Автор Тема: Във Великобритания изпитват невидим танк  (Прочетена 4387 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
http://bgfactor.org/index_.php?cm=4&id=13052

Във Великобритания изпитват невидим танк
31 Октомври 2007
Проведените миналата седмица изпитания показват, че техниката и хората могат да стават практически невидими

Въоръжените сили на Великобритания изпитват нова секретна технология благодарение, на която танковете и пехотинците стават невидими, съобщи Ananova.

Министерството на отбраната съобщава, че проведените миналата седмица изпитания показват, че техниката и хората могат да стават практически невидими. Един от войниците, участващи в изпитанията, споделя за вестник The Sun: “Тази технология е абсолютно невероятна. Ако не присъствах там никога нямаше да повярвам, че такова нещо може да съществува. Аз виждах на полето само трева и дървета и изведнъж пред мен се появи дулото на танк”.

Свръхсекретните изпитания се водят от специалисти от научно-изследователското подразделение на Министерството на отбраната Royal Engineers и изследователи от британската компания QinetiQ, която е бившо изследователско подразделение на същото министерство.

Новото изобретение използва камери и проектори с помощта, на които отраженията от околната среда за появяват на специално създадения танк. Той е покрит със слой от силиций, което води до увеличение на отразяващата му способност. В крайна сметка човек вижда само това, което са намира зад танка.

Министерството на отбраната тества също така и жилетки за войниците, които работят на същия принцип.

Сър Джон Пендри (John Pendry), професор в Лондонския имперски колеж (Imperial College London) и водещ световен експерт по отношение на невидимостта, коментира: “Отчитайки последните постижения в изследванията, само след пет години може да се очаква използване на новите технологии при полеви условия. На теория този въпрос е разработен отдавна. Основната задача сега е да приложим теоритичните изследвания на практика”.

"водещ световен експерт по отношение на невидимостта"  ;D ;D ;D
"Един от войниците, участващи в изпитанията, споделя за вестник ..... Свръхсекретните изпитания"  ;)


Top Secret!!!  :o
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Във Великобритания изпитват невидим танк
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2007, 04:56:49 am »
В Англия е разрешено ако притежаваш танк (има такива колекционери) да си изкараш разрешително и ти позволяват да си го караш по улиците като превозно средство, само ти правят някакви манипулации по дулото да не може да стреля. Гледал съм такова предаване някакъв чичка с танк от ВСВ, жълт на цвят си джитка по улиците. От тогава на мен това ми е мечтата да си имам танк като превозно средство, сега си го представям и с новата невидима технология. Проблем ще са само финансите за горивото.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re: Във Великобритания изпитват невидим танк
« Отговор #2 -: Ноември 13, 2007, 15:39:42 pm »
Точно като едноименния филм "Predator" 8)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Във Великобритания изпитват невидим танк
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2007, 17:15:28 pm »
И други работи правят бритнаците  :P

Нов шлем прави пилотите всевиждащи



С нов ултра-технологичен шлем се въоръжиха изтребителите F-35. Цялата глава на пилота ще бъде обхваната от електроника. Специална камера ще предава в шлема картина с висока резолюция, включително и в инфрачервения спектър за нощно виждане. Сензори в кабината на самолета ще следят движението на шлема, така че, когато пилотът погледне надолу, да види какво с случва под F-35.

Бордовият компютър ще показва на дисплея на шлема информация за противника и приятелите. Пилотът ще вижда целите, дори когато те са извън обсега на човешкото око. Страховити зелени очи на предната част на шлема навяват асоциации с робота убиец Терминатор.

Англия планира да закупи 150 от новите изтребители Joint Strike Fighter, които ще заменят Harrier jump jet, твърди "Дейли Мейл". Сделката ще струва на британското правителство 10 милиарда паунда, което е по 66 милиона на самолет. /TechNews.bg


« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 17:16:11 pm от Alien »

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Re: Във Великобритания изпитват невидим танк
« Отговор #4 -: Ноември 15, 2007, 11:16:14 am »
Цялата глава на пилота ще бъде обхваната от електроника.

Това по-скоро ми прилича на шлем за контрол на мисли и използването на пилота като машина по съвсем очевиден начин.
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Във Великобритания изпитват невидим танк
« Отговор #5 -: Ноември 16, 2007, 04:43:00 am »
По - скоро ибягването на съвестта на пилота тъй като убиването става компютърна игра.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Във Великобритания изпитват невидим танк
« Отговор #6 -: Ноември 17, 2007, 17:24:14 pm »
Ми да
asdfghjkl е прав, друго е да видиш със собственните си очи как изпепеляваш невинни човешки животи.
А иначе те на пилота могат да му прожектират нещо което не е там, с цел да унищожи дадена цел.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27