Автор Тема: Съществува ли организирана анти-масонска дейност?  (Прочетена 34029 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен N. B.

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Има ли някакво организирано противодействие срещу Скритата ръка в България и в световен мащаб?

Неактивен vret7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re: Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2007, 06:19:19 am »
Отдолу Махатма Ганди ти е отговорил :), много мъдри слова, отнемат понякога множество прераждания докато ги осъзнаем.........

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #2 -: Октомври 04, 2007, 07:07:59 am »
Отдолу Махатма Ганди ти е отговорил :), много мъдри слова, отнемат понякога множество прераждания докато ги осъзнаем.........
Да, но тук нещата са малко по-други. Първо, че хората по върховете в тайните общества са 100% програмирани и няма нищо, което да може да промени мисловните и поведенческите им модели (Е, не броим изкуствени средства като психотронни уреди и т.н.).
И второ, че все пак за да те уважават, трябва с нещо да си го заслужил. В простия пример със шамарите е ясно, че ако не отвръщаш (И не се дърпаш), то това  е смелост, воля и т.н.; но я да помислим в случая с робуването на контролираната от илюминатите система как е? Тъкмо обратното - липса на воля, страх от промяна, слабост, невежество (Някои изобщо не осъзнават нуждата от съпротива - как тогава да се съпротивляват?) и т.н. - при всеки различно, но точно от смелост и доблест малко трудно може да е, по мое мнение, защото тези качества са напълно необходими за организирана съпротива срещу тях и системата им.  :-\

Неактивен vret7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re: Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #3 -: Октомври 05, 2007, 03:48:55 am »
Система съществува такава каквато е поради съзнанието на човечеството като цяло, и 'борбата' с нея нищо няма да промени, единственият начин е повдигане на Самосъзнанието на човечеството като Цяло, Системата е плод на нашето самосъзнание, а не обратното :), та начини много, но всеки води към отделният индивид, и ...абе отговорни сме за нашето съзнание, променяйки се променяме Цялото, другото са 'борби' дето не водят доникъде, а само подхранват нисшето.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #4 -: Октомври 05, 2007, 06:38:56 am »
Система съществува такава каквато е поради съзнанието на човечеството като цяло, и 'борбата' с нея нищо няма да промени, единственият начин е повдигане на Самосъзнанието на човечеството като Цяло, Системата е плод на нашето самосъзнание, а не обратното :), та начини много, но всеки води към отделният индивид, и ...абе отговорни сме за нашето съзнание, променяйки се променяме Цялото, другото са 'борби' дето не водят доникъде, а само подхранват нисшето.
Да, разбира се, под организирана съпротива далеч не трябва да се разбира бунтове и метежи, а именно отказване от сегашния модел и желанието за по-добър такъв (Което липсва у мнозинството и именно затова казвам, че няма нищо особено уважително тук). Организацията ще е необходима по-скоро за изграждането на независимо от сегашната финансова система общество (Например: http://www.conspiracywiki.net/index.php?title=COPMMT), като това включва още евентуалното производство на уреди за извличане на безплатна енергия и т.н. :)

Неактивен N. B.

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Re: Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #5 -: Октомври 05, 2007, 13:23:46 pm »
Всъщност аз питах именно за организация, която по някакъв начин да подготви всемирен бунт... колкото и да е трудно :) Значи смятате, че решението е хората да станем по-добри, така ли? Но смятате ли, че има особена възможност за това, след като душите на човеците залиняват все повече и повече?
 Чудил съм се дали е необходим един централизиращ духовен център, една обединяваща философска система, която да  даде тласък на духовното развитие на хората, или е редно всеки активно да черпи знание от философиите за света и по този начин да открие верния път... Как мислите?

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #6 -: Октомври 05, 2007, 14:44:14 pm »
Всъщност аз питах именно за организация, която по някакъв начин да подготви всемирен бунт... колкото и да е трудно :) Значи смятате, че решението е хората да станем по-добри, така ли? Но смятате ли, че има особена възможност за това, след като душите на човеците залиняват все повече и повече?
 Чудил съм се дали е необходим един централизиращ духовен център, една обединяваща философска система, която да  даде тласък на духовното развитие на хората, или е редно всеки активно да черпи знание от философиите за света и по този начин да открие верния път... Как мислите?
Определено не мога да възприема подобно нещо като "Единен духовен център". Това ще е пренасяне уродливостта на сегашната система в "новата" такава. Всяко човешко същество си има своя философска система и не може да съществува универсален набор от ценности, който да бъде наложен на всички; като по този начин бъде пренебрегната уникалността на всеки отделен индивид. Не съществува такова нещо като универсалет път, така че естествено всеки трябва сам да открие своя.

По повод съпротивата, съществуването на която и да е система е невъзможно без съгласието, или най-малкото примирението, на мнозинството. Това само по себе си противоречи на идеята за бунтове, защото те биха били срещу мнозинството и още по дефиниция не биха донесли нищо хубаво. Представи си на този етап как биха реагирали повечето хора, ако им кажеш, че в една нова система ще трябва да се откажат от парите (В сегашния си вид), или от продуктите на една или друга корпорация, и т.н (Да се откажат, защото истинската промяна, естествено, неминуемо минава през смъртта на корпорациите). Засега най-важното е максимално количество хора да бъде информирано по максимално достъпен начин, и да бъде привлечено към тези идеи. Паралелно с това, както споменах, да се работи по осигуряването на по-голяма независимост от системата, доколкото е възможно; което само по себе си също е вид бунт (Тоест отхвърляне правилата на системата и действане по алтернативни такива), но бунт в класическия смисъл на думата не виждам как може да се състои и да доведе до нещо положително.
« Последна редакция: Октомври 05, 2007, 15:02:32 pm от Martin »

Неактивен vret7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re: Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #7 -: Октомври 06, 2007, 04:30:10 am »
Да това имах впредвит Мартине, ако повече хора се себеопознаят и почнат да живеят от тяхната истинска същност която е Любовта, системата от самосебеси ще се обезмисли и ще спре да работи, дори самият Христос е станал жертва на системата, та борбата е в нас самите, и е лична, когато повече хора се самоткрият те ще се обединят постепенно, в името на нещо по добро....и така, така мисля аз, просто момента не е дошъл още, но ще стане, убеден съм :)

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2007, 07:40:09 am »
Да това имах впредвит Мартине, ако повече хора се себеопознаят и почнат да живеят от тяхната истинска същност която е Любовта, системата от самосебеси ще се обезмисли и ще спре да работи, дори самият Христос е станал жертва на системата, та борбата е в нас самите, и е лична, когато повече хора се самоткрият те ще се обединят постепенно, в името на нещо по добро....и така, така мисля аз, просто момента не е дошъл още, но ще стане, убеден съм :)
Абсолютно. :)
Съвсем нормално е да сме все по-нетърпеливи (При все по-задълбочаващите се уродливости на системата), но това в никакъв случай не трябва да замъглява представата ни за реалността и реалните възможности, които стоят пред нас в момента.

White Angel

  • Гост
ехо
« Отговор #9 -: Октомври 07, 2007, 00:24:37 am »
Здрасти Н.Б. зададе много точен въпроси получи много неточно бръщолевене. Значи явно няма никой който да се бoри срещу злото което ни залива. Аз се опитах на няколко пъти да събера хора от форума и от други места но или постовете ми бяха трити или всички загадъчно се отказваха. За съжаление опитите са ми безрезултатни. Българите страдат от постоянно тъпоумие примесено с безсмъртие и величие. Колкото и да търсиш хора навити няма да ги намериш в наща родина. Аз се заех да показвам филмите, документите и снимките първо на роднините после на близките и после на приятелите. Лека по лека присъедниних към мойта кауза малко човечета но си остава в сферата на почукване по рамото. Нещата отиват още по на зле. Ако те интересува нещо питай знам повече отколкото трябва ... :-X
« Последна редакция: Октомври 07, 2007, 01:09:39 am от White Angel »

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: ехо
« Отговор #10 -: Октомври 07, 2007, 08:55:19 am »
Здрасти Н.Б. зададе много точен въпроси получи много неточно бръщолевене. Значи явно няма никой който да се бoри срещу злото което ни залива. Аз се опитах на няколко пъти да събера хора от форума и от други места но или постовете ми бяха трити или всички загадъчно се отказваха. За съжаление опитите са ми безрезултатни. Българите страдат от постоянно тъпоумие примесено с безсмъртие и величие. Колкото и да търсиш хора навити няма да ги намериш в наща родина. Аз се заех да показвам филмите, документите и снимките първо на роднините после на близките и после на приятелите. Лека по лека присъедниних към мойта кауза малко човечета но си остава в сферата на почукване по рамото. Нещата отиват още по на зле. Ако те интересува нещо питай знам повече отколкото трябва ... :-X

1.Искам да ми кажеш с какво системата ти е причинила зло точно на теб,и дали евентуалните беди които си изживял не са твои грешки.В крайна сметка всички страдаме заради лични неща поради лични грешки.Мен лично не ме залива зло,но ставам свидетел на тъпотии,но го преживявам.

Ще ти задам един въпрос.Пиша ти във второ лице,но не визирам теб.Въпроса е принципен във връзка с тези на Н.Б.

2.Как можеш да решиш този казус?
Търсиш универсална философия,и да речем си преценил някаква за такава,но тогава преценката ти ще се базира на твоя лична философия.Тогава виждам две възможности.Приемаме,че това е наистина Универсалната философия,но твоята лична философия върху която ти се гради преценката,трябва да е също Универсална философия,защото с преценката си определил Универсалната философия като такава.И тук става мазалото.След като твоята философия е Универсална тя трябва да включва ВСИЧКО и не би трябвало да има нищо външно за нея т.е. ти изобщо не би търсил нищо,няма какво.Според мен единственото решение е и двете да не са Универсални,защото същото важи и за другата Универсална философия т.е. не би трябвало да има такива,които  я търсят.Виж ако се търси Удобната философия казус няма.Това е според мен.Ти как би го разрешил?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
И все пак много хора търсят универсалното.Универсална теория,универсално лекарство,универсални жени и т.н.
Според мен причината е тривиална и изобщо недуховна и възвишена-удобството и мързела.Нас ни мързи да живеем.Чакаме някой да ни убеди в най-доброто,разбира се като не ни хареса има кой да плюем.Живееш като идиот хващаш болест,но лапаш универсалното хапче и оздравяваш и продължаваш по същия начин,нараняваш свидни за теб хора,но хващаш универсалната теория и нещата се оправят и пак напред(в кръг) по същият начин и т.н.Да но виж ако живееш според личния си избор оставаш изправен пред него,и няма кой да плюеш освен себе си,и става една....Трябва да носиш отговорност,да внимаваш какво правиш все неща,които изискват усилие,изобщо гадна работа.Тази работа с Универсалното изглежда по-сладка.

Въпросите на Н.Б.,наистина са точни и отразяват нещо станало вече Универсално за хората.

Българите страдаме от тъпоумие казваш,и живеем като безсмъртни.А другите?
Ако слушаш някои хора(особено новоизпечените европейци) сигурно е така.Не сме като европейците,не хващаме дикиш от възвишени духовни слова и т.н.Но аз ще те питам нещо.Виждал ли си как се държи едно дете когато не иска да мисли и действа,както му налага учителя или родителя.Точно по същия начин и често предизвикващо коментари от рода на "Т'ва дете малоумно ли е...аз му казвам едно то прави друго", и то наистина прави тъпотии казва добре и пак на неговото,но защо ли? Може би някой не е достатъчно умен да разбере,че то просто не иска и това е.Защо се разочароваш не знам,който иска да те чуе ще те чуе и толкоз.Просто абсурд е да убедиш някой в каквото и да е освен ако не е нещо с търговски очаквания,останалото е работа на съдбата.
Според мен като първа истинска крачка е разните му там духовни учители и интелектуалци,които си натрапват словата,да ги хващат да пишат по 10000 пъти на дъската "Ще оставя хората намира  да се занимават с техните дела,а не с моите,който трябва ще ме намери".
« Последна редакция: Ноември 01, 2007, 23:14:16 pm от H. »

Неактивен pimeto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 118
  • Kin: 159 ::: Sun: CAUAC
Re: Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #11 -: Октомври 08, 2007, 14:00:27 pm »
1.Искам да ми кажеш с какво системата ти е причинила зло точно на теб,и дали евентуалните беди които си изживял не са твои грешки.
ами и аз ще си позволя да отговоря.
с какво системата ми е навредила ?
ами още от невръстна възраст ме вкарва в релси в които явно не искам да бъда! но това го разбирам десетилетие по -късно... та ? тия години какво да ги правя ?
проблемът не свършва до тук обаче. системата продължава да ми вреди!
нямам друг избор освен да живея в тази система и да играя по нейните правила!
системата като такава днес изобщо не е в полза на никои от нас ? нима не си съгласен ?

White Angel

  • Гост
пфуу
« Отговор #12 -: Октомври 09, 2007, 02:53:14 am »
   Ее стига философстване и аз мога да кажа много! Важното е не да констатираме на кой какво му се е случило и кой пречи. Момента е сега да се отреагира а нещата вече са ясни злото е в пъти по силно от нас. Знам че ще дойде момент когато злото залее всичко и ще се случи прословутия апокалипсис и единствените които ще оцелеят сме ние. Дребните добри човечета, които си отваряме очетата и се държиме добре. Все пак Господ,Алах,Тангра,Буда или както и да го наричаме съществува. Моля се само да се задържа в кондиция което е почти невъзможно.
   А и дали съм допускал грешка ами нее ожених се жена ми се оказа курва и се разведох. Дядо ми го блъсна млад пияница и го съдих 10 години без да му накривя шапката. Имам трима съученици които каквото и да сторих умряха от наркотици. Майка ми я пребиха и ограбиха цигани в средата на центъра на Графа. След разпадането на комунизма 89  година се оказа че имало 44 милионера случайно. В момента приятел препродава българска земя на Англичани и Американци на каквато и да е цена. Мога да продължавам да констатирам какво се е случило и се случва. Въпроса е аз и вие какво можеме да промениме от това. Не да изпадаме в словесна диария. 4 ма души и 4 снайпера могат да спрът лошото за 5 дни. Ето едно решение!
   Я по добре да си попишеме и да не правиме нищо че е лесно. А ако някой ни засече да си го напсуваме. И сиренце на 10 лева да папкаме. И нафтичка на 1,90 да си сипваме. Я си пусни 6 без 10 и да забравяме проблемите въртии. Важното е да сме в опозиция един на друг докато промитите американци се бият в гърдите че са националисти. Българи- Един Народ Една Държава ...

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: ехо
« Отговор #13 -: Октомври 09, 2007, 02:57:20 am »
Българите страдат от постоянно тъпоумие примесено с безсмъртие и величие. Колкото и да търсиш хора навити няма да ги намериш в наща родина.

Благодарим, ама в този форум не се критикуваме!  >:(

Неактивен pimeto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 118
  • Kin: 159 ::: Sun: CAUAC
Re: Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #14 -: Октомври 09, 2007, 11:43:56 am »
White Angel: много ясно че няма да ги намериш! защото българина е по природа недоверчив и умен!
за да се съгласи някои на нещо подобно трябва да имаш много стабилен "план на действие" :)

ей тъй на маса с ракия и салатка тайно общество не се праи :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27