Автор Тема: Пресъздадоха чувството за напускане на тялото  (Прочетена 3321 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Пресъздадоха чувството за напускане на тялото

Експерти откриха начин да предизвикат чувство за напускане на тялото при доброволци, съобщава BBC.

Експериментите, които са описани в списание „Сайънс”, дават научно обяснение на феномена, преживян от един на 10 души.

Два екипа учени използвали виртуални очила, за да накарат мозъка да приеме, че тялото е разположено другаде.

Виртуалната илюзия, плюс чувството на докосване върху реалното тяло, накарало доброволците да усетят как се отделят от физическото си тяло.

Изследователите смятат, че откритията им могат да имат практически приложения при следващото поколение видеоигри, така че играчите да участват действително в играта.

Възможно е откритието да позволи на хирурзи да провеждат операции на пациенти от хиляди километри като контролират свое виртуално копие робот.

http://www.dnes.bg/article.php?cat=4&id=40342

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Пресъздадоха чувството за напускане на тялото
« Отговор #1 -: Август 25, 2007, 14:46:17 pm »
Уау...само дето не се разбра дали са предизвикали истинско отделяне от тялото,или само усещане и виртуалното второ тяло реагира само на стимулите върху реалното
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: Пресъздадоха чувството за напускане на тялото
« Отговор #2 -: Август 25, 2007, 16:10:04 pm »
Уррррррррррраааааааааа!За мен геимъра това откритие е по-важно и от откриването на Америка.Да се поклоним на създатилите. :D :D :D :D 8) 8) 8)
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27