Автор Тема: 1 милиард $ за направа на всяко ново лекарство  (Прочетена 3607 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
“Таймс”: Един милиард долара струва изкарването на ново лекарство на пазара


 5 ноември 2005 | 05:18
Агенция "Фокус"    



Берн. Привидното нежелание на щвейцарската фармацевтична компания “Рош” да сподели плана за разработване на медикамента за лечение на птичи грип “Тамифлу” се дължи отчасти на голямото финансово напрежение, на което са подложени фармацевтичните компании, пише днес вестник “Таймс”. Нужни са най-малко 1 милиард долара за изкарването на ново лекарство на пазара, в които са включени не само цената за гарантиране на сигурността и ефикасността на медикаментите, но и разходите по предлагането на нови продукти на пазара. На 10 000 химически съединения, които се разработват в момента, едно ще бъде одобрено за продажба. След 10 до 15 години работа по продукта, фармацевтичната компания ще разполага с по-малко от 5 години преди да излезе по-евтина версия на същото лекарство. За това време, фирмата трябва да покрие разходите си и да си осигури нов бюджет.

Смятайте за какво става въпрос и какви пари се хвърлят за изработката на меко казано съмнителни лекарства, които само прецаакват допълнително организма. Същевременно има толкова много билки и комбинации от тях, които при правилна дозировка могат да лекуват всичко. Това е поредната гадна манипулация - искат да накарат хората да станат зависими от лекарства, да почнар да ги употребяват ежедневно и после хоп правят ги скъпи за да се нагушат още повече.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: 1 милиард $ за направа на всяко ново лекарство
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2005, 12:16:49 pm »
ми толкоз струва - имат ресърч, после тестове на животни ... та докато се стигне до хора, партенти, посе реклама и подкупи за лекарите ... не ме учудва цената.

Фарма концерните залагат на химия защото там могат да направят патент който да им даде сигурност, че известно време ще са единствените на пазара с нов медикамент. При билките седи въпроса по друг начин. Ако някой седне и измъдри някакъв супер медикамент от билки и той има успех веднага ще бъде копиран от още 100х други такива.
Това е простият отговор (поне едни от тях) защо фарма индустрията дава милярди и не ползва натурни продукти.
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Oberon

  • Гост
Re: 1 милиард $ за направа на всяко ново лекарство
« Отговор #2 -: Ноември 07, 2005, 17:45:13 pm »
Само да ви светна, че билките не лекуват всичко - рак, спин, и други гадости, които или са изкуствени болести, или са болести на съвременния човек. Лекуват наистина много, но аз повече разчитам на духовното лекуване отколкото на лекарства и билки. Известни са случаи на духовни лекари, които с мисъл убиват например раковите клетки, е, вярно - много енергия трябва ама става.

Обертон Барон

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: 1 милиард $ за направа на всяко ново лекарство
« Отговор #3 -: Ноември 07, 2005, 18:04:19 pm »
Рейки се казва ;)

Oberon

  • Гост
Re: 1 милиард $ за направа на всяко ново лекарство
« Отговор #4 -: Ноември 07, 2005, 18:18:47 pm »
Знам аз как се казва:)) Ма Рейки е по-широко понятие, не съм много светнат:)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27