Автор Тема: Непредвиден и задължителен разход: €50 за нов паспорт  (Прочетена 48217 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
 Вместо да вложат тези 1.5 млн. лева в нещо, което да осмисли живота на тези млади хора, ще ги третират като добитък!!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Hari

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Документите за самоличност не са ваша лична собственост, а са собственост на държавата според чл.2 от зaкoна зa бългaрскитe дoкумeнти зa сaмoличнoст.
Не съм чел цялата тема, може някой да го е споменал, но няма логика да ни карат да заплащаме нещо, което няма да бъде наша собсвеност.
След нашата смърт, тези документи се изземват, без да се възтановяват разходите, които сме направили за тях на наследниците.

Това е ИЗМАМА на високо ниво.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Непредвиден и задължителен разход: €50 за нl
« Отговор #107 -: Юни 04, 2009, 13:29:56 pm »
Добре де. В този случай трябва да вдигнем аларма и да алармираме всички медии. В края на краищата се намираме в изборен период и начинанието трябва да има ефект, не че работещите в медиите не знаят как стоят нещата, ама нали някой им плаща си мълчат.
« Последна редакция: Юни 04, 2009, 19:55:37 pm от Mirotvorec »

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Старо но актуално:
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=1269303

Цитат
Румънски игумен обяви паспортите с биометрични данни за "оръдие на злото" и поде кампания в селата в Североизточна Румъния срещу въвеждането на новия тип лични документи, съобщава информационният сайт Зиаре.

Отец Юстин Първу от манастира "Петру Вода" се противопостави на чиповете, носещи биометрични данни за съответното лице, които се смятат от вярващите за "печат на Сатаната".

Инициативата му беше последвана и от други свещеници в околните села, които започнаха да проповядват срещу въвеждането на новите паспорти, въпреки че Румънската православна църква се разграничи от начинанието.

В интернет беше пусната петиция, която събра близо 2000 подписа на национално ниво.

Отец Юстин твърди, че чрез новата паспортна система румънците са задължени да се впишат в една схема за следене и наблюдение на национално и световно ниво.

Според духовника това отнема свободата на хората, тъй като в документите им се поставя биометричен чип, съхраняващ данни за дигиталните отпечатъци, изображението на лицето и всички останали лични данни.

"Зад тази система за белязане на хората, за кодиране и съхраняване на лична информация се крие цяла диктатура, цял демоничен план, чрез който доброволно продаваш душата си на дявола", категоричен е отец Юстин.

Неактивен Hari

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56


Добре де. В този случай трябва да вдигнем аларма и да алармираме всички медии......... не че работещите в медиите не знаят как стоят нещата, ама нали някой им плаща си мълчат.

SMSI-H, няма нужда от аларма към медиите.
Както си загатнал, от един отбор са с управляващите.
Дали им се плаща като на леки жени или с друго..., те не ни вършат работа.

Според мен щом ни изтече документа и сме задължени да отидем да си го подменим в 30 дневен срок, добре. Така да бъде. Но предоставяйки им стария, трябва да им заявим:
Издайте ми нов документ, но за ВАША СМЕТКА и ми възтановете средствата за изтеклия, щом по закон той е ВАША собсвеност, а не моя. Не е редно да ме карате да заплащам нещо, което не е мое след това. И щом като той е ВАШ, а не мой и ме задължавате да го пазя и съхранявам, не е ли редно за тези мои усилия ВИЕ да ми плащате възнаграждение!? Защото, ако го загубя или повредя, вие ме глобявате!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Издайте ми нов документ, но за ВАША СМЕТКА и ми възтановете средствата за изтеклия, щом по закон той е ВАША собсвеност, а не моя. Не е редно да ме карате да заплащам нещо, което не е мое след това. И щом като той е ВАШ, а не мой и ме задължавате да го пазя и съхранявам, не е ли редно за тези мои усилия ВИЕ да ми плащате възнаграждение!? Защото, ако го загубя или повредя, вие ме глобявате!

Hari,

Ти да не си адвокат, или да следваш право?

Съвсем прав си, че ползваме собственост на държавата. Логично е да й плащаме наем за това, пък и било то толкова просто нещо като документ за самоличност. Но не, държавата е казала, че за издаване на документ за самоличност гражданите й трябва да платят такса, а не наем за ползването на документа - като второто е нормално и логично. Значи, за да защити обирджийския си манталитет, държавата чрез законна форма прибягва до лъжа и де факто обира собствените си граждани. Поне да бяха направили текста на закона за личните документи да изглежда като хората, че е срамота, хора юристи са го правили.

Сега, във връзка с горния ти пост, малко констатации за това какво л...но е държавата ни и работи в ущърб на собствените си граждани:
1. Значи, когато ни издават лични документи, собственост на държавата, които да ползваме, а не да ги наемаме, плащаме на държавата.
2. Когато живеем в собствените си жилища, плащаме данък на държавата.
3. За да се движим по пътищата на държавата, плащаме на държавата минет... /пардон!/ винетки и пътен данък. Но пък не плащаме такси за движението по магистралите /все още/, които още не са дадени на концесия за ползване от части лица и фирми.

Тези точки са само пример. Могат да бъдат допълвани непрекъснато.

Но в Канада като държава, която се слави със своята социалност:

4. Не се плаща телефон при градски разговори или разговори вътре в държавата /може и да е без второто - не знам точно/.
5. Не се плаща водата, която се консумира от гражданите. За фирмите не знам.
6. Не знам дали има винетки там за обикновените пътища, но пък за движението по магистралите всеки си плаща /което е нормално, за да бъдат добре подържани/. Но пък, доколкото знам, в европейските страни, магистралите трябва да са дублирани с пътища от по-нисък клас, които да се ползват от хората, нямащи възможност да плащат за магистрала /умно и щадящо гражданите е - май поне в Гърция е така/.

Е, какво излиза. Има държави, които мислят донякъде за гражданите си. Само у нас, май все още не плащаме дето сме живи /без да смятаме лекарите и фармацевтите, на тях плащаме само ако сме болни - в случая е важна държавата/, въпреки, че за да се роди дете у нас все още се плаща на докторите. После пък държавата плаща на майките, ако имат трудов стаж една година. За дете държавата плаща за дете недостигащите доникъде 35,00 лв. и то ако имаш доход до 650,00 лв месечно на глава от семейството. У нас е като в приказката:"Имам да давам, имам да вземам, имам да давам, имам да вземам ..., имам да давам, имам да вземам...". Е, питам аз, ами кога, в края на краищата, ще живеем истински, осигурено, спокойно, задоволено, със сигурност в себе си и в това, че при отправена молба към някого, той ще помогне без да иска да му се плаща, и без да мислим непрекъснато за шибаните пари? Не ви говоря за комунизъм, а ви говоря за нормални човешки взаимоотношения, когато алтруизмът ще промени цялото човечество, когато не се мисли с категориите на парите, плащането и пазарните взаимоотношения, когато се мисли единствено с цел творчество, възход и прогресиране на всички и всичко.

Неактивен Hari

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56

Hari,

Ти да не си адвокат, или да следваш право?



 ;D Не SMSI-H, нито едното, нито другото. ;D
Аз съм един обикновен Българин, който държавата в лицето на законодателя третира като пълен тъпак.
 
В една друга тема аз съм казал, че съм спрял да плащам де що мога на тази псевдодържава. Когато една критична маса от граждани постъпи като мен, ще има ефект в добра посока. Но хората, които са се превърнали в безропотни-немислещи овчици, и като им кажат "плащай" и те да плащат без да питат:"ЗА КАКВО"... Така ще е !
Всички, които плащате всевъзможни измислени данъци и такси, правите така, че да се обогатява "шепата елит", който работи точно за нашето физическо унищожение!

п.п. Ако погледнем малко по-надълбоко в нещата, оказва се, че ние в момента живеем в една незаконна държава, според Търновската конституция!

Как да спазваме законите в една НЕЗАКОННА ДЪРЖАВА?!?

Или, законно е да НЕ спазваме "законите" в една НЕЗАКОННА ДЪРЖАВА! ;)

Неактивен Hari

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56

Съвсем прав си, че ползваме собственост на държавата. Логично е да й плащаме наем за това, пък и било то толкова просто нещо като документ за самоличност. Но не, държавата е казала, че за издаване на документ за самоличност гражданите й трябва да платят такса, а не наем за ползването на документа - като второто е нормално и логично.


Не е логично да плащам наем за нещо, което не аз искам по собствено желание, а ме ЗАДЪЛЖАВАТ да закупя и стопанисвам.
Къде са ми ПРАВАТА? Задълженията ги видяхме! :-\

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
п.п. Ако погледнем малко по-надълбоко в нещата, оказва се, че ние в момента живеем в една незаконна държава, според Търновската конституция!

Как да спазваме законите в една НЕЗАКОННА ДЪРЖАВА?!?

Или, законно е да НЕ спазваме "законите" в една НЕЗАКОННА ДЪРЖАВА! ;)

 Ако във форума присъства тема "Незаконната държава", доста нещо ще се изпише, особено с примери как да НЕ спазваме "законите" в една НЕЗАКОННА ДЪРЖАВА. Ще е полезно за всички!

Неактивен Hari

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Направи такава, ако искаш разбира се. Имаш дар-слово за това. А тази НЕЗАКОННА ДЪРЖАВА си има и КРИВОСЪДНА СИСТЕМА. А от нея такъв пример от лично естество мога да дам, че могат да ти се изправят косите.
Както и да е.
В този омагьосан кръг в който навлизаме както в тази, а и в други теми, са причина едни скрити съставители. Та са тези, които са ни притиснали до стената и не ни дават да си поемем дъх.
Пускам мъничка част от "сценария" им, точно за създалата се ситуация към момента в темата. Повечето ще се досетят от коя "пиеса" е:

"За да се завладее общественото мнение, необходимо е преди всичко то да се постави в недоумение. Това ще се постигне, като от разни страни се изказват много и противоречиви мнения и то дотогава, докато гоите се заблудят и се загубят в лабиринта на противоречията. Тогава те ще разберат, че е най-добре да нямат никакво мнение по политическите въпроси и че тези въпроси не са от компетентността на обществото, а само на онзи, който го ръководи. Това е първата тайна за успеха на управлението."

"Думата свобода, която може да се тълкува различно, ние определяме така: Свободата е право да се върши това, което позволява законът. Подобно тълкуване, когато държим властта в ръцете си, ще ни даде възможност да обсебим всичките права, защото законите ще разрешават и забраняват само това, което е в интереса на нашата програма."

"По наше влияние гоевските закони почти не се изпълняват. Ние внушихме свободното тълкуване на законите и с това подронихме техния престиж. По най-важните принципни въпроси и дела съдилищата решават така, както ние им предписваме. Те виждат нещата в оная светлина, в каквато ние ги осветляваме чрез гоевската администрация и чрез подставени лица, с които ние наглед нямаме нищо общо."

« Последна редакция: Юни 05, 2009, 00:44:28 am от Hari »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Непредвиден и задължителен разход: €50 за нов паспорт
« Отговор #115 -: Декември 13, 2009, 11:49:23 am »
Коментари в Интернет под материал за новите документи:

kakata:"Живея във Великобритания и тук не се плаща за документи. Даже и шофьорската книжка от българска, я смених в английска без да плащам. Незнам кога ще се оправим, ама скоро няма да е .........."


Колко е вярно това, не знам. Някой/от форума/, който е там, да сподели ако знае.
----------
Подкрепям с две ръце мнението на потребителя-Припомням:

"Има спасение - спрете да гласувате,спрете да плащате данъци,откажете да си правите нови документи,не си сменяйте номерата на колите,не купувайте винетки...Ако половината българи не го направят,какъв ли би бил резултатът?!


Същото съм го казвал не само в тази... тема! Радвам се, че и други споделят това, което аз мисля и правя. Дано ставаме повече-като ЛАВИНАТААААА....!!! ;)

----------
Коментарите са от тук:
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2009/12/11/829043_cenata_na_novite_dokumenti_stiga_do_250_leva/#comments

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Непредвиден и задължителен разход: €50 за нов паспорт
« Отговор #116 -: Декември 13, 2009, 21:31:39 pm »

Подкрепям с две ръце мнението на потребителя-Припомням:

"Има спасение - спрете да гласувате,спрете да плащате данъци,откажете да си правите нови документи,не си сменяйте номерата на колите,не купувайте винетки...Ако половината българи не го направят,какъв ли би бил резултатът?!


Същото съм го казвал не само в тази... тема! Радвам се, че и други споделят това, което аз мисля и правя. Дано ставаме повече-като ЛАВИНАТААААА....!!! ;)

Тъи тъи,и аз подкрепям с две ръце и два крака, ама само с гола подкрепа нищо не става,треба си и деиствие...

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Непредвиден и задължителен разход: €50 за нов паспорт
« Отговор #117 -: Декември 13, 2009, 22:16:59 pm »

...,треба си и деиствие...


А ми действай! Изгони страха... ;) 
« Последна редакция: Декември 13, 2009, 22:20:09 pm от Гален »

Неактивен molveno

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Непредвиден и задължителен разход: €50 за нов паспорт
« Отговор #118 -: Декември 14, 2009, 12:25:58 pm »
  Както  някои от вас и аз съм обявил личен бойкот на държавната машина, банковата система , мисъл-убиващата машина - наречена телевизор и т.н.
Стремя се да въздействам на хората около мен, но не с убеждение в моята "гледна точка"  , а като само им подавам информацията с цел да задействам мисълта им. Въпреки всичко много е трудно. Хората не желаят да мислят - предпочитат да плюят държавата и да гледат "Перла" ,а това че същестуването им се струва тягостно и нещастно не ги вълнува.
  Лично за мен приятели най-тежкият и най-обременяващят народа данък - е данъка върху добавената стойност.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314

Писмо от МВР

Получих писмо от МВР. "Драги господине, паспортът Ви изтича след три месеца. За да си извадите нов влезте в сайта на МВР с Вашето ЕГН и отпечатания по-долу пин код. Проверете правилни ли са Вашите лични и адресни данни в онлайн формуляра и нанесете корекции ако е необходимо. Изберете удобна дата и час, за да се явите в районния пункт за издаване на лични документи, където ще Ви бъдат взети биометрични данни. Заплатете с банкова карта директно в сайта или с банков превод или с пощенски запис..."

Това писмо от МВР, за което ви думам не съм го получил. И никой не го е получил и няма да го получи в България в близките 10 години. Ще кажете, че съм черноглед? Че прогресът неумолимо идва и у нас? Идва той, но в частния сектор. В обществения е друго, особено в силовия. Там за харченето на вашите данъкоплатски милиони за биометрични документи решават хора с фуражки. Не казвам, че е изключено под фуражката да се яви някоя прогресивна мисъл, но тя неминуемо среща яростен отпор по цялата административна верига, която бъка от бивши ченгета на ДС на всички управленски и изпълнителни нива в днешното МВР. На практика от тях зависи и организацията на целия процес, започнал с добри и съвременни намерения. Нали не очаквате, че тези другари и другарки обучени да следят, слухтят и донасят срещу вас ще измислят нещо, с което да ви облекчат живота. Вън, на опашката в студ и пек. Правете списък и когато ви дойде редът се навеждайте на гишето. За да разберете за пореден път кой командва парада.

Та затова казвам още 10 години ще са нужни, докато меверейските чичета и лелки се пенсионират и се върнат по родните си села да донасят на кмета кой съсед им е сгазил лука и марулите. 2020 ще настане пак време за смяна на документи, за които вероятно ще трябва да се дава и слюнка за ДНК профил.  Ако не друго, поне ще имаме удоволствието като се навеждаме да им плюем на гишето напълно законно.

http://www.atanas.fr/articles/categories/cityzens/245-lettermvr

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27