснота по въпроса дори при наще медий.
ако някой е бил вчера когато линч е дал интервю в ндк ?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Съжалявам, че не успях да видя моя идол в киното :( Едва ли ще дойде пак...

За университета. Ако е нещо чисто, тук ще бъде покварено... Обикновено така става в България...

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Кажете за какво става въпрос в този университет ако някой има повече инфо какви специланости има и пр.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
"Новият ВУЗ-ът ще функционира от края на януари 2008 г. Той ще е частен и ще се подпомага от фондацията на Линч за образование, основано на съзанието и световен мир. Фондацията е осигурила субсидии на стойност милиони долари за училищни програми по трансцедентална медитация за учащи се в САЩ, Латинска Америка и Африка.
У нас по програмата "Йогийски полет" ще се учат 300 студенти, които са достатъчни да променят страната към просперитет за ликвидиране на престъпността и агресията, смята Линч.
Д-р Донка Ходжева, председател на инициативния комитет "Образование без стрес", по чиято покана е тук Дейвид Линч съобщи, че по международен проект са осигурени средства, с които е закупен терен за бъдещия университет в "Младост"4. Но докато той бъде построен, ще се използва временно сграда под наем."


Не знам какво мислите вие, но на мен ми помирисва на нещо сектантско...
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Нещо като Maharishi University

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia

Някой има ли представа, колко ще струва обучението в този медитативен университет..?

И, интересно ми е, по какви ли критерии ще се подбират студентите..?
musica universalis

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Платежни критерии сигурно :P

Въпроса е дали ще зомбират на тези медитации или ще помагат.

Неактивен pimeto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 118
  • Kin: 159 ::: Sun: CAUAC
няма никакво инфо за съжаление, не мога да открия нищо за този университет ?
специалности и т.н.
явно ще почакаме след нова година да го отворят и да пуснат информация :)
интересно ми е кои ще са преподавателите ? :) кой ли ще се набута там и какво ще "проповядва!"

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Някакви образи на врачки, екстрасенси и пр., само те се лицензират доколкото знам. Е тогава ще е кофти изпълнението. Интересно ми е как ще се оценяват учениците?
"- Иванов, отдавна не съм те виждал, кажи ми какъв е звукът от плясъка с една ръка?
- Ъъъъ, звука на любовта? Не знам господине.
- Лошо, лошо слаба оценка!"
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Satori

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Линч лично

"Той е спокоен човек, по-скоро тих американец, отколкото американски психар. Обича да ръкомаха и да описва особени спирали с ръце, движейки пръстите си все едно свири на пиано. Смее се с цяло гърло. И гледа право в очите. Ето какво казва, докато го прави..."

Това е едно много хубаво интервю от гостуването на Линч у нас.
Много неща има между редовете, но изводите ще си направите сами.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27