Автор Тема: Как възприемате "аутсайдерите" като мен? (Размита тема за НЛО)  (Прочетена 5281 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Един интересен въпрос, който мен живо ме интересува. Първо, знаете кой съм, както знаете, че отричам повечето конспирации и най-вече, тези свързани с космос и НЛО. Всъщност, аз не вярвам в НЛО и го възприемам като някаква нова религия и по-точно вярване без съществени доказателства. Едно момче наскоро ми каза: "Цял Рожен ме знае, че вярвам в НЛО, уважават мнението ми, и аз самият съм виждал". Но трябва да призная. Аз дори и да видя НЛО, пак няма да повярвам, че това е чуждоземен кораб докато не се убедя наистина.
Преди известно време над училището бях видял един странен обект с продълговата форма високо в небето. Цветът му беше бял. Този обект приличаше на цепелин, движеше се бавно, плавно и безшумно. Признавам... това беше първия случай, в който си помислих, че може да става въпрос за НЛО. Аз, скептикът допуснах тази възможност. Но защо да подхранвам идеята при положение че може да има далеч по-логично обяснение като балон с водород или хелий?
Другото нещо, което винаги ме е отблъсквало са снимки, за които е доказано, че са фейк. Става въпрос най-вече за детайлни снимки на летящи чинии.
Така че в общи линии оставам скептик.
Надявам се да не възприемате "форумните аутсайдери" като тесногръди пропагандатори, които дори не знаят какво приказват.
« Последна редакция: Ноември 01, 2007, 16:43:45 pm от H. »

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
НЛО,не е задължително да е извънземен кораб,може и да са форма на живот,или наши разработки,или атмосферни явления.Въпроса,е че хората като теб се изказват като последна инстанция все едно са наясно с всичко.Примерът с балона който си дал,е пример за това.Казваш,че било балон с хелий и звучи логично,но това не означава,че е вярно,но може и да е вярно.Просто намираш някакво обяснение,което те кара да изглеждаш разумен в собствените си очи,защото така се чувстваш сигурен.Когато търсиш познание, и ако  използваш този подход,единственото нещо което ще постигнеш е да изглеждаш разумен,но това си има значение само за теб.

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Веселяк. Напълно си прав. Разчитам на логиката и обявявам резултатите изцяло по този начин. Но нека да тръгнем по пътя, който предлагаш.

Ако приемем, че НЛО ( Неидентифициран летящ обект ) е космически кораб, то това означава, че най-малкото притежава двигателна система, която ние не познаваме. За да може един кораб да се придвижва, най-вече в условия, където няма въздух, той трябва да разчита на третия принцип на Нютон ( всяко действие има равно по големина бла бла бла )... Да се говори за наличието на двигател, който е безшумен ( вие твърдите , че има безшумни НЛО ) и евентуално без да оставя никакви следи след себе си ( резултата от химична реакция ) е много дръзко твърдение, което според мен отива право срещу Нютоновите постулати.
Но освен това НЛО предполагат и нещо друго. Ако СЕТИ не е записала сигнал от НЛО, при положение че те кацат на Земята това предполага и други форми на комуникация. Не съм ли прав?
Тук е големия проблем. За да твърдим, че има НЛО трябва да се изправим срещу самата физика.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Ми, кой ти каза, че физиката ни е толкова съвършенна? Ти разсъждаваш от гледна точка на човешките технологии и възможности. Я си представи, че тия извънземни не са имали гадни масоно - илюминатски правителства които да спират научните им пориви за живот в хармония с всичко и са открили някакъв (няколко) начина за добиване на свободна енергия, че даже и някой вечен двигател? Откъде знаеш на какво техическо ниво са? Тия физични закончета дето ги преподават в училище понякога изглеждат доста изнасилени. Откъде знаеш до какво ниво на развитие са стигнали и, защо не допуснеш възможността, че те използват за придвижване някакъв вид енергия непознат за нас? Носят се слухове, че има възможност да се извлича енергия директно от пространството около нас, енергия струяща към нас от дълбокия космос.
 Сега физиците да не ми се нахвърлят, просто давам пример за обратната възможност. Много догматично и рамкирано мислиш и си представяш възможностите им от човешка гледна точка. Аз смятам, че има да откриваме още твърде много от този свят и неговите възможности. И не всичко може да се види и пипне.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Може би в случая е, че може дори да признаем че нашият мозък не е чак толкова съвършен. Аз лично смятам и вярвам, че ако има цивилизация доста по-развита от нашата, то не би следвало да има правителства. Едно достатъчно интелигентно общество би следвало само да може да си определя правилата и принципите по които ще живее, което прави необходимостта от "водач" или "лидер" излишна.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Искам да кажа на аутсайдера следното. ВИНАГИ ГОЛЕМИТЕ СКЕПТИЦИ ИЛИ СИ УМИРАТ ТАКИВА ИЛИ СТАВАТ НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ОПТИМИСТИ.
Браво на Веселяка за:
НЛО,не е задължително да е извънземен кораб,може и да са форма на живот,или наши разработки,или атмосферни явления.Въпроса,е че хората като теб се изказват като последна инстанция все едно са наясно с всичко.Примерът с балона който си дал,е пример за това.Казваш,че било балон с хелий и звучи логично,но това не означава,че е вярно,но може и да е вярно.Просто намираш някакво обяснение,което те кара да изглеждаш разумен в собствените си очи,защото така се чувстваш сигурен.Когато търсиш познание, и ако  използваш този подход,единственото нещо което ще постигнеш е да изглеждаш разумен,но това си има значение само за теб.
А "аутсайдера" може би не знае, че истината за закона за привличането има стара подробност. С една дума твърдението на Нютон де несъзнателно, де съзнателно е превърнато в закон за травитацията и горе долу /по памет/ звучи така,"Взаимодействието в пространството между две тела БИ МОГЛО  да се обясни със сили на привличане..." след което в науката започва бясно препускане, а чак сега се загатва за неразривна връзка между гравитация, електричество и електромагнетизъм. Тези последните са само символи и досега никой не е дал точно определение за тяхната природа. Това го пише в речниците. И също така не знае, че преди малко повече от сто години двамата души, които получиха Нобелова награда за опита си, с който опровергават присъствието на Ефир в пространството, просто са изпълнили заповед на Илюминати и за това им е дадена Нобелова награда. И отгогава физиката крета... Даже Анщайн не напразно е унищожил разработката си "Единната теория за полето". Просто не е искал да покаже на света, че е бил неправ с "Теорията на Относителността". Спейс, не забравяй че има Тайна Наука. Доказателствата за това са твърде много. А за добра физика момчета четете файла отдолу.
Спейс, моите поздрави за
Може би в случая е, че може дори да признаем че нашият мозък не е чак толкова съвършен. Аз лично смятам и вярвам, че ако има цивилизация доста по-развита от нашата, то не би следвало да има правителства. Едно достатъчно интелигентно общество би следвало само да може да си определя правилата и принципите по които ще живее, което прави необходимостта от "водач" или "лидер" излишна.
, но това за нас земните жители може да се отнесе само ако всички сме телепати. За това моят съвет е да прочетеш Боб Фрисъл, Друнвало Мелхиседек и "Плеядинците:Ние сме сук" на Барбара Марчиняк. Има много какво да научиш даже за физиката от тези книги. И те намират връзка с много неща казани от велики мистици от различни континенти.
Спейс не поставяй рамки на въображението си... Ти си свястно момче! Толкова ли си твърд, аз толкова критика не бих изтърпял. Отпусни се бе човек. Развинти малко мислите. На основата на несъществуващи неща се крепи света. Виж книгите на Жул Верн и Хърбърт Уелс, почти всичките им изобретения са се случили и ги има. Даже не само хамериканците в Монтаук са работили по пътуване във времето, но и руснаците имат конструкция която работи. Така че и Х. Уелс е прорицател. А относно пътуването във времето чети материала във файла, много е интересно. Развихри си въображението, с мечти се живее по лесно и приятно...
Много подкрепям
Ми, кой ти каза, че физиката ни е толкова съвършенна? Ти разсъждаваш от гледна точка на човешките технологии и възможности. Я си представи, че тия извънземни не са имали гадни масоно - илюминатски правителства които да спират научните им пориви за живот в хармония с всичко и са открили някакъв (няколко) начина за добиване на свободна енергия, че даже и някой вечен двигател? Откъде знаеш на какво техическо ниво са? Тия физични закончета дето ги преподават в училище понякога изглеждат доста изнасилени. Откъде знаеш до какво ниво на развитие са стигнали и, защо не допуснеш възможността, че те използват за придвижване някакъв вид енергия непознат за нас? Носят се слухове, че има възможност да се извлича енергия директно от пространството около нас, енергия струяща към нас от дълбокия космос.
 Сега физиците да не ми се нахвърлят, просто давам пример за обратната възможност. Много догматично и рамкирано мислиш и си представяш възможностите им от човешка гледна точка. Аз смятам, че има да откриваме още твърде много от този свят и неговите възможности. И не всичко може да се види и пипне.
просто удари десятката. За Свободната енергия и антигравитацията пък се опитах да вкарам тема за Гребенников, дадох връзки малко да почетете, защото обясненията няма да стихнат за пет страници, но никой не вдяна. Вижте какво има и там...

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
31 Отговора
26333 Прегледи
Последна публикация Октомври 30, 2012, 11:37:01 am
от Гален
THE "ELITE"

Започната от fisk Тайни общества

6 Отговора
13698 Прегледи
Последна публикация Май 22, 2009, 00:03:17 am
от vallex
0 Отговора
8186 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
41315 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
16165 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27